HOROSKOPI DITOR – 3 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot është një ditë e ndritshme me rrethana të favorshme; gjithçka që ju duhet të bëni është të përqendroheni në vendin e duhur. Nëse keni qenë duke pritur për një shans për të forcuar një marrëdhënie, sot është koha e duhur për të propozuar.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ju do të vendosni një ekuilibër midis jetës suaj personale dhe asaj profesionale. Sot është një ditë inkurajuese për marrëveshje të mëdha biznesi dhe projekte të reja. Pasdite, ju mund të bini viktimë e paudhësisë. Ruani paratë tuaja.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Një sesion maratonë me stuhi mendimesh me kolegët tuaj, një mashtrues për përmbushjen e afateve dhe një bashkëshort i kërkuar do t’ju lërë mjaft të stresuar deri në fund të ditës. Megjithatë, ju jeni një ekspert në ndarjen e kohës midis biznesit, shtëpisë dhe kënaqësisë. Përgjigja për lutjet tuaja është në mbrëmje vonë, të paktën kështu mendoni.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ky është momenti juaj i madh. Ju do të merreni me një shumë të madhe parash – llojin e shumës që dëshironi të mbushni pishinën tuaj dhe të notoni në të. Mos u zhytni në të, sepse mund të dëmtoni veten pasi diçka ose dikush ka të ngjarë të tërheqë prizën, duke kulluar pjesën më të madhe të pasurisë që u grumbullua brenda natës. Sidoqoftë, do të rimerrni disa nga ato para të humbura deri në fund të ditës.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Është vetëm diçka sot që vë një pranverë në hapin tuaj dhe një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Çfarëdo që të jetë, është mirë për ju. Në punë, ju do të jeni në gjendje të sillni strategji të reja dhe të suksesshme të biznesit. Në frontin personal, vetëm dijeni se gjithçka do të vijë në fundin e saj logjik më vonë gjatë ditës.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Është mjaft e mundshme që sot do të jetë një ditë e mbushur me veprime për ju. Do të jetë një ditë progresive për biznesin tuaj. Më vonë gjatë ditës, ju mund të tërhiqeni dhe të refuzoni të shoqëroheni nga njerëz.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Sot, ju më në fund mund të merrni kohë për të menduar mirë për qëllimet dhe suksesin tuaj të ardhshëm. Gjërat duket se shkojnë në rrugën tuaj, dhe të gjitha planet tuaja janë ekzekutuar bukur drejt pasdites. Gjithashtu, do të gjeni kohë në mbrëmje të jeni me ata që ju doni. Një film dhe darkë tingëllon si një ide e mirë. Gëzojeni jetën me të gjitha mirësitë e saj!

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Puna mund të grumbullohet sot nëse nuk punoni jashtëzakonisht shumë për të përmbushur synimet tuaja. Në biznes, ju mund të zhgënjeheni me rezultatet që arrini dhe mund të jenë shkaku i ankthit dhe shqetësimit. Mbështetja mund të vijë në formën e dashurisë nga një person i dashur në mbrëmje.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Spiritualiteti mund të mbingarkojë çdo gjendje tjetër të qenies tuaj sot. Shpenzimet e pashmangshme mund të jenë gjithashtu në kartat ku duhet të siguroheni që të merrni vlerën e parave tuaja. Përveç një zbavitjeje të çuditshme për blerje ose ndonjë shoqërimi të lehtë me miqtë dhe familjen, ju jeni të prirur të vizitoni një faltore të shenjtë sot në kërkim të paqes shpirtërore.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Sot është dita juaj me fat. Ju mund të prisni me padurim për një kohë emocionuese, si me zemrën tuaj ashtu edhe në punë. Disa ngjarje të papritura, por mjaft të këndshme, do t’ju bëjnë të kënaqur gjatë gjithë kohës, por mund të ketë më shumë surpriza teksa dita mbaron.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Suksese! Vazhdoni, sfidoni miqtë tuaj në një lojë; ose kundërshtarët tuaj në një afat të caktuar. Sot është dita juaj. Imazhi juaj gjithashtu po merr një ndryshim. Shijojeni ndërsa zgjat dhe para se rrotat të kthehen edhe një herë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jo ditët më të mira për ju, jeni të përhumbur pasi do të keni ndjenja pasigurie. Sidoqoftë, mos u ngutni shumë për t’u gjendur në gjendje ku do të pikëlloheni, sepse mbrëmja do t’ju sjellë kohë të këndshme në shoqërinë e shpirtit tuaj binjak.

Burimi: Ganesha Speaks