Horoskopi ditor – 3 Maj 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Logjika dhe arsyetimi do të mbajnë gjyqin, ndërsa krijimtaria zë vendin e pasëm sot. Ka sfida në punë, por ju jeni një dinamik dhe do t’i takoni ato paraprakisht. Të gjitha tensionet do të lehtësohen nga prekja e dashur e partnerit tuaj. E tillë është jeta.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për shprehjet e ideve dhe ndjenjave tuaja. Hapni dhe ndani shpresat dhe shqetësimet, ëndrrat dhe aspiratat që keni me të tjerët. Romanca është në ajër. Ju mund të fluturoni në mënyrë delirante lart në krahët e dashurisë, në shoqërinë e zemrës suaj. Ngrohtësia dhe intimiteti do të nxjerrin në pah të gjithë kohën e kaluar në shoqërinë e të tjerëve.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Një ditë fantastike për të hyrë në të gjitha llojet e partneriteteve. Një ditë për t’u lidhur me miqtë tuaj të ngushtë, për të hapur llogari të përbashkëta, për të bërë marrëveshje dhe për të bërë plane për një të ardhme të ndritur. Ju do të jeni në krye të lojës suaj në pothuajse gjithçka që bëni. Disa prej jush, të cilët dëshirojnë të shkojnë për studime të mëtejshme, mund të marrin një vendim të mirëinformuar sot.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, ju mund ta gjeni veten të mrekulluar në një det emocionesh dhe batica e trazirave do të vazhdojë të bëhet më e fortë ndërsa dita përparon. Sidoqoftë, rrethana të tilla të tmerrshme sjellin më të mirën tek ju dhe ju do të jeni në gjendje të kaloni nëpër stuhi me asgjë tjetër përveç durimit në anën tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Disa premtime janë si pëshpërima në erë, kurrë nuk kanë për qëllim të realizohen. E sotmja mban diçka të ngjashme, në atë që do të jeni kaq afër dhe megjithatë aq larg nga ajo që dëshironi më shumë. Jini një fitues bujar dhe një humbës i këndshëm. Mos harroni, nuk është çdo ditë e diel, gjithashtu, ju nuk mund të fitoni çdo herë. Ulini pritshmëritë tuaja për të shmangur zhgënjimet. Prisni që erërat të ndryshojnë, nuk do të zgjasë shumë.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Mënyra e jashtëzakonshme në të cilën i bëni gjërat do t’ju fitojë shumë admirues. Eprorët në punë do ju lavdërojnë për angazhimin tuaj. Mbrëmjet do të jenë të mbushura me argëtim. Relaksohuni me disa meditime ose muzikë… ose të dyja!

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Nëse ka qenë ndonjëherë një kohë kur natyra juaj e zellshme ishte të dëgjonit ndërgjegjen tuaj, ajo është sot. Quajeni atë një ditë pozitive për të filluar aventura të reja biznesi, veçanërisht për profesionistët e pavarur. Është shumë e vështirë të gabosh kur dëgjon zërin tënd të brendshëm dhe e mbështet atë me zell. Puna e vështirë e mëngjesit dhe presioni i pasdites do t’i lënë vendin kënaqësisë në mbrëmje. Vetëm kënaquni me atë që bëni!

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Më mirë merruni me punë serioze nëse doni të korrni përfitimet e veprimeve tuaja të së kaluarës. Ju jeni të përgjegjshëm për t’i trajtuar vartësit si të barabartë kur vendosni rrugën më të mirë të veprimeve për të arritur qëllimet tuaja. Një ditë e artë e favorshme për ju.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Horizontet e mendimeve tuaja janë të hapura dhe të qeta. Të falni dhe të harroni do të jetë disponimi juaj sot edhe për gabimet më serioze. Bujaria nuk ishte kurrë thembra juaj e Akilit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Disa ëndrra mjaft të çuditshme mund të vijnë tek ju sonte. Simbolet mund të përfshijnë njerëz ose objekte që nuk do t’i kishit menduar kurrë me vetëdije për njëqind vjet. Sidoqoftë, ato kanë kuptim për ju tani. Uluni dhe bëni një listë të simboleve dhe ngjarjeve në ëndërr, pastaj përpiquni të analizoni se çfarë domethënie kanë për ju. Ëndrra juaj po përpiqet t’ju tregojë diçka të rëndësishme. Shfrytëzojeni në maksimum.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot është dita juaj me fat! Çfarëdo që të dëshironi, ajo do të bjerë në prehrin tuaj, qoftë emri, fama, paratë apo dashuria. Gjatë gjysmës së dytë të ditës, ju do të mbani veten të zënë me hobet tuaja si leximi, shkrimi, duke luajtur një rol aktiv në grupe diskutimi ose hulumtime.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të jesh një humbës i këndshëm është po aq e rëndësishme sa të jesh një fitues bujar, sepse suksesi nuk vjen nga çdo ditë. Ulja e pritshmërive tuaja do t’ju ndihmojë të përballoni zhgënjimet sot. Ka indikacione se do të filloni një udhëtim kënaqësie me shpirtin tuaj binjak.