Horoskopi ditor – 28 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të ndiheni sikur jeni të mbështjellë me një batanije të rehatshme. Shtëpia juaj e katërt komode shkëlqen gjatë Hënës së Re të bollshme sonte, duke ju dhënë shumë gjëra për të pritur brenda katër mureve tuaja. Kjo është një mundësi përrallore për të bërë disa ndryshime nëpër shtëpi, ose ndoshta edhe për të ndryshuar shtëpitë fare. Nëse keni menduar të lëvizni, atëherë filloni të shfletoni opsionet tuaja – por disa rregullime të vogla mund të ndihmojnë që hapësira juaj aktuale të pasqyrojë më mirë të vërtetën tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka një premisë aktuale për të shprehur mendjen tuaj. Qiejt ndriçohen ndërsa Hëna e Re bie në shtëpinë tuaj të tretë të bisedave, duke nxitur energjinë e të gjithëve dhe duke krijuar mundësi të reja për ju që të përfshiheni me njerëzit dhe të argëtoheni pak. Nëse keni ngecur në një gropë, atëherë sigurohuni që të dilni dhe të shihni se çfarë po ndodh në zonën tuaj! Diçka e re po lulëzon që pothuajse patjetër do të tërheqë vëmendjen tuaj. Shkoni shikoni çfarë është!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Temat financiare në jetën tuaj janë në qendër të vëmendjes në këtë moment. Shtëpia juaj e 2-të e Çështjeve të Parave po pret sot Hënën e Re përrallore, duke shënuar kohën më të mirë të vitit për ju për të gjetur burime të reja të ardhurash ose për të rritur ato që keni tashmë. Një mundësi e re pune mund të shfaqet në çdo moment, por mund të gjeni edhe disa oferta fantastike për të cilat ia vlen të shpenzoni disa para të fituara mirë. Mbajini sytë mbyllur për ëmbëlsira, sepse meritoni një mburrje të vogël.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Tani për tani, ju duhet të bëni dolli për fillimin tuaj të ri personal. Hëna e Re e Gaforres po ndriçon mbi ju një qendër të vëmendjes kozmike, duke ju dhënë një shans për të vendosur gjithçka tjetër në pauzë dhe thjesht për t’u fokusuar tek ju dhe ajo që dëshironi të arrini. Kjo hënë shënon një fillim të ri – kështu që mos shikoni në të kaluarën! Në vend të kësaj, merrni parasysh farat radikale që mund të mbillni, të cilat mund të rriten në diçka mahnitëse me shumë fruta për të korrur. Përpjekjet tuaja duhet të shpërblehen në mënyra të mëdha!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bagazhet personale mund t’ju rëndojnë në këtë moment. Hëna e Re e sotme në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur po ju ofron një hapësirë në të cilën mund të lëshoni gjithçka që ju pengon mendjen ose shpirtin. Nëse ka modele të vjetra ose zakone negative që dëshironi t’i hiqni, atëherë tani është koha që të filloni të bëni përpjekje për ta bërë këtë. Ju nuk keni nevojë të ndryshoni brenda natës, por duke bërë një hap në një kohë do t’ju çojë në një vend shumë më të shëndetshëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit në jetën tuaj tani janë në fokus më të mprehtë. Ekziston një Hënë e Re e fuqishme që rrit Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale dhe Komunikimeve Globale, duke i dhënë një përparësi kujtdo që mund të banojë aktualisht në periferi të jetës suaj. Kaloni kohë me miqtë dhe hapuni ndaj disa lidhjeve të reja. Ata që i mendoni thjesht si të njohur mund të rezultojnë miq shumë më të rëndësishëm pasi të hapeni dhe t’u jepni atyre mundësinë për të zënë atë pozicion!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Yjet lart mund të ndihen sikur janë të arritshëm tani! Zona juaj e arritjeve shkëlqen, falë mënyrës se si Hëna e Re intensive e sotme ju vendos për sukses – menjëherë dhe në të ardhmen. Ju mund të filloni të kërkoni për mundësi të reja për të arritur në një vend me autoritet dhe të keni besim se njerëzit e rëndësishëm do të kujdesen për ju. Dyert që dikur ishin mbyllur për ju mund të hapen me prekjen më të lehtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bota po ju bën thirrje me potencialin e eksplorimit dhe inovacionit. Një Hënë e Re e shkëlqyer e zmadhon Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, duke ju treguar se sa shumë ju pret në largësi të madhe – por vetëm nëse shfrytëzoni rastin për ta kërkuar atë. Kjo energji ka të bëjë me zgjerimin e këndvështrimit tuaj, kështu që të paktën merrni parasysh të bëni diçka që ju ndihmon të fitoni një perspektivë më të gjerë, qoftë nëse kjo do të thotë të mësoni joformalisht nga kulturat e tjera ose të ktheheni zyrtarisht në shkollë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka shumë mësime për të mësuar nga feniksi i zjarrtë për momentin. Ky zog magjik humbet në një top zjarri, vetëm për t’u rilindur më i fortë dhe më i aftë nga hiri – mos u shqetësoni, kjo nuk ka të bëjë me ndonjë vdekje të vërtetë në jetën tuaj. Nën Hënën e Re aktuale në Shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimit, Luna po ju ndihmon të përmirësoni veten në mënyra të plota magjike. Është koha për të lënë pas veten tuaj të vjetër dhe për t’u bërë diçka edhe më e mirë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Vëmendja juaj po largohet nga vetja dhe në vend të kësaj po shkon drejt njerëzve të rëndësishëm në jetën tuaj. Hëna e Re e sotme qëndron në shtëpinë tuaj të 7-të të bashkëpunimit me të tjerët, duke ju treguar se kush e ka me të vërtetë shpinën tuaj – veçanërisht nëse nuk i keni njohur më parë kontributet e tyre. Kjo mund të sinjalizojë një ndryshim pozitiv në çdo lloj marrëdhënieje, qoftë romantike, biznesi apo platonike, ndaj bëni një përpjekje të vërtetë për të kontaktuar njerëzit e rëndësishëm të të gjitha llojeve në jetën tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kompetenca është thelbësore në këtë kohë. Qiejt po shkëlqejnë me një Hënë të Re të shkëlqyer, e cila po ndodh në Shtëpinë tuaj të 6-të të Përmirësimit Personal të Përditshëm, duke ju treguar mënyra për të përmirësuar cilësinë e përgjithshme të aftësive tuaja të përditshme. Ky muaj hënor mund të ndikojë në vendin tuaj të punës po aq sa mund të ndikojë në vitalitetin dhe shëndetin tuaj, kështu që bëni çmos që të punoni më zgjuar, dhe jo më fort, në të dyja këto fusha. Mos harroni se ndryshimet e vogla mund të shtojnë një botë ndryshimi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni duke marrë fundin e një dhurate vërtet të bukur nga universi. Një hënë e re përrallore në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe kreativitetit po i kushton gjithë vëmendjen dëshirave të zemrës suaj. Pavarësisht nëse jeni një artist me diçka për të treguar ose thjesht dëshironi t’i tregoni dikujt të veçantë se sa shumë kujdeseni, vazhdoni dhe vishni emocionet tuaja në mëngët tuaja. Diçka vërtet e bukur mund të ndodhë për sa kohë që drejtoni me qëllime të mira dhe besoni se fati është në anën tuaj.

Burimi: Tarot