Horoskopi ditor – 29 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të jeni të fokusuar dhe të patundur në punën tuaj, Rezultatet do të jenë të dukshme nga mesi i ditës. Në mbrëmje do të takoni një nga admiruesit tuaj dhe kjo do të heqë një ngarkesë nga supet tuaja. Nëse nuk jeni martuar, do të takoni dikë të mrekullueshëm.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju analizoni, vlerësoni dhe merrni vendime, planifikimi dhe zbatimi juaj ka të ngjarë të jetë i pabindur dhe i prirur ndaj gabimeve. Kështu, ju mund të mos arrini qëllimet tuaja sot. Çdo gjë që bëni ka të ngjarë të jetë e planifikuar dhe e drejtuar keq. Ju këshillojmë të mbani fokusin dhe t’i përmbaheni bazave. Jini vigjilentë për llogaritjet e gabuara dhe merrni masa korrigjuese para se gjërat të dalin jashtë kontrollit. Merrni përsipër çështjet financiare më vonë gjatë ditës. Gjërat do të funksionojnë më mirë.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ata përreth jush sot mund të kenë ndjenja armiqësie kundër jush. Këta njerëz do të përpiqen të keqtrajtojnë emrin tuaj dhe të shpifin për reputacionin tuaj. Sidoqoftë, para jush këta njerëz do të sillen si dashamirësit tuaj. Ju do të shijoni frutin e ëmbël të suksesit pas një pune të madhe, pasdite.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, ju do të vini në veprim planin tuaj të vjetër për të blerë një shtëpi të re, ose për të rinovuar shtëpinë aktuale. Ju do të keni mjaft likuiditet për të qenë në gjendje të përballoni këto shpenzime dhe akoma të jeni në gjendje të kurseni një shumë të konsiderueshme parash për investime në një biznes.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ju jeni duke marrë fundin e shumë këshillave dhe sugjerimeve nga të vjetrit sot. Pjesa më e mirë është se ju ka të ngjarë të ndikoheni edhe prej tyre. Vendi juaj i punës mund të duket si një fushë beteje pasi ka shanse që të hyni në konfrontim të hapur me bashkëmoshatarët. Kini kujdes nga mosmarrëveshjet ligjore që mund të lindin pasdite. Meditoni për paqen e mendjes.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë me të cilat përballeni, do të qëndroni fort në tokë. Ekziston një mundësi e madhe që pasditja të sjellë disa lajme të mira dhe rezultate të mira që ju mezi prisnit. Dashuria dhe paqja do të mbizotërojnë në jetën tuaj shtëpiake. Më vonë sot, mund të krijoni disa miqësi të reja.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ka mundësi që sot të filloni me një sipërmarrje të re biznesi. Dita është e mirë për përfitime monetare për ju. Të gjitha ndërmarrjet e ndërmarra nga ju me siguri do të jenë të suksesshme.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Në punë, dita juaj nuk do të jetë mjaft e qetë pasi hasni disa pengesa. Sidoqoftë, asgjë nuk do t’ju ndalojë nga arritja e objektivave afatshkurtra. Përveç punës, shëndeti do të kërkojë shumë nga vëmendja juaj sot. Ju madje mund të tregoni një prirje drejt të mbinatyrshmes.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ashtu të qetë, sot jeni në një gjendje introspeksioni. Ju do të shprehni ndjenjat tuaja dhe do të dilni si një person sentimental para anëtarëve të familjes tuaj. Pasditja është e mbushur me takime, qoftë për biznes, ashtu edhe për aktivitete argëtuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Sot, ju do të kryeni një veprim balancues pasi do të balanconi kërkesat tuaja të brendshme nga njëra anë dhe angazhimet profesionale nga ana tjetër. Përfundimisht, do të kaloni më shumë kohë me miqtë dhe familjen tuaj. Ju jeni të rrethuar me njerëz me përvojë dhe të pjekur, kështu që kërkoni udhëzimin e tyre sa herë që ndiheni të hutuar.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Bota përreth jush po ndryshon me shpejtësi dhe nëse nuk shpejtoni, do të humbisni në labirint. Sot, ana juaj krijuese do të dalë në pah dhe do të jeni në gjendje të materializoni idetë tuaja. Disa çështje kanë nevojë për vëmendjen tuaj menjëherë, por mos merrni ndonjë vendim të rëndësishëm tani.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ditë progresive kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me vendin e punës. Projektet për të cilat keni “vuajtur” për një kohë të gjatë, më në fund do të realizohen sot. Ju do të jeni në gjendje të korrni përfitimet e punës tuaj tani. Tani do të ndërmerrni projekte të reja dhe interesante. Shpenzimet e vogla financiare mund të jenë pengesa në rrugë për ju sot.

Burimi: Ganesha Speaks