Horoskopi mujor – Janar 2023

2023 është këtu dhe të gjithë jemi gati për një vit të ri me energji të re. Por moti astro thotë: “Jo aq shpejt!” Marsi është retrogradë te Binjakët deri në datën 12 dhe Mërkuri është retrogradë tek Bricjapi deri në datën 18. Do të ketë disa lidhje të nevojshme të skajeve të lirshme përpara se gjërat të fillojnë vërtet.

Afërdita e lë Bricjapin praktik për Ujorin e pavarur në datën 2, duke na inkurajuar të gjithëve t’i afrohemi dashurisë dhe lidhjes nga një vend më i shkëputur. Megjithatë, për t’iu kundërvënë kësaj atmosfere të ajrosur dhe të përmbajtur, hëna e plotë në Gaforre në datën 6 na bën të gjithëve të kërkojmë ushqim rehati, thellë në ndjenjat tona nostalgjike.

Retrogradi i Marsit përfundon në datën 12 duke sjellë konflikte ose biseda nga rrethi i plotë i fillimit të shtatorit. Gjërat mund të mos zgjidhen plotësisht, por plani përpara është të paktën i qartë. Më pas në datën 18, Mërkuri përfundon retrogradën, duke pastruar çdo konfuzion të fundit ose keqkomunikim.

Sezoni i Ujorit nis në datën 20. Gëzuar ditëlindjen Ujorët tanë unik, idealist dhe humanitar. Hëna e re në Ujorin më 21 na jep një fillim të ri me disa zhvillime të papritura ndërsa stacionet radikale të Uranit drejtojnë në datën 22.

Janari përfundon me notat më të ëmbla ndërsa Venusi hyn në Peshqit ëndërrimtarë dhe romantikë ku planeti i dashurisë e bën gjithçka në një përrallë. Pse të zgjidhni diçka realiste kur në vend të kësaj mund të zgjidhni diçka të mrekullueshme?

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e Plotë (1/6): Një festë e zhurmshme por komode për ngrohjen e shtëpisë
Hëna e Re (1/21): Takimi i parë për vullnetarizëm në kopshtin e komunitetit
Datat e tjera kryesore: 1/9, 1/12, 1/29

Më shumë se çdo shenjë tjetër, ju dini si ta filloni një vit të fortë, Dashi. Ju jeni gjithmonë duke vendosur rezoluta nga porta dhe jeni të drejtë për të punuar. Janari është zakonisht muaji më i përqendruar në karrierë për ju, por me ndryshimin e planit tuaj dhe përgjegjësitë në shqyrtim, ambiciet tuaja ndihen më të shpërndara se zakonisht. Edhe pse ndiheni si një rrëmujë e nxehtë, ky është një moment për rikalibrimin e nevojshëm. Pse vazhdoni t’i mbushni ditët tuaja me detyra të kota kur mund të bëni diçka që ka një ndikim të vërtetë? Lehtësimi vjen kur stacionet e planetit tuaj në Mars drejtohen në datën 12, duke pastruar mjegullën dhe duke i kthyer komunikimet në rrugën e duhur. Pas datës 18, një punë e re ose projekt komunitar mbush pjesën më të madhe të kohës suaj, kështu që shijoni mundësinë për t’u çlodhur sa të mundeni!

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqar, mund të gjeni një lidhje të mirë potenciale përmes një prezantimi nga një mik ose koleg në datën 4. Kimia është e mrekullueshme, thjesht përgatituni për komunikim të ngadaltë ndërsa Mërkuri është retrogradë deri në datën 18. Nëse jeni partner, gjërat mund të bëhen të vështira nga data 11 deri në datën 14 ndërsa lundroni në një sfidë të re marrëdhënieje.

Horoskopi i parave: Urani – planeti i trazirave – stacionohet direkt në datën 22 dhe një faturë që ju dërguat në gusht më në fund paguhet. Fatkeqësisht, ky përfitim vjen në të njëjtën kohë me një shpenzim të papritur, por të paktën ju keni para për ta mbuluar atë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e Plotë (1/6): Shoqërim zemërgjerë me më të mirat
Hëna e Re (21/1): Intervistë e parë e shkëlqyer për një punë të re
Datat e tjera kyçe: 1/1, 1/2, 1/4, 1/9, 1/11, 1/14, 1/22

