Horoskopi ditor – 29 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qëllimet e largëta mund të duken veçanërisht tërheqëse sot, por nuk keni nevojë të nxitoni drejt tyre. Provoni të lidheni me disa miq ose kolegë, mendimet e të cilëve i vlerësoni vërtet, ose bëni diçka stimuluese mendore që mund t’ju ndihmojë ta shihni botën në një dritë të re. Të vizitosh një muze të ri ose të ndjekësh një koncert unik mund të jetë gjëja më e mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe nëse dita juaj është bosh, ju mund të gjeni një mënyrë për ta mbajtur veten të zënë. Yjet duan që ju të ngjiteni shkallët, por ta bëni këtë me qëllim dhe kuptim. Konsideroni të filloni të bëni një listë të gjërave për të arritur vitin e ardhshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju me siguri mund t’i trajtoni vetë shumicën e gjërave mirë, por tani për tani të lini një koleg tjetër të aftë t’ju ndihmojë është mënyra më e mirë për t’i bërë gjërat. Mos u shqetësoni, nuk do ta bëni vetë të gjithë punën.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Edhe nëse zakonisht preferoni të flini, energjia efikase e ditës së sotme duhet t’ju ndihmojë të çoheni nga shtrati dhe të filloni pa vonesë. Yjet duan t’ju ndihmojnë të arrini veprimet tuaja për një afat të gjatë! Një projekt që vendosni të filloni tani mund të shpërblehet për vitet në vijim, kështu që shikoni jetën tuaj dhe kuptoni se si t’i përmirësoni gjërat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Me shumë mundësi do t’ju ofrohet një shans i mrekullueshëm për t’u kënaqur me dikë të veçantë, kështu që përpiquni të mos fshiheni! Në veçanti, marrëdhëniet platonike ose të orientuara nga biznesi, të tilla si ato me miqtë ose kolegët, mund të përfitojnë shumë vëmendje sot. Ju mund t’i bëni vërtet përshtypje kolegëve tuaj, kështu që përfitoni nga dita e sotme për të forcuar njëri-tjetrin si ekip!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bërja e gjërave të ndodhin pa kaluar as derën tuaj të përparme është shumë e mundur sot. Hidhni një sy përreth banesës suaj dhe shikoni nëse ka ndonjë gjë që ka nevojë për vëmendjen tuaj. Mund të jetë çdo gjë, nga një detyrë e vogël si pastrimi i pluhurave deri te diçka aq e rëndësishme sa riparimi i një pajisjeje të dobishme. Pa marrë parasysh se çfarë, ju mund të gjeni diçka për të bërë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mënyra se si e shprehni veten është nën një qendër të vëmendjes kozmike për momentin, duke e bërë të rëndësishme që ju të mendoni se si e prezantoni veten para njerëzve përreth jush. Duhet të mendoni para se të flisni dhe të siguroheni që mesazhi juaj të jetë i sinkronizuar me qëllimet tuaja personale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Fokusi juaj po zhvendoset në sistemet tuaja të sigurisë. Është një kohë e mirë për të përmasuar themelet tuaja dhe për t’u siguruar që ato janë aq të forta sa mund t’i bëni. Nëse vëreni ndonjë të çarë, bëni çmos për t’i trajtuar ato në mënyrë që të mund të ecni përpara me më pak shqetësime.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Yjet po mbushin tanket tuaja me një dozë shtesë fuqie zjarri, dikush mund t’ju drejtojë në një vend shumë të dobishëm dhe të rëndësishëm për të ardhmen tuaj. Një lajm shumë interesant ose një mundësi sociale mund të vijë në rrugën tuaj, kështu që dëgjoni sepse mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rruga më pak e shkelur po ju bën thirrje! Një ide mund t’ju vijë nga jashtë, ose një veprim i dobishëm nga dikush tjetër mund të ketë një ndikim të madh tek ju. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj financiar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit mund të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj nën yjet aktuale. Edhe nëse normalisht nuk jeni nga ata që ndiqni rrymat shoqërore, bashkimi me disa shpirtra me mendje të njëjtë mund t’ju sjellë dobi tani. Një ngjarje e fatit që kërkon që ju të rriteni dhe të provoni veten mund të ndodhë, kështu që jini gati.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka arritje dhe punë për të bërë sot, por duhet të keni një mbështetje kur nuk e prisni. Dijeni se përpjekjet tuaja do të shpërblehen përfundimisht dhe nëse filloni të ndiheni të dërrmuar, thjesht kujtojini vetes se nuk jeni vetëm!

Burimi: Tarot