Horoskopi ditor – 3 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju mund të ndiheni të zbrazët dhe plotësisht të zhgënjyer sot. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni pak më të prirur për spiritualitetin. Meditimi dhe lutja do të tërheqin më shumë vëmendjen tuaj. Do të bëni edhe përparim të konsiderueshëm material.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ka më shumë se gjasa që ju të dilni fitimtar në të gjitha takimet dhe daljet tuaja sot. Temperamenti juaj i qetë nuk do t’ju lejojë të dridheni përballë presionit. Është në interesin tuaj më të mirë të merrni pak kohë për të përballuar të gjithë stresin.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Është më mirë për ju që të notoni me rrymën në të gjitha marrëdhëniet e sotme. Kjo do t’ju ndihmojë të përballeni pa mundim edhe me gjendjen më morbide të punëve. Nuk ka nevojë të jeni heronj sot. Kënaqësia është fjala kyçe për ju. Performanca juaj do të jetë e kënaqshme në punë dhe më shumë se e kënaqshme në shtëpi.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, gjithçka do të jetë për të gjetur zonën tuaj të rehatisë dhe për të kaluar ditën atje. Ka të ngjarë të kaloni pjesën më të madhe të ditës me miqtë tuaj të ngushtë. Sjellja juaj e qetë do t’ju ndihmojë të kaloni nëpër të gjitha marrëveshjet e biznesit.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Mos prisni që do t’ju dorëzohet gjithçka në një pjatë argjendi. Sidomos sot, pritshmëritë e tilla duhet t’i vendosni në plan të dytë. Sot, do të bënit më mirë të gërmoni thellë në burimet tuaja të këmbënguljes, pasi ju pret një ditë disi më pak produktive. Por mos lejoni që ky defekt momental t’ju shqetësojë; qëndroni në planin tuaj. Përpjekjet e bëra sot do të kenë një ndikim të madh në frytet që do të merrni në të ardhmen.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Një koktej biznesi dhe kënaqësie është në shtëpi sot. Festat do të zgjasin deri në agim. Ju gjithashtu do të merrni rrugën e duhur drejt suksesit duke marrë vendime të rëndësishme. Njerëzit do të fitojnë nëse ju përfshijnë në punën e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Bhagavad Gita thotë: “Bëni detyrën tuaj pa pritur frytin”. Mbani mend këtë mësim të rëndësishëm dhe përpiquni fort të bëni përpjekje shtesë për të përfunduar çdo gjë që merrni përsipër të bëni. Shqetësimi për rezultatet vetëm do të pengojë përparimin tuaj. Shkoni me rrjedhën dhe lërini rezultatet të vijnë tek ju. Ju mund të dëshironi të diskutoni disa çështje urgjente me mikun tuaj të ngushtë sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot dita shkon keq e më keq. Problemet po vijnë më shpejt dhe më shumë. Merrni kritikat me hapa sot dhe kushtojini vëmendje asaj që thuhet, jo kush i thotë ato.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Zgjidhja e problemeve do ju vijë natyrshëm. Por, kini kujdes, pasi mund të përballeni me disa individë të pakënaqur. Mos u shqetësoni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Familja juaj do të thotë bota për ju dhe ju do të jeni më shprehës për këtë sot sesa keni qenë në vitet e fundit. Në fakt, ndjenjat tuaja të ngrohta do t’ju përgjigjen në mënyrë të barabartë dhe ju do të mbusheni me dashuri – e pakushtëzuar dhe e papërmbajtur.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Meditoni dhe përshtatuni me vendin tuaj të shenjtë të brendshëm. Ndërsa e bëni këtë, do të kuptoni se nuk keni nevojë për këshillat e të tjerëve gjatë gjithë kohës. Shefi do të bashkëpunojë me ju, ndërsa të dashurit do ju inkurajojnë. Një takim emocionues duhet ta mbyllë ditën me një notë të këndshme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju pret një ditë shumë produktive. Do të nxiteni të keni sukses dhe do të jeni të mbushur me energji dhe entuziazëm për të arritur qëllimet tuaja. Takimet me eprorët tuaj duhet të japin disa rezultate të shumëpritura.

Burimi: Ganesha Speaks