Horoskopi ditor – 29 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet financiare mund ta shtyjnë temperaturën e jetës suaj në çati! Pavarësisht dëshirës për ta mbajtur atë nën kontroll, fatkeqësia monetare e dikujt ose një faturë e papritur mund të sjellë një dhimbje koke. Këto rrethana mund të krijojnë vonesa dhe acarim për ju në fusha të tjera dhe mund të mos ndiheni aq të sigurt në vetvete sa do të ishit normalisht kur jeni të detyruar të prisni atë që dëshironi. Jini të durueshëm dhe mos u frikësoni akoma – çdo çështje buxhetore e shkaktuar sot mund të zgjidhet në të ardhmen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përshtypjet e para mund të jenë të vështira sot. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse takoni dikë të ri ose një mik të vjetër që nuk e keni parë për një kohë. Gjërat mund të zhvillohen ndryshe nga sa prisni – dhe jo në një mënyrë argëtuese. Komunikimet e gabuara dhe fatkeqësitë kanë më shumë gjasa të ndodhin, duke ju vënë të dyve në këmbën e gabuar. Në vend të kësaj, merrni parasysh të kaloni pak kohë me miqtë që ju njohin dhe ju duan, pasi marrëdhëniet e krijuara ka të ngjarë të jenë më të dobishme për momentin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Emocionet e nënndërgjegjshëm mund të dalin në sipërfaqe gjatë gjithë ditës. Përpjekja për të fshehur se si ndiheni vërtet mund të mos jetë aq e lehtë sa është zakonisht dhe ndjenjat që nuk dëshironi të ndani mund të bëhen të dukshme në biseda. Pavarësisht nëse është shprehja juaj e fytyrës kur përmendet emri i dikujt ose paaftësia juaj për të menduar ndonjë gjë të mirë për të thënë kur ata sjellin diçka që nuk ju pëlqen, ndjenjat tuaja të vërteta rrezikojnë të rrëshqasin nëse nuk jeni të kujdesshëm. Lustroni fytyrën tuaj të pokerit!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ëndrrat tuaja për të ardhmen mund të përfundojnë në përplasje me zonën tuaj të rehatisë në një moment shumë shpejt. Një pengesë mes jush dhe qëllimeve tuaja mund të duket e pakapërcyeshme, duke ju lënë të pasigurt se si do të jeni në gjendje ta arrini atë. Përndryshe, dy nga qëllimet tuaja mund të jenë konfliktuale në mënyra që duken të pamundura për t’u balancuar. Jini të pamëshirshëm në vendimmarrjen tuaj dhe mos hezitoni të zgjidhni atë që është vërtet më e mira për ju, sepse zgjedhja e komoditeteve aktuale ka të ngjarë të mos ju çojë drejt kënaqësisë në të ardhmen.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni të stresuar nga personazhi që duhet të portretizoni në publik në këtë kohë. Ju ka të ngjarë të keni dy mënyra, personi që jeni në shtëpi kur jeni vetëm dhe personi që jeni rreth të gjithë të tjerëve. Do të ishte e mençur të kaloni pak kohë cilësore në relaksim vetëm, veçanërisht nëse keni qenë më shumë një flutur shoqëror se zakonisht kohët e fundit. Gjeni një aktivitet të qetë dhe lejoni vetes të shijoni shoqërinë tuaj në paqe.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Besimet e të tjerëve mund të ndihen mjaft kufizuese në këtë moment. Dikush në jetën tuaj mund të shprehë një mospëlqim për diçka që keni thënë, dhe nga ana tjetër, ata kanë vendosur të përpiqen të kontrollojnë vetë-shprehjen tuaj. Kjo ka të ngjarë të jetë një surprizë për ju, pasi mund të mos e kishit parashikuar që kështu do të reagonin ndaj deklaratave tuaja. Për sa kohë që nuk po lëndoni askënd, mos u shqetësoni për t’i bërë gjërat sipas mënyrës së tyre! Nëse ata nuk janë të hapur ndaj ideve tuaja, ky