Horoskopi ditor – 3 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një ditë e mirë për ta lënë veten të shkëlqejë! Hëna kufizohet me Luanin dhe shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, kështu që edhe nëse jeni lloji i Dashit që preferon ta strehojë dritën e tij nën një tufë, do të ishte e mençur ta shmangni këtë për momentin. Bëni diçka krijuese që lejon anën tuaj artistike të luajë në një mënyrë që është përfaqësuese për ju – pa u shqetësuar për rezultatet përfundimtare. Kjo ka të bëjë me shijimin e procesit, në vend që të përpiqeni të prodhoni diçka të tregtueshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të mos dëshironi të bëni shumë që përfshin largimin nga shtëpia për momentin. Ngritja e kampit në divan me disa episode të shfaqjes suaj të preferuar ndoshta tingëllon ideale pasi Hëna hyn në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, duke e kthyer zemrën tuaj drejt shtëpisë tuaj. Nëse dëshironi të jeni produktiv, ndoshta ka shumë punë të vogla që mund t’i bëni, kështu që mos mendoni se të qëndrosh në të është automatikisht e barabartë me të qenit dembel. Megjithatë, ju lejohet të kaloni një ditë dembel nëse kjo është ajo që dëshironi!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dëgjoni për informacione ose tendenca të reja, Binjakë. Hëna po marshon në shtëpinë tuaj të tretë të zënë dhe ka një shans të mirë që ajo të sjellë disa informacione mjaft interesante së bashku me të. Ky mund të jetë një shans i shpejtë për t’u lidhur me miqtë dhe për të goditur qytetin, ose ndoshta thjesht keni disa takime të papritura argëtuese gjatë kryerjes së detyrave tuaja të zakonshme. Sa më shumë të përzieni, aq më shumë ka të ngjarë që t’ia vlejë koha, kështu që mos u fshihni me kokën në rërë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ekziston një ndjenjë e dobishme e qartësisë që ju vjen në çdo moment. Sundimtari juaj Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të dytë të tokëzuar, duke e bërë më të lehtë për ju të hiqni dorë nga sjelljet ose shpenzimet e tepërta dhe, në vend të kësaj, të veproni me më shumë përgjegjësi. Kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitshëm, por nëse e dini saktësisht se me çfarë po punoni dhe i përmbaheni buxheteve të caktuara, atëherë mund të ecni sa të doni brenda atyre kufijve pa u shqetësuar për pasojat e parashikueshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju keni një jetë të re, falë një ere të freskët kozmike në velat tuaja. Hëna po fluturon në Shtëpinë tuaj të Parë të Veprimit, duke ju mbushur me energjinë e saj intuitive dhe duke ju ndihmuar të përcaktoni gjërat që janë më të rëndësishme për ju dhe kënaqësinë tuaj personale. Nëse keni qenë të përulur ose duke ndjekur drejtimin e të tjerëve, merrni kohë për t’u rikthyer në rrugën tuaj specifike dhe sigurohuni që jeni duke shkuar në drejtimin e duhur. Në këtë mënyrë do të arrini në destinacionin tuaj shumë më shpejt.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lëreni veten të hiqni këmbën nga gazi për një minutë! Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke ju lejuar të lini pas realitetin dhe të ecni me ritmin tuaj. Ky është një moment i mirë për t’u prirur për çdo punë të jashtëzakonshme ose gjëra që mund të keni lënë në fund të listës suaj të detyrave. Ju mund të filloni projekte të reja mjaft shpejt, por tani për tani, përpiquni të përqendroheni në përfundimin e gjërave me efikasitet të butë për të arritur njëfarë kënaqësie.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndoshta do të ndiheni më të qetë sot të rrethuar nga njerëz sesa t’i merrni gjërat vetë. Shtëpia juaj e 11-të e Rrjeteve përqendrohet nga mbërritja e Hënës për vizitën e saj mujore, duke ju nxitur të arrini dhe të krijoni lidhje të thella ndërsa mësoni për jetën e vazhdueshme të atyre përreth jush. Ndërkohë që mund të prisni që të arrijë një ftesë, ju gjithashtu mund të merrni iniciativën dhe të luani kryetar, duke i bashkuar të gjithë me entuziazmin tuaj ngjitës. Njerëzit duhet të jenë të lumtur të shfaqen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Busulla juaj e brendshme po tregon drejt fitores! Luna kalon në Luanin gjallërues dhe Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve Ambicioze të Karrierës, duke ju ngritur lart për t’i vendosur objektivat tuaja sa më lart që të mundeni. Nëse jeni duke punuar për diçka në veçanti, atëherë kjo mund të jetë një ditë e përkryer për një zbulim të madh, ose ndoshta për të kërkuar një mbikëqyrës ose një VIP tjetër për ndonjë kontribut të dobishëm. Frika e tyre e mundshme ndaj arritjeve tuaja madje mund t’i frymëzojë ata që t’ju udhëheqin në rrugën drejt suksesit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Thirrja e egër është shumë më e fortë se normalja! Shtëpia juaj e 9-të e Aventurës theksohet teksa Hëna shkon në këtë sektor për vizitën e saj mujore, duke ju dhënë një dozë shtesë epshi për bredhje. Nëse mund të dilni dhe të eksploroni rrethinën tuaj, atëherë aq më mirë, por nëse e gjeni veten të lidhur në një tavolinë ose të mbërthyer në shtëpi, përpiquni të bëni diçka për ta afruar horizontin. Shikimi i një dokumentari udhëtimi mund të jetë një fillim i mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të vini re që bisedat ose ngjarjet të marrin një kthesë serioze sot, në vend që të mbeteni mendjelehtë. Ka një peshë për ditën kur Hëna hyn në shtëpinë tuaj të 8-të intensive, duke sjellë disa tema intensive për diskutim. Këto mund të variojnë nga lidhjet tuaja intime, fizike deri te çështjet e përbashkëta financiare dhe mund t’ju duhet të mbroni pozicionin tuaj në secilin skenar. Jini të gatshëm të luftoni për këndvështrimin tuaj, por mos jini kaq kokëfortë, të gjitha gabimet do t’ju ndjekin përsëri.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta aktuale mund të rrjedhë më mirë nëse nuk përpiqeni ta përballoni vetë. Hëna po hyn në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke e bërë kohën e përsosur për t’u fokusuar më pak tek ju në veçanti dhe më shumë tek njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Pavarësisht nga natyra e çdo marrëdhënieje specifike, ju mund të afroheni edhe më shumë me të dashurit tuaj. Nëse vëreni një distancë mes jush, merrni iniciativën për të filluar mbylljen e saj! Jeta do të jetë më e mirë së bashku.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo është faza e përsosur për t’u organizuar. Edhe nëse shpesh preferoni të ecni me rrjedhën dhe t’i lini gjërat të zhvillohen me ritmin e tyre, Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës do t’ju inkurajojë që të merrni një qasje më të rregulluar ndaj jetës. Bëni listat e duhura, fshini kutitë e nevojshme dhe më pas, pasi të jeni të vendosur të gjithë, duhet të ndiheni shumë më mirë për gjithçka. Pak praktike mund të bëjë mrekulli.

Burimi: Tarot