Janari është një muaj tjetër i dhimbjeve në rritje për ju, Demi, por lajmi i mirë është se në fund të tij, do të jeni gati të shpërtheni nga fshikëza juaj! 2022 ishte një vit i ndryshimeve të mëdha dhe tani është koha për t’i integruar ato. Për pjesën më të madhe të muajit, ju jeni veçanërisht të përqendruar në karrierë dhe i sigurt në përpjekjet tuaja për të ecur përpara. Kini kujdes që të fërkoni shefin tuaj ose dikë që punon për ju në mënyrë të gabuar në datën 11 ose 14 kur edhe entuziazmi juaj mund të çojë në mosmarrëveshje. Hëna e re më 21 ofron një plan të pastër për imazhin tuaj publik që zgjidh çdo ndjenjë të vështirë. Muaji përfundon me planetin tuaj në pushtet, Venus, që rrëshqet në Peshqit ëndërrimtarë, romantikë që përmirëson vitalitetin tuaj dhe ëmbëlson lidhjet tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni fejuar kohët e fundit, duke provuar poliamorinë ose sapo keni dalë nga një partneritet afatgjatë, muajt e fundit kanë ardhur me rikalibrime të mëdha në marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Stacionet e Marsit drejtohen në datën 12 duke sjellë ngjarje nga rrethi i plotë i shtatorit, duke ju lejuar të kaloni ndjenjat e lënduara dhe të kaloni në një epokë të re.

Horoskopi i parave: Me Mërkurin retrogradë në sektorin tuaj të udhëtimeve dhe të arsimit të lartë deri në datën 18, mund t’ju duhet të rifinanconi kredi ose të merrni një linjë krediti shtesë për ta bërë realitet vizionin tuaj afatgjatë. Më pas hëna e re më 21 shënon një fillim të ri për karrierën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e Plotë (1/6): Shitje e mahnitshme në dyqanin tuaj të preferuar lokal
Hëna e Re (21/1): Fitohen bileta avioni për pushimet verore!
Datat e tjera kyçe: 1/2, 1/7, 1/8, 1/18, 1/29

2023 fillon në një periudhë reflektimi dhe për ju, ky është muaji për të rregulluar ekipin tuaj mbështetës. Mërkuri e kalon gjithë janarin në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta duke ju dhënë kohë të mjaftueshme për të marrë parasysh se ku dëshironi të investoni jo vetëm paratë tuaja, por edhe kohën tuaj. Të shkoni në terapi për çifte, takimi me këshilltarë financiarë ose fillimi i taksave janë të gjitha ndërmarrjet ideale për këtë tranzit. Përparime emocionuese emocionale vijnë në datat 8 dhe 29 ndërsa ëndrrat dhe qëllimet tuaja afatgjata marrin formë. Përdorni çdo kohë shtesë që keni këtë muaj për të mbledhur burimet tuaja, në mënyrë që kur të keni më shumë energji në pranverë, të mund të bëni magjinë.

Horoskopi i dashurisë: Marsi përfundon retrogradën e tij të gjatë në shenjën tuaj në datën 12 dhe inflamacioni (fjalë për fjalë ose figurativ) që keni mbajtur në trupin tuaj ulet. Ju ndiheni më mirë në trupin tuaj dhe keni më pak gjasa të filloni debate të vogla në takimin e parë. Nëse jeni partner, provoni diçka të re me dashurinë tuaj në datën 4 forcon lidhjen tuaj.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Gaforre në datën 6 bie në sektorin tuaj të parave dhe sjell një ndjenjë shumë të nevojshme të bollëkut! Shpërthime të mëdha janë të mundshme me këtë lunacion, veçanërisht në artikujt komod si pulovrat komode, batanijet me peshë ose pantoflat e stilit të shtëpisë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e Plotë (1/6): Rezervoni një ditë spa
Hëna e Re (21/1): Afati i aplikimit për kredi
Datat e tjera kryesore: 1/7, 1/18

Pas disa muajsh ndjesie të bllokuar dhe të vonuar, viti 2023 fillon me një vorbull aktiviteti. Hëna e plotë në datën 6 është në shenjën tuaj, duke sjellë kulmin e punës që keni bërë për të përmirësuar shëndetin dhe imazhin tuaj që nga vera e kaluar. Po ndiheni më mirë jo vetëm nga jashtë, por edhe nga brenda. Kur stacionet e Marsit drejtojnë në datën 12, ju jeni në gjendje të lironi ankthet e vazhdueshme dhe të lëvizni plotësisht nga zhgënjimet e kaluara. Gjërat bëhen më të qeta në fund të muajit duke ju lejuar kohë për të kapur hapat e administratorit, për të nënshkruar kontrata dhe për të caktuar takime. Në vend që të kërkoni për problemin tjetër për të zgjidhur, përpiquni të uleni në lehtësim se gjërat po bashkohen.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin retrogradë në sektorin tuaj të marrëdhënieve për pjesën më të madhe të muajit, mund të ndiheni të shkëputur nga partneri ose të keni probleme komunikimi. Nëse jeni beqar, keni shumë takime të para, por nuk gjeni dikë që ia vlen ta shihni përsëri. Një bisedë me një mik në datën 7 ju ndihmon të sqaroni se çfarë kërkoni nga një partner.

