Horoskopi ditor – 28 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të jetë një ditë e zellshme. Yjet parashikojnë që ju mund të vizitoni një vend historik, ose ndoshta një muze. Megjithatë, mund t’ju duhet t’i kushtoni pak vëmendje shëndetit tuaj. Nëse është i tillë, do të ishte më mirë ta hiqnit mbrëmjen për vete.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot, mendja juaj po zhvendoset nga punët tuaja profesionale, herë pas here, drejt shtëpisë dhe familjes suaj. Ka të ngjarë të ktheheni herët në shtëpi dhe të zhyteni në diskutimin e çështjeve urgjente të brendshme me anëtarët e familjes suaj. Kjo ndoshta do të pasohet nga një mbrëmje festive e mbushur me argëtim dhe të qeshura. Do t’ia kushtoni gjithë ditën shtëpisë dhe familjes suaj dhe do të jeni të prirur të bëni pak më shumë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të keni synimet dhe guximin e kërkuar për t’i propozuar të dashurit tuaj. Do të lini një përshtypje të favorshme me mënyrën se si do të dukeni sonte. Do të jeni një libër i hapur për partnerin tuaj të ardhshëm, i cili ka të ngjarë të funksionojë në favorin tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të përmirësoni financat tuaja me aftësitë tuaja mendore. Do të keni sukses si në jetën private ashtu edhe në karrierë. Do ju besohen shumë detyra dhe përgjegjësi. Megjithatë deri në mbrëmje, do të kaloni kohë në ndjekjet tuaja.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Nëse është një fillim i ri ajo që keni kërkuar, atëherë kjo ditë premton t’ju japë pikërisht atë. Nëse tashmë keni bërë ndonjë plan për të ardhmen tuaj, sot është dita për të filluar zbatimin. Megjithatë, mbani mend, se të nxitoni verbërisht në çdo gjë nuk është zgjidhja. Qasja e ngadaltë dhe e qëndrueshme gjithmonë funksionon. Prandaj, merrni parasysh zbatimin e ideve tuaja në faza.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot do të jeni në një humor shumë ambicioz dhe të ndërgjegjshëm. Veprimet tuaja do të flasin më shumë se fjalët. Ju vendosni ritmin me planifikimin tuaj të përpiktë dhe ekzekutimin e kujdesshëm. Ju mund të prisni shumë vlerësim dhe mirënjohje për punën tuaj nga shefi dhe kolegët tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot është një ditë ku do të kaloni momente të lumtura me familjarët tuaj. Do ndiheni të lumtur dhe do kaloni pak kohë romantike me të dashurin tuaj. Ndjenja juaj më e brendshme do të shfaqet në mendimet e brendshme të partnerit tuaj të jetës dhe të dy do të jeni në të njëjtën kohë me njëri-tjetrin sot. Shijoni këto momente të këndshme bashkimi.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju pothuajse shfaqeni si një superhero sot, pasi keni aftësinë për të balancuar shtëpinë dhe punën në mënyrë perfekte. Diskutimet intelektuale dhe stuhia e ideve me bashkëmoshatarët do të ofronin sot ushqim për të menduar. Ju mund të prisni me padurim argëtimin dhe mbrëmjen me familjen dhe miqtë në mbrëmje.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shanset që ju të hasni një pengesë sot janë të larta. Por mos iu nënshtroni presionit. Ngrihuni në këmbë dhe tregoni se kush është shefi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Arritjet tuaja mund t’ju çojnë në renë e nëntë sot. Suksesi mund t’ju vijë lehtë, por mos e provoni shumë fatin. Shfrytëzojeni sa më shumë sot pasi e nesërmja mund të mos jetë e njëjtë me sot. Do të jeni të njohur sot, veçanërisht në rrethin tuaj shoqëror, pasi do t’i mahnitni të gjithë me zgjuarsinë dhe humorin tuaj.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju do të jeni në gjendje të vendosni një ekuilibër midis anës emocionale dhe racionale të personalitetit tuaj. Do të gjeni kënaqësi në punën tuaj dhe mund të përzieni me sukses jetën tuaj personale me atë profesionale. Në planin financiar nuk ka probleme të mëdha, por çështjet e papërfillshme mund t’ju mbajnë mendjen e zënë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Do të frymëzoheni për të udhëtuar në një vend të largët ose në një vend të huaj për shkak të një ftese shumë të ngrohtë. Një mik i vjetër ose i afërm që banon në një vend të huaj do të kontaktojë dhe do t’ju kënaqë sot. Është një ditë e mirë për ata që dëshirojnë të shkojnë jashtë vendit për ndonjë studim apo punë të specializuar.

Burimi: Ganesha Speaks