Horoskopi ditor – 3 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Plagët tuaja personale që lidhen me çështjet e autoritetit mund të shkaktohen lehtësisht sot. Zërat e njerëzve që ju kanë shtyrë, edhe nëse nuk keni bashkëvepruar me ta prej vitesh, mund të jenë ende në kokën tuaj dhe të ndikojnë tek ju. Një pjesë e sfidës në marrjen e pushtetit tuaj prej tyre është se ju mund të mos e njihni stilin tuaj të udhëheqjes – sepse është një lloj tjetër pushteti. Mësoni të krenoheni duke mbajtur veten tuaj pa i kontrolluar dhe dominuar të tjerët!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mbështetja e miqve dhe grupeve të komunitetit mund të rrisë besimin tuaj tani. Megjithëse pikëpamjet tuaja mund të kenë ndryshuar në mënyrë delikate për një kohë, më në fund lidhja me njerëz të tjerë që janë në të njëjtën faqe mund t’ju japë kurajë për të ndarë atë që keni në mendje. Megjithatë, mund të keni ende disa pengesa për të ndërmarrë këtë lloj udhëtimi përçarës, pasi shenja juaj nuk njihet se e do ndryshimin. Pranimi se është realiste të kesh ndjenja të përziera mund t’ju ndihmojë të shmangni mbrojtjen me të tjerët.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një bashkëpunim i gjatë mund të jetë duke arritur kulmin e tij. Ju mund të keni ndarë para ose pronë me dikë tjetër për një kohë, por ndoshta ka pasur gjithmonë diçka jo të barabartë në marrëveshje. Së fundi, balanca e fuqisë është e lirë të zhvendoset, duke ju lejuar të keni pjesën tuaj të drejtë të autoritetit. Ju mund të jeni krenarë për këtë ndryshim, pavarësisht se si e shohin bashkëmoshatarët tuaj situatën. Ju duhet të ndërtoni një jetë që funksionon për ju, edhe nëse përfshin zgjedhje të ndërlikuara.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Goditjet pasive-agresive kanë një rrezik për t’ju kundërpërgjigjur sot, kështu që mund t’ju duhet të pranoni se çfarë ju shqetëson vërtet në një marrëdhënie – dhe çfarë është vërtet praktike për ju që të prisni nga personi tjetër. Ndërsa dëshira juaj për siguri është e kuptueshme, shqyrtimi kritik i bindjeve tuaja për atë që njerëzit i detyrohen njëri-tjetrit mund t’ju ndihmojë të krijoni lidhje që do të jenë më të qëndrueshme në fund. Kur nderoni lirinë e të tjerëve në vend që të përpiqeni t’i kontrolloni ata, ata kanë më shumë gjasa të shijojnë shoqërinë tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çrregullimi i një dileme të thellë në lidhje me menaxhimin tuaj të kohës mund të jetë e mundur tani. Përgjigja mund të përfshijë të qenit pragmatik në lidhje me natyrën dërrmuese të një angazhimi në jetën tuaj. Ju mund të ndiheni të pakënaqur që kolegët tuaj nuk duket se janë të lidhur në të njëjtën mënyrë dhe ndoshta besimi juaj se ka diçka të padrejtë në situatën tuaj është i justifikuar – është mirë të jeni të sinqertë me veten për të gjitha këto. Megjithatë, pranimi i realitetit tuaj mund t’ju bëjë të lirë të jetoni më harmonikisht me të.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një marrëdhënie mbështetëse mund t’ju japë besimin që ju nevojitet aktualisht për t’u shprehur. Megjithatë, mund të jetë gjithashtu e lehtë për ju që t’i lëshoni zhgënjimet tuaja tek dikush që duket i sigurt. Edhe nëse ka një ndryshim të qartë në fuqi mes jush, përpiquni ta shihni personin tjetër si të barabartë me ju – të paktën në kuptimin e të qenit bashkënjerëzor. Puna për të ruajtur ndërgjegjësimin për rolin tuaj në dinamikë mund t’ju ndihmojë të mbani qasjen tuaj të shëndetshme dhe të