Horoskopi ditor – 3 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çdo faj më në fund mund të jetë gati për t’u lënë në të kaluarën. Rishikimi i vazhdueshëm ose rrahja e vetes për veprimet e kaluara për të cilat jeni penduar ndoshta nuk po ju ndihmon të përparoni në jetën që dëshironi të jetoni. Ju jeni rritur dhe ndryshuar që atëherë, dhe mësimet që keni mësuar gjatë rrugës duhet t’ju kenë ndihmuar të shihni gabimet e zakoneve tuaja të këqija të së kaluarës ose vendimeve të pafat. Lëreni veten të jeni prezent dhe jetoni sot sikur të jetë një plan i pastër.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Frikërat e së kaluarës mund të ngrejnë kokën e tyre të shëmtuar në këtë moment. Ndërsa mund të ketë pasur diçka nga e cila dikur keni pasur frikë, ndoshta keni pasur përshtypjen se e keni kaluar atë dhe nuk jeni më të prekshëm ndaj kësaj frike. Megjithatë, sot mund të shfaqet në biseda ose në media. Të ballafaqohesh sërish me këtë frikë mund të jetë tronditëse, por përpiquni të ruani veten dhe jini të guximshëm. Personi që jeni tani është gati dhe i aftë të jetë i guximshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të ndiheni pak të lënë jashtë në këtë kohë. Bashkëmoshatarët tuaj mund të përfshihen në diçka nga e cila jeni përjashtuar, me dashje ose pa dashje, gjë që mund të sjellë kujtime të kaluara të një kohe kur nuk jeni ftuar në një grup shoqëror. Edhe pse është ndoshta joshëse t’i rishikoni ato ndjenja, përpiquni t’i lini ato në të kaluarën! Në vend të kësaj, trajtojeni veten me diçka argëtuese. Ju nuk jeni të kufizuar për të qenë të lumtur vetëm kur jeni me të tjerët – nuk ka nevojë të keni frikë të humbisni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Problemet me autoritetin mund të shfaqen shumë shpejt. Edhe nëse zakonisht nuk keni probleme me personat përgjegjës, mund të jetë një histori tjetër kur ndiheni të sfiduar padrejtësisht nga njëri prej tyre. Mosmiratimi i tyre mund të dëmtojë, veçanërisht nëse përpjekjet tuaja më të mira kritikohen. Mos u dekurajoni nga qëndrimet e tyre, por përpiquni të mos e nxisni më tej çështjen. Mund të jetë më mirë t’i lini të thonë atë që duan të thonë – pavarësisht nëse kanë të drejtë apo gabim, ju mund të vazhdoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Besimi juaj tek vetja ose tek të tjerët mund të vihet në provë në çdo moment. Pavarësisht se sa shumë dëshironi t’i besoni një bashkëmoshatari, kjo mund të jetë e vështirë – veçanërisht nëse jeni zhgënjyer në të kaluarën në një situatë të ngjashme. Mund të jetë më mirë të mbështeteni në sipërmarrjet solo tani për tani dhe të bëni çmos për t’i trajtuar gjërat vetë. Marrja e rrugës së thjeshtë duke deleguar përgjegjësitë tuaja ose duke lënë dikë tjetër të trajtojë një çështje ka të ngjarë të rezultojë në një rezultat të dobët.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Obsesioni dhe fokusi mund të jenë një çështje aktualisht. Pavarësisht nëse është një person apo një interes, mendja juaj mund të jetë e fiksuar në një temë – potencialisht duke bllokuar gjithçka tjetër nëse nuk jeni të kujdesshëm. Jini të vetëdijshëm për kohën, sepse mund të humbisni lehtësisht në një fiksim dhe të mos i kushtoni vëmendje se si po kalon dita. Angazhimet e tjera do të duhet të kujdesen me zell, ose mendja juaj e vetme mund të përfundojë duke sabotuar planet tuaja për