është problemi i tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një koleg aktualisht mund ta marrë si të mirëqenë cenueshmërinë tuaj. Ju mund të thoni ose bëni diçka me zell kur ata vendosin t’ju gjykojnë ose madje të përcaktojnë se, nga këndvështrimi i tyre, ju nuk po e thoni të vërtetën. Ndërsa dëgjimi i kësaj nga dikush tjetër mund të jetë lëndues, ky është më shumë një reflektim mbi perceptimin e tyre për botën përreth tyre sesa për ju. Lërini të kuptojnë se ju respektoni mendimet dhe ndjenjat e tyre, por megjithatë, ju keni ende një ndërgjegje të pastër.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një konflikt mund të lindë në këtë moment me dikë mbi të cilin keni autoritet. Ky person mund të mos ketë dashur të dëgjojë këshillat tuaja ose të ndjekë udhëzimet tuaja, dhe ka të ngjarë të jetë i zëshëm edhe për preferencat e tij. Edhe pse ata mund të përpiqen të inkurajojnë temperamentin tuaj që të nxehet, bëni një përpjekje të përbashkët për t’i mbajtur gjërat të freskëta. Ata me siguri nuk e meritojnë aq shumë nga energjia juaj, e lëre më vëmendjen tuaj! Bëjini të ditur se vendimi juaj thjesht është ai që është.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shpërqëndrimet mund të largojnë fokusin tuaj në këtë kohë. Ndërsa normalisht ju ndoshta jeni në gjendje të përqendroheni përmes zhurmës, tani ka të ngjarë të jetë krejtësisht në një nivel tjetër – akordimi i tij mund të duket praktikisht i pamundur! Pavarësisht nëse të tjerët po e bëjnë me qëllim apo jo, mund të jetë e vështirë të realizohet diçka ndërsa shpërqendrimi është aktiv. Gjetja e një mënyre për të përqendruar veten është thelbësore. Vendosni disa kufje, gjeni vendin tuaj të lumtur të brendshëm dhe shpëtoni nga kaosi i botës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të rimëkëmbesh me dikë ose diçka është një mundësi sot. Pavarësisht nëse është një miqësi e re, një romancë e mundshme, ose një hobi apo sport i ri krijues, mund të jeni duke u futur në këto për të mbushur hapësirën që një pjesë e vjetër e jetës suaj e la bosh. Ndonëse kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, mund t’ju mungojnë flamujt e kuq ose të injoroni fusha të tjera të jetës tuaj në një mënyrë jo të shëndetshme. Mos e ngatërroni mungesën e gjërave që ju kujtojnë të kaluarën si shërim të vërtetë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një marrëdhënie e re, ideale apo ndryshe, mund të jetë shumë jotradicionale për ju. Ju mund të keni ndjerë një dëshirë të fortë për t’u lidhur me këtë person përpara se ta njihni, por tani që ata po ju tregojnë më shumë për veten e tyre, ju po përjetoni dëshirën për të vrapuar për derën. Edhe nëse ky mik i mundshëm duket se është krejtësisht e kundërta e jush, jepini respektin për t’i njohur pak më mirë para se t’i gjykoni plotësisht. Askush nuk është perfekt!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dita e sotme mund të kërkojë një disiplinë mendore shtesë. Edhe nëse i keni këmbëngulur vetes suaj të kaluar se do të jeni më të organizuar, mund të mbeteni ende në të njëjtën situatë në të cilën ishit atëherë. Ndryshimi mund të jetë i vështirë për t’u zbatuar, veçanërisht kur ju duhet të vetë-motivoheni, por mos kini frikë! Shkrimi i qëllimeve dhe qëllimeve tuaja duhet t’ju ndihmojë të përqendroheni më mirë në to, duke ju bërë natyrisht më të disiplinuar me kalimin e kohës. Jepini vetes disa detyra shtëpie personale dhe mos e zhgënjeni veten.

Burimi: Tarot