Horoskopi ditor – 30 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni duke shpejtuar aq shpejt sa të jeni në rrezik të pengoni veten. Edhe nëse po e merrni ngadalë, Luna në qendrën tuaj të emocioneve po sfidon Marsin agresiv, aktualisht i parkuar në shenjën tuaj. Së bashku këta dy planetë mund t’ju bëjnë të reagoni pa menduar dhe mund të jeni mjaft të çuditshëm kur ta bëni këtë. Mundohuni të mos kafshoni dorën e askujt gjatë procesit! Është mirë të jeni të sinqertë me ndjenjat tuaja, por jo nëse është në kurriz të kalimtarëve të pafajshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju ndoshta keni shumë për të thënë – por kjo nuk do të thotë se ju e dini saktësisht se çfarë fjalë doni të përdorni. Shprehja e vetes mund të tingëllojë joshëse ndërsa hëna vokale rrëshqet nëpër sektorin tuaj të komunikimit, por sheshi i saj i tensionuar drejt Marsit në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund t’ju bëjë të vendosni disa bomba të së vërtetës! Është në rregull të thuash mendimin tënd, për sa kohë që sigurohesh të marrësh parasysh pasojat e mundshme që gjërat që thua mund të kenë. Mendohuni përpara se të flisni!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit mund të pengojnë dëshirat tuaja më të përgjegjshme. Ju mund të jeni në gjendje t’i kushtoni vëmendje synimit tuaj, por edhe qëllimet më të organizuara mund të hidhen jashtë kursit kur Hëna e shpërqendruar përplaset në Mars në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Ndoshta miqtë tuaj do të vijnë dhe do të kërkojnë vëmendjen tuaj, ose ju mund të kapni diçka shumë emocionuese për ta injoruar. Nëse mundeni, kurseni punën për një ditë tjetër – shfrytëzojeni ditën e sotme për ta lënë të lirë dhe për t’u argëtuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Disonanca mund të jetë duke krijuar një hendek midis dëshirave tuaja dhe realitetit. Ju mund të jeni të vëmendshëm ndaj çështjeve tuaja ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shenjën tuaj, por gjërat mund të fillojnë të prishen kur ajo të bëjë një shesh shpërqendrues drejt Marsit në sektorin tuaj të karrierës. Një mbikëqyrës mund të shfaqet dhe t’ju kërkojë të përveshni mëngët dhe të filloni të punoni me zell kur gjithçka që dëshironi të bëni është t’i merrni gjërat bukur dhe lehtë. Bëni më të mirën tuaj për të balancuar çdo ideal konfliktual.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të keni të gjitha llojet e ideve madhështore për të vizituar vende të reja sot – por gjithashtu mund të mos jeni të sigurt se ku janë saktësisht ato vende. Hëna në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur është në konflikt me Marsin në sektorin tuaj të zgjerimit, duke errësuar potencialisht rrugën tuaj ideale përpara. Mos u shqetësoni për përparimin e madh tani. Në vend të kësaj, një mënyrë më e mirë për të shmangur ngecjen mbi ndonjë gropë do të ishte thjesht të prisnim që kjo mjegull kozmike të ngrihet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Vijat mund të turbullohen nga universi tani. Ju ndoshta jeni në një humor të lehtë dhe të lumtur kur shihni njerëzit, por gjërat mund të marrin një kthesë serioze në çdo moment. Fatkeqësisht, pavarësisht se hëna e relaksuar fillimisht ju inkurajon të qetësoheni dhe të kaloni kohë me miqtë, mund ta gjeni veten duke bërë një kthesë emocionale kur ajo sheshon Marsin e nxehtë në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private të intimitetit. Mos e mbani veten në pritje të padrejta në situata sociale – njerëzit duhet ta kuptojnë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një person tjetër mund të bllokojë planet tuaja sot. Sytë tuaj mund të jenë të mbyllur tek çmimi ndërsa Hëna e fokusuar lëviz nëpër shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve dhe Reputacionit. Një partner, qoftë biznesi apo lidhje personale, mund të deklarojë se problemet e tij janë më urgjente se tuajat. Është në rregull të marrësh kohë dhe t’i ndihmosh ata, për sa kohë që ata e meritojnë atë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Çdo dëshirë për emocion mund të kontrollohet nga diçka themelore kur nuk e prisni. Jeni gati të dilni dhe të shihni se çfarë ka për të ofruar bota ndërsa Hëna fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 9-të të kësaj bote, por me siguri do të tërhiqeni përsëri në tokë kur ajo të sheshojë Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të të fokusuar në punën. Përgjegjësitë ose punët tuaja mund t’ju detyrojnë të bëni një kontroll për disa plane emocionuese. Nëse keni nevojë të prireni për çështje të zakonshme, përpiquni ta pranoni atë me mirësjellje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të ndiheni mjaft intensive ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj private të 8-të, duke e vënë fokusin tuaj vetëm tek njerëzit që kanë më shumë rëndësi. Megjithatë, kjo tronditet kur Hëna e sheshon Marsin në shtëpinë tuaj të 5-të me pamje nga jashtë, duke ju dhënë mundësinë të bëni një shfaqje në vend të kësaj. Tani për tani, ju mund të keni mundësinë të shijoni anët e mira, kështu që mos u shqetësoni për zgjedhjen e vetëm një opsioni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Vapa e sotme në rritje mund të burojë nga nën çatinë tuaj, Bricjapi. Hëna po përpiqet të nxjerrë në pah marrëdhëniet tuaja, por kini kujdes nga kuadrati i saj agresiv me Marsin! Kjo mund të krijojë më shumë se disa pengesa përpara se të dilni nga shtëpia juaj. Një anëtar i familjes ose një shok dhome mund të jetë ai që ngjall një debat, ose ndoshta struktura fizike e shtëpisë tuaj do të kërkojë vëmendje. Edhe nëse duket e pamundur, të paktën përpiquni të qëndroni të qetë përballë zhgënjimit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Edhe planet më të mira mund të shkojnë dëm për momentin. Hëna në Shtëpinë tuaj të 6-të të Shërbimit po ju nxit të përveshni mëngët dhe të filloni punën! Megjithatë, kjo mund të largohet nga dritarja kur Hëna sheshon Marsin në shtëpinë tuaj të tretë të zënë. Një banket me shpërqendrime mund t’ju ndërpresë gjatë gjithë ditës. Nëse keni kohë për të shijuar këto devijime, mos ngurroni ta bëni këtë – thjesht sigurohuni që gjërat e rëndësishme të mbulohen fillimisht.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një vijë në rërë mund t’ju detyrojë të zgjidhni një anë në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të që e pëlqen argëtimin, duke ju ofruar shumë gjëra për t’i shijuar, por mund t’ju duhet t’i vendosni ato në njërën anë kur Luna të sheshojë Marsin në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar te të ardhurat. Një çështje pune ose diçka që ka të bëjë me financat tuaja mund të kërkojë vëmendjen tuaj kur preferoni vetëm të luani, por do të kishit mençuri të merreni me detyrimet tuaja në fillim dhe të argëtoheni më vonë.

Burimi: Tarot