Horoskopi ditor – 31 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Vazhdoni dhe rehatohuni, Dashi! Hëna po vendoset në shtëpinë tuaj të dytë luksoze, e cila ka të bëjë me shijimin e gjërave më të bukura në jetë. Nëse po planifikoni të shkoni në qytet më vonë, atëherë vishuni deri në përsosmëri. Edhe nëse planet tuaja janë thjesht të qëndroni në divan, përpiquni të shtoni pak luks. Ushqimi i mirë, pijet e mira dhe madje edhe disa rrobë estetike apo pizhamet tuaja më të rehatshme mund të jenë mënyra perfekte për të pritur vitin e ri.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mos u habitni nëse merrni një shpërthim të papritur energjie në të ardhmen e afërt. Hëna po fluturon në shenjën tuaj, duke ju mbushur me entuziazëm të lavdishëm. Përfitoni nga kjo për të bërë si të doni, në vend që të prisni të shihni se çfarë po bëjnë të gjithë të tjerët. Ju keni marrë leje për të bërë planet tuaja së pari – nëse të tjerët duan të kalojnë kohë me ju, atëherë ata mund të hipin në bandën tuaj. Askush nuk di të kënaqet si Demi!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta sot nuk është veçse një ëndërr. Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të 12-të magjike, një sektor i veçantë i grafikut tuaj që merret me misticizmin dhe çlirimin. Ajo po e bën këtë moment të përsosur për të hequr dorë nga çdo dramë e kaluar që mund t’ju rëndojë. Mendoni për atë që nuk dëshironi t’ju ndjekë në vitin e ri dhe bëni një pikë për t’i lënë të gjitha pas. Shkruani një listë të gjithçkaje që dëshironi të lëshoni dhe hidhni atë me qëllim kuptimplotë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është koha e përsosur për të qenë me njerëzit që i doni. Shtëpia juaj e 11-të e Shoqërimit po shkëlqen ndërsa Hëna mbërrin për një vizitë të fundit para përfundimit të vitit, duke ju ndihmuar të lidheni me të tjerët, afër dhe larg. Nëse jeni duke bërë ftesa të shumta, mos ngurroni të paraqiteni në sa më shumë prej tyre që të mundeni! Ju duhet të argëtoheni shumë duke qenë një flutur shoqëror në cilindo prej tyre – veçanërisht nëse e dini se do të ketë një turmë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira për të përfunduar vitin me një notë të fortë mund t’ju godasë në çdo moment. Hëna po mbërrin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, kështu që edhe nëse të gjithë të tjerët mezi presin të argëtohen më vonë, ju mund të jeni shumë më të përqendruar në marrjen e përpjekjeve tuaja të menjëhershme. Mos e detyroni veten të lexoni ose të punoni deri në orët e vona të natës, por nuk ka asgjë të keqe të bëni më të mirën përpara – pavarësisht se sa shumë duan të gjithë të vallëzojnë në perëndim të diellit.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka vërtet pak kufizime për ju sot, Virgjëresha. Bota po hapet ndërsa Hëna hyn në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, kështu që është dita e përsosur për t’i tronditur gjërat për herë të fundit përpara se të kalojë viti. I pazakontë duhet të jetë emri i lojës për planet e mbrëmjes së sotme, kështu që nëse po përpiqeni të vendosni midis një darke të qetë ose një ngjarje madhështore, zgjidhni atë që do t’ju bëjë të kërceni gjithë natën. Mos e kufizoni veten, as tani, as këtë vit.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Viti juaj mund të përfundojë me një notë mjaft të nxehtë. Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj sensuale të 8-të, kështu që mund të preferoni të fshiheni pas dyerve të mbyllura me një individ të dëshirueshëm në vend që të bëni një festë të zhurmshme deri në orët e para. Mos lejoni që pritshmëritë e dikujt tjetër për atë që duhet të jetë sonte t’ju pengojnë ta mbyllni vitin në çfarëdo mënyre që preferoni. Është në rregull nëse një përvojë intime është më shumë për shijen tuaj sesa diçka e zhurmshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeni të ftuar ta mbyllni vitin me dikë të veçantë pranë jush. Shtëpia juaj e 7-të e Partneriteteve theksohet teksa hëna rrëshqet për një vizitë të fundit përpara se të përfundojë viti 2022, kështu që duhet të ndiheni më në harmoni me gjërat nëse keni një partner në krim për t’ju ndihmuar të bëni numërimin mbrapsht përfundimtar. Pavarësisht nëse është një mik apo një dashnor, mund të presësh që të argëtohesh më shumë me ta se sa duke u përpjekur ta përballosh vetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nuk ka kohë si e tashmja për të vendosur synime shëndetësore për vitin e ardhshëm! Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, kështu që mund të jeni më të disponuar për të bërë joga relaksuese ose për të bërë një shëtitje gjallëruese në vend që të festoni gjatë gjithë ditës dhe gjithë natës. Ka ende shumë mënyra për të shijuar veten pa u egërsuar, ndaj mos mendoni se të kesh një ditë të shëndetshme do të thotë të kesh një ditë të mërzitshme. Një natë herët do të thotë një e nesërme më e mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është koha për të dalë nga fshikëza juaj. Hëna po kërcen me Demin dhe shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, duke ju frymëzuar të kujdeseni për nevojat tuaja të brendshme dhe të siguroheni që ndiheni mirë me jetën. Lëreni veten të kënaqet – ndoshta duke kaluar pak më shumë kohë para pasqyrës, duke u krehur dhe duke shtuar një deklaratë (ose dy) ekstra unike! Ju meritoni të shkëlqeni, kështu që lërini njerëzit të shohin se sa i ndritshëm mund të jeni kur qëndroni në qendër të skenës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të festoni në parti mund të mos jetë sipas shijes suaj sonte – edhe nëse duket sikur të gjithë të tjerët po përgatiten të dalin dhe të festojnë. Hëna po vendoset në shtëpinë tuaj të katërt të familjes, kështu që ju mund të zgjidhni të hyni në vitin e ri me të dashurit tuaj në vend që të dilni në qytet me një ekuipazh të madh. Nga ana tjetër, mund të hapni shtëpinë tuaj për të tjerët si një vend për festa (dhe t’i bëni ato sa të vogla ose të mëdha sa të doni).

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Njerëzit ndoshta duan që ju të dilni dhe të luani! Përfitoni nga çdo orë falas për të dalë dhe për të parë se çfarë po bëjnë të gjithë – duhet të ketë shumë opsione emocionuese të disponueshme për ju ndërsa Hëna shkon në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit. Mund të dilni për natën pa një plan dhe të gjeni ende shumë vende të këndshme për të eksploruar, por mund të argëtoheni më shumë nëse merrni me vete disa miq për udhëtim.

Burimi: Tarot