Horoskopi ditor – 3 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të dini se çfarë do të bënit nëse do të kishit dikë të fuqishëm në krah mund t’ju ndihmojë të bëni thirrjen e duhur sot. Edhe nëse detajet e një marrëveshjeje të re premtuese nuk janë plotësisht të vendosura, ndoshta ju keni parë mjaftueshëm për të pasur besim në atë që do të vijë më pas. Kjo mund t’ju fuqizojë të bëni një lëvizje në dukje të rrezikshme. Ndërsa mund të mos jeni në gjendje t’ua shpjegoni motivimin tuaj të tjerëve ende, në fund të fundit jeni ju ai që duhet të jetoni me zgjedhjen tuaj. Besoni në gjykimin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush në rrjetin tuaj më të madh social mund të jetë me vlerë të njiheni më mirë në këtë moment. Mund të habiteni kur të zbuloni se kush është. Çelësi për ta zbuluar është të lini pjesët më të diskutueshme tuajat të rrëshqasin – ndoshta mund të dalloni në një farë niveli se kush po vibron me ju dhe kush jo. Gjithçka që duhet të bëni është t’i besoni asaj intuitës suaj. Bisedoni me personin e duhur dhe të dy do të jeni të lumtur që e keni bërë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Humbja e vetes në rrjedhën e detyrave tuaja ka të ngjarë të kryejë punën tuaj sot. Ndërsa angazhoheni në atë nivel të thellë, mund të shihni gjithashtu se si disa gjëra mund të bëhen më mirë. Kjo është një mundësi e mirë për t’i ndarë ato njohuri me dikë në pushtet, si shefi juaj. Ndërsa mund t’ju duhet të jetoni me ta duke marrë meritën për idenë tuaj të madhe, ndoshta ndryshimi pozitiv përfundimisht do të jetë shpërblimi i tij. Dije kur të mbash egon tënde jashtë rrugës!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një përpjekje krijuese mund të shkojë mirë për ju tani, por ndoshta është koha për të marrë komente nga të tjerët se si ta bëni atë më mirë. Ju ndoshta merrni shumë për zanatin tuaj në mënyrë intuitive dhe jo përmes udhëzimeve formale. Në këtë rast, është e rëndësishme të konsideroni se me kë e rrethoni veten. Një komunitet mbështetës mund ta çojë vërtet rezultatin tuaj në një nivel tjetër, kështu që kërkoni një grup bashkëmoshatarësh nga të cilët jeni tërhequr – edhe ata mund të kenë nevojë për zërin tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të dëshironi një lidhje më të thellë në një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta për momentin. Ndoshta çelësi për ta marrë atë qëndron në një vlerësim më të madh të gjërave që normalisht i merrni si të mirëqena. Ndonëse mund të mos mendoni shumë për të gjithë kohën që kaloni duke u shoqëruar dhe duke mos bërë asgjë të rëndësishme, merrni parasysh themelin e sigurisë dhe rehatisë që po zhvilloni në ato momente. Pranoni atë që tashmë keni, pastaj ndërtoni nga atje në një mënyrë që ka kuptim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një bisedë e rëndësishme mund të forcojë një nga marrëdhëniet tuaja tani. Ju mund të tundoheni të përsërisni paraprakisht një monolog të tërë pikash që dëshironi t’i bëni personit tjetër. Sidoqoftë, ky ndoshta nuk është përdorimi më i mirë i kohës suaj, pasi historia mund të ketë më shumë sesa mund të shihni aktualisht. Lëreni diskutimin të rrjedhë natyrshëm, edhe nëse pyetjet tuaja specifike të ngutshme nuk marrin përgjigje menjëherë – mund të kuptoni se thelbi i çështjes qëndron diku tjetër!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju ka të ngjarë të keni atë që dëshironi nëse jeni të gatshëm të punoni për të sot. Në fakt, përpjekja juaj mund të mos jetë faktori i vetëm në favorin tuaj. Dikush tjetër mund të jetë i gatshëm të investojë tek ju pasi të shohë se po vendosni lëkurën tuaj në lojë. Në atë pikë, sfida juaj ndoshta do të jetë pranimi i bujarisë së tyre me hir. Artikuloni nëse gjëja më e rëndësishme është që një detyrë të kryhet apo që ju t’i bëni të gjitha vetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një prekje e butë mund të përdoret për të prezantuar disa ndryshime që keni bërë së fundmi. Ju mund të keni ndjenja të forta në lidhje me rritjen tuaj personale dhe kjo mund t’ju pengojë t’u tregoni të tjerëve për të. Megjithatë, ndoshta ju jeni tani në një vend mjaft të sigurt për të dalluar atë që ju duhet të përtypni nga brenda kundrejt asaj që do të ishte e dobishme për njerëzit në jetën tuaj të dinë. Një zbulim i kujdesshëm mund të ndryshojë marrëdhëniet tuaja në një mënyrë të mirë, kështu që merrni parasysh hapjen!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një sekret familjar mund të jetë plotësisht tërheqës për ju aktualisht. Ndoshta ka aspekte të saj që janë tronditëse apo edhe të turpshme. Megjithatë, nëse mund të tërhiqeni nga drama, mund të zbuloni se situata ka potencialin t’ju sjellë dobi në mënyra praktike. Ju gjithashtu mund të merreni me një çështje shëndetësore – dhe studimi i përvojës së një të afërmi me shqetësime të ngjashme ka të ngjarë t’ju sjellë njohuri transformuese. Me ndihmën e tyre, ju mund ta trajtoni më mirë këtë herë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një bisedë e thellë me miqtë e dashur mund të jetë e nevojshme tani. Ndoshta e keni njohur njëri-tjetrin për kaq shumë kohë, saqë shumë gjëra duken të shkojnë pa thënë. Megjithatë, të gjithë ju keni ndryshuar shumë gjatë disa viteve të fundit dhe do të ndihmonte vërtet për të pastruar ajrin. Shfaqja e një ane të re të vetes ka të ngjarë të frymëzojë të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. Mbani në mend se ata mund të mos duan të qëndrojnë as në rolet e tyre të vjetra, ndaj jini të hapur ndaj gjithë ndryshimit dinamik!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njohja se çfarë vleni mund të jetë çelësi për t’iu përgjigjur një pyetjeje të ngutshme në lidhje me karrierën tuaj. Duke i kërkuar për të? Kjo është një histori tjetër. Mendimi për të marrë një rrezik dhe për të hequr dorë nga siguria e status quo-së mund të jetë i frikshëm. Ndoshta kjo është pikërisht arsyeja pse marrja e një rreziku dhe ndjekja e ndryshimit ka potencialin t’ju sjellë dobi. Edhe nëse nuk merrni gjithçka që kërkoni, ushtroni pak guxim dhe vlerësoni formën më të thellë të sigurisë që vjen nga të qenit në anën tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju ndoshta jeni të etur për të parë diçka të re dhe emocionuese tani. Megjithatë, argëtimi i shumë mundësive për aventurën tuaj mund t’ju pengojë të dilni nga dera. Ka të ngjarë një ide që ju flet më personalisht se të tjerët, por mund t’ju duhet të flisni për opsionet me dikë tjetër për të kuptuar se cila është. Kur të gjeni perspektivën që ju bën të animuar, ndoshta edhe duke bërë gjestikulim, ndërsa flisni, do ta dini se e keni gjetur fituesin – ndiqeni atë!

Burimi: Tarot