Horoskopi ditor – 30 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Pra, bletë e zënë, më në fund e kuptoni se keni injoruar të dashurin/ën tuaj. Dhe tani, do t’ju kushtojë shumë përpjekje për t’i kënaqur ato. Darka në restorantin më të mirë, një udhëtim në teatër, pazar në një butik të shkëlqyeshëm… bëhuni gati për të shpenzuar.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju do të tërhiqeni nga paratë. Shijojeni fuqinë e tyre. Ju mund të blini një varëse ose një gjerdan sot dhe aftësitë tuaja në pazar do t’ju shpëtojnë nga mashtrimi.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Do ta kaloni ditën duke ruajtur ndjenjat e të tjerëve dhe është në interesin tuaj. Për pjesën më të madhe të ditës, ndoshta gjatë gjithë ditës, do të jeni larg familjes suaj, kryesisht në një udhëtim për qëllime biznesi ose argëtimi. Sot, të keni një karrierë të suksesshme do të jetë e vetmja gjë në mendjen tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju jeni mjeshtër i mashtrimit dhe komentet tuaja të veshura me sheqer luajnë një rol kryesor në metodat tuaja. Sot, do të jeni në gjendje të nuhasni telashet nga një distancë dhe do të dini kur të bëni një kthesë. Metodat tuaja mund të mos ju bëjnë shumë të popullarizuara me të ashtuquajturën brigadë morale që punon me ju, por ju mund të mendoni se kjo është mënyra më e lehtë për në majë. Nuk është e sigurt nëse këto taktika do të funksionojnë në baza afatgjata.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Shahu është një fillim i mirë, por nuk është asgjë në krahasim me intrigat strategjike të ditës suaj sot. Zënkat do të çojnë në zënka të mëtejshme, dhe askund tjetër. Në fund të ditës, gjithçka që ka rëndësi është t’i bëni njerëzit të bien dakord me ju. Të hutuar? Epo, mos u bëni. Vetëm mbani mend se do të keni të qeshurën e fundit.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Do të shkëlqeni jashtëzakonisht mirë në të gjitha aktivitetet që ndërmerrni sot. Ëndrra juaj për të filluar ndërmarrje biznesi në brigjet e huaja do të realizohet sot. Ju mund t’i kushtoni më shumë vëmendje pamjes suaj personale, e cila do të rrisë moralin tuaj në mënyrë të konsiderueshme.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Quajeni anën tuaj bujare, por sot është dita perfekte për t’iu kthyer të gjithë atyre nga të cilët keni marrë deri më tani. Me rrënjët e vendosura fort në shërbimin e komunitetit, mund të jetë mirë që ta zgjasni dorën ndihmuese dhe t’u ktheni diçka atyre. Shkoni së bashku me frymën e një falënderimi të hershëm sot. Dhënia është gjithmonë më përmbushëse sesa marrja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një projekt i ardhshëm i një sipërmarrjeje të re të përbashkët do të përmbysë jetën tuaj personale dhe do t’ju mbajë në këmbë sot. Ju mund të mos i gjeni rezultatet në përpjesëtim me përpjekjet që bëni, por jini të durueshëm sepse gjithçka do të bjerë në vend në kohën e duhur. Nëse të gjitha gjërat në jetë do të vinin me një kosto të lehtë, atëherë ato do të nënvlerësoheshin shumë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bëhuni gati për të marrë këshilla – të pa pyetura dhe të pajustifikuara. Mos e anashkaloni as atë, pasi këto sugjerime mund të meritojnë të merren parasysh. Por fjala e fundit le të pushojë në duart tuaja dhe shikoni thellë brenda për verdiktin e duhur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Mundësitë janë të shumta, por ju nuk do të përparoni derisa t’i shfrytëzoni ato për interesin tuaj më të mirë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Punë, punë, punë! Kjo është ajo që do të paguajë dividentë të pasur. Sigurisht, një goditje përgëzimi në shpinë ka rëndësi, dhe me rekordin tuaj të angazhimit, ju mund të merrni shumë prej saj! Ju mund të tërhiqeni nga marrja e rreziqeve, dhe megjithatë dëshironi ndryshim. Si do ta përmbushni dëshirën tuaj?

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Zënkat nuk të çojnë askund. Do të përfundoni duke qeshur të fundit, kështu që mund ta përdorni kohën tuaj në mënyrë më efektive.

Burimi: Ganesha Speaks