bazuar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Zhvillimet pozitive në situatën tuaj aktuale të punës mund t’ju ndihmojnë të ndiqni një ndryshim të kërkuar prej kohësh në jetën tuaj shtëpiake. Kur ndiheni të sigurt për punën tuaj, mund të keni besimin për të hedhur rrënjë ose për të lëvizur në një vend më të rehatshëm — por, sido që të jetë, nuk keni më një justifikim të njohur për t’ju ndaluar. Nëse ndryshimi i brendshëm për të cilin keni folur përgjithmonë nuk ka ende shanse të ndodhë, pranimi se keni arsye reale për t’i mbajtur gjërat ashtu siç janë mund të jetë çliruese.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni vërtet duke menduar se si të komunikoni me të tjerët këto ditë. Sidoqoftë, pasi të keni marrë vesh gjërat bazë, si të kujtoni të mos i ndërprisni të tjerët, të mendoni për idenë shumë më tej ndoshta është thjesht një mendim i tepruar. Pasioni i mirënjohur i shenjës suaj për të gërmuar në thellësi mund të funksionojë padyshim kundër jush këtu. Në këtë pikë, ju mund të përballoni thjesht të relaksoheni dhe të argëtoheni! Kur lejoni çdo gjë që ju bën të gëzuar të shkëlqejë përmes fjalëve dhe veprimeve tuaja, njerëzit do të përgjigjen mirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Identifikimi i asaj që vërtet ju sjell një ndjenjë sigurie mund të jetë e rëndësishme tani. Ndërsa paratë dhe burimet e tjera materiale sigurisht që mund t’ju ndihmojnë të ndiheni të mbrojtur, qëndrimi juaj mund të luajë një rol më të madh në ndjenjën tuaj të mirëqenies sesa e kuptoni. Megjithatë, nuk është e gjitha njëra apo tjetra! Duhet të përdorni si optimizmin ashtu edhe realitetin konkret për rezultatin më të mirë dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të përmirësuar ekuilibrin tuaj. Kërkimi i komenteve nga dikush që i besoni mund t’ju ndihmojë të zgjidhni çdo defekt.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dikush që dëshiron të debatojë me ju për detaje të vogla mund t’ju bëjë vërtet të çmendur sot – edhe nëse keni njohuri të forta për tablonë e madhe. Në vend që të qëndroni në mbrojtje, thjesht pranoni kur nuk e dini përgjigjen e pyetjeve të vogla. Kjo do t’ju lejojë të ktheheni shpejt në pjesët e temës për të cilat jeni më të informuar. Si bonus, lundrimi me sukses i një shkëmbimi të tillë mund t’ju ndihmojë të fitoni besim! Ju mund të bëni shumë kërkime në internet, por duhet të kërkoni vetë për siguri.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të ndjeni një ndjenjë të bollëkut financiar tani – por mund të mos dini se çfarë të bëni me të. Nëse tundoheni të rrezikoni me paratë tuaja, pyesni veten nëse mendoni se e meritoni këtë dhuratë. Supozimet delikate se nuk jeni të denjë për pasuri ose se ka diçka që nuk shkon me të qenit të pasur, mund ta bëjnë të vështirë mbajtjen e burimeve tuaja. Pavarësisht se cilët janë numrat në llogarinë tuaj bankare, një pjesë e guximit tuaj duhet të vijë nga brenda!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Presioni delikat i kolegëve mund t’ju ndikojë në këtë moment. Për fat të mirë, në fakt mund të jetë një gjë e mirë, pasi mund t’ju mbajë në rrugën drejt qëllimeve që do të dëshironit t’i arrinit gjithsesi. Ju mund të mos e dini me siguri derisa të hidhni një vështrim të zhytur në mendime të erës nën krahët tuaj. Jepni kredi dhe mirënjohje sipas rastit, por gjithashtu identifikoni se ku janë kufijtë tuaj dhe nëse jetoni sipas vlerave tuaja apo jo. Njohja e kufijve tuaj mund t’ju ndihmojë të shmangni reagimin me frikë.

Burimi: Tarot