Horoskopi ditor – 3 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sonte mund të keni ëndrra dhe vizione intensive që mund të jenë pothuajse profetike. Këto parandjenja mund të jenë personale, por ato janë më të prirura të jenë të një natyre më të kësaj bote, të tilla si parashikimi i ngjarjeve në jetën e një të famshmi që admironi.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Një konfigurim planetar si i sotmi shpesh i bën njerëzit të kenë frikë të fillojnë gjithçka që sfidon status quo-në. Kjo është e vërtetë për ju në jetën tuaj profesionale. Ju duhet të guxoni të merrni më shumë përgjegjësi. Aspektet flasin vetëm për frikë, jo për të qenë të paaftë për të pasur sukses.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Sot është shansi juaj të qëndroni përpara anëtarëve të familjes që duan të ushtrojnë shumë kontroll mbi jetën tuaj të dashurisë. Është koha të përplasni grushtin tuaj në tavolinë dhe të thoni: “Mjaft më, unë do ta dua atë që dua”. Kur këmbëngulni që të afërmit me qëllime të mira të respektojnë zgjedhjet tuaja, do të futeni në një pus të ri të vetë-respektit.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Varet nga ju ngritja e gjërave tuaja. Për sa kohë që keni turp për të shfaqur dhuratat tuaja të lindura, do të jetë e vështirë të gjeni kuptim në jetën tuaj. Rreshtimi i sotëm planetar ju jep sfidën për t’i marrë talentet tuaja më seriozisht. Ju lehtë mund të përfitoni prej tyre, me kusht që të shikoni thellë brenda për të zbuluar se si.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju nuk keni pse t’i përgjigjeni vlerave kulturore të shoqërisë. Nëse shumica e punës suaj është e organizuar rreth një aktiviteti që konsiderohet në modë, nuk do të keni kurrë sukses të ndiheni mirë me veten ose krijimet tuaja. Ju jeni tepër të motivuar nga aktivitete kuptimplota për ta kaluar kohën tuaj me ato joserioze. Aspektet e sotme do t’ju shtyjnë të shkëputeni nga gjithçka që nuk rezonon thellë.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Nëse aspironi të bëni një jetë ambicioze, por edhe një më të qetë dhe më të ekuilibruar, energjia qiellore tregon se ka ardhur momenti për të marrë disa vendime të rëndësishme.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Skuqja e parë e dashurisë do ta bëjë mendjen tuaj të lumtur sot. Ju do të jeni në gjendje të fitoni afërsi me të dashurit tuaj sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund të duhet të bëni një zgjedhje sot në lidhje me marrëdhëniet tuaja intime. Ju mund të jeni bërë i vetëdijshëm se diçka po mungon, ose tek partneri juaj ose tek vetja juaj. Sot do të veproni sipas kësaj vetëdije, por mund të mos jetë e lehtë. Rrënja e problemit mund të jetë një çështje e pavarësisë dhe vetë-mjaftueshmërisë. Përpiquni të kuptoni burimin e problemit përpara se të veproni mbi të.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Suksesi do të trokasë dyert tuaja sot dhe mund të jeni në qendër të vëmendjes. Përvoja do të jetë plot emocione për ju. Zhvillimet romantike janë në karta sot.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ka raste në jetën tuaj të dashurisë kur mund të ndiheni disi të frenuar, sikur diçka ju pengon nga përmbushja totale. Ndoshta emocionet ju mbingarkojnë ose ideja e angazhimit ju frikëson.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Miqtë tuaj janë familjarë për ju dhe ata që janë në pozitë me ndikim do t’ju ndihmojnë të ngjitni shkallët sot. Nga ana profesionale, është një ditë e favorshme për ju. Nëse jeni student, ju keni mundësi të bëni disa klasa në shkollë / kolegj, miqtë tuaj do të kujdesen për studimet tuaja. Mbi të gjitha për çfarë janë miqtë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dita ka të ngjarë të jetë disi sfiduese dhe përmban disa zhgënjime. Ju mund të ndiheni të dëshpëruar nëse merrni një përgjigje më të dobët nga bota. Me sa duket, performanca juaj ka humbur disa nga aftësitë e saj për të magjepsur një audiencë. Nëse e pranoni këtë ose përpiqeni të shkëlqeni veprimin tuaj është çështja e ditës!