ditën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Angazhimet tuaja aktuale ndaj të tjerëve mund t’ju çojnë në humbje. Vetëflijimi mund të jetë një temë për ju, pasi mund t’ju kërkohet të ndihmoni dikë në kurriz të planeve tuaja ose t’ju kërkohet të jepni një kredi kur nuk keni para shtesë. Jini të sinqertë në lidhje me rrethanat tuaja – nëse nuk jeni në gjendje të bëni asgjë, njoftojini ata nëse do të ishit të lumtur të ndihmonit në një zonë tjetër ose në një ditë tjetër. Bëni atë që mundeni, thjesht mos premtoni të pamundurën.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një gabim në një rutinë pozitive tani mund të duhet të korrigjohet. Pavarësisht se sa mirë keni pasur fillimin e një zakoni të mirë ose ndalimin e një zakoni të keq deri vonë, efektet e çdo mungese të qëllimshmërisë ka shumë të ngjarë të bëhen të njohura. Edhe pse mund të jetë sfiduese, bëni çmos për t’u përqendruar dhe për të bërë gjërat e vështira në mënyrë që të ktheheni në rrugën drejt suksesit. Gjeni një hap të parë të menaxhueshëm – më pas shpërblejeni veten me një pushim të merituar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush mund të jetë gati të ndryshojë sjelljen e tij ndaj jush. Një mik që zakonisht prisni të jetë mendjemprehtë dhe me natyrë të mirë, mund t’ju tregojë anën e tij të stresuar, e cila mund të jetë tronditëse për ta përjetuar nëse nuk e keni parë kurrë më parë. Pavarësisht nga çdo vështirësi emocionale, përpiquni të gjeni një minutë për të zbuluar se nga vijnë dhe pse po veprojnë në këtë mënyrë. Thënë kështu, nëse ata shkojnë shumë larg dhe thonë diçka jashtë radhës, mos kini frikë t’i bëni të ditur se kanë kaluar kufirin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kujtimet emocionale familjare nga fëmijëria mund të kthehen pa paralajmërim. Dikush në familjen tuaj mund t’ju kujtojë një përvojë emocionale të së kaluarës për ju, pa qenë i ndjeshëm ndaj ndjenjave tuaja për të. Ndërsa mund të jetë joshëse të vazhdoni ushtarin pa thënë asgjë për çështjen e mundshme, të flisni për arsyen pse ndiheni ashtu si ndiheni mund të jetë shëruese për të dy. Mos kini frikë të thoni të vërtetën tuaj – është gjithashtu kujtesa juaj, dhe këndvështrimi juaj ka rëndësi.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të dëshironi të vazhdoni dhe të mbyllni një kapitull të jetës suaj sot. Pavarësisht nëse është një ndryshim fjalë për fjalë apo më shumë shpirtëror, ju mund ta lini universin t’ju ndihmojë të rriteni dhe të lëvizni nga një version i kaluar i vetes. Një hezitim për të ndryshuar është i kuptueshëm, por shpesh ju duhet të lini të lirë se kush keni qenë në mënyrë që të bëheni ai që dëshironi të jeni. Ju ende mund ta nderoni atë kohë në jetën tuaj, edhe pse e lejoni të bëhet pjesë e së kaluarës suaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Anëtarët e familjes mund të jenë duke bërë ndryshime që ju nuk i prisnit. Ju mund të keni menduar se familja juaj ishte e parashikueshme ose nuk do të ndryshonte kurrë një aspekt të caktuar të jetës së tyre, por një njoftim që ata bëjnë mund t’i kthejë të gjitha këto pritshmëri përmbys. T’u kërkoni atyre të ndalojnë ose të kthejnë veprimet e tyre mund të tingëllojë si një ide e mirë, por ju duhet t’i jepni familjes suaj të njëjtën hapësirë për të qenë vetvetja që do të dëshironit t’ju jepnin. Besojuni atyre që të bëjnë zgjedhjet e tyre.

Burimi: Tarot