Horoskopi i parave: Hëna e re më 21 shënon një fillim të ri për burimet tuaja të përbashkëta. Nëse viti 2022 kishte të bënte me marrjen e më shumë borxheve, ky munacion shënon një pikë kthese që ju lejon të jeni më bujarë me të tjerët.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e Plotë (1/6): Lodhja dhe stresi arrijnë kulmin
Hëna e Re (1/21): Biseda produktive “çfarë jemi ne?”
Datat e tjera kyçe: 1/5, 1/7, 1/13, 1/18, 1/24, 1/28, 1/29

Me fillimin e vitit 2023, ju jeni tashmë kaq i zënë, por nuk mund të lëkundet ndjenja se nëse nuk vazhdoni të shtyni më fort, do të mbeteni në mënyrë katastrofike prapa. Ashtu siç jeni gati të arrini djegien totale, hëna e plotë në datën 6 bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, duke kërkuar që të merrni kohë për të pushuar. Pavarësisht nëse po filloni një punë të re ose po merrni përgjegjësi të reja të kujdesit në shtëpi, javët e para të muajit ju bëjnë të ndërroni vazhdimisht orarin tuaj. Pas një dite tepër të vështirë në datën 18, ju gjeni një rrjedhë më të lehtë që ju çon deri në fund të muajit. Sapo sezoni i Ujorit fillon në datën 21, jeta është e mbushur me takime dhe rrjete produktive. Jini të durueshëm me veten. Do ta kthesh brazdën tënde.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e re në Ujor në datën 21 sjell një fillim të ri për marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Pavarësisht nëse jeni beqar apo partner, ky është një moment për të falur dhe për të lënë pas të kaluarën, në mënyrë që të ecni përpara së bashku. Marrëdhënia që keni parashikuar në fund të vitit 2020 është më në fund e mundur tani.

Horoskopi i parave: Nëse po filloni një punë të re, negociatat e pagave mund të zgjasin më shumë se sa pritej me Merkurin retrogradë deri në datën 18, Ju gjithashtu mund t’ju duhet të zhyteni në kursime ose një fond urgjence për të mbuluar shpenzimet e kafshëve shtëpiake ose mjekësore. Kontrolloni dy herë përfitimet tuaja të sigurimit pasi mund të merrni një lehtësim të papritur!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e Plotë (1/6): Shoqërim i shëndetshëm me kolegët
Hëna e Re (21/1): Kthejuni stërvitjes pas një pushimi të gjatë!
Datat e tjera kyçe: 1/2, 1/7, 1/8, 1/18, 1/29

Janari është për të rigjallëruar krijimtarinë tuaj! Planeti juaj sundues Mërkuri është retrogradë në sektorin tuaj të kënaqësisë gjatë datës 18, duke ju inkurajuar të rishikoni projektet e kaluara artistike, të riaktivizoni profilet tuaja të takimeve dhe të mbështeteni në anën tuaj romantike! Ju nuk jeni thjesht praktik – mund të jeni edhe një ëndërrimtar! Kanë kaluar vite që puna është ndjerë si çdo gjë tjetër veçse një ngecje, por pasioni juaj për karrierën tuaj është ndezur sërish ndërsa ndërmerrni më shumë projekte gjeneruese. Ju gjithashtu mund të jeni duke e kaluar këtë muaj në pushimin e lehonisë ose duke reflektuar mbi qëllimet për familjen tuaj. Si mund të vazhdoni të kushtoni kohë shtesë për fëmijët tuaj kur gjërat bëhen përsëri të zëna? Është një ide e mirë të planifikoni aktivitete argëtuese për më vonë gjatë vitit tani, në mënyrë që të keni diçka për të pritur!

Horoskopi i dashurisë: Qoftë beqar apo partner, ky muaj është për të reflektuar mbi atë që dëshironi. Çfarë ju bën vërtet të ndiheni mirë? Të kërkosh atë që dëshiron do të shpërblehet pas datës 26 kur Venusi hyn te Peshqit dhe sektori i partneritetit tuaj duke ëmbëlsuar lidhjet tuaja.

Horoskopi i parave: Me Jupiterin e shtrirë tani në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta, kjo është një kohë e shkëlqyer për të aplikuar për grante, kredi ose për të marrë një linjë tjetër kredie. Të gjithë janë më bujarë me ju nën këtë tranzit, prandaj prisni shumë dhurata. Paralajmërimi është se mund të merrni shumë dhurata, duke përfshirë ato që nuk i përshtaten stilit tuaj ose që nuk do t’i përdorni kurrë. Më shumë nuk është gjithmonë më mirë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e Plotë (1/6): Lajme profesionale të vlefshme për rrjetin
Hëna e Re (21/1): Takimi i parë premtues!
Datat e tjera kyçe: 1/1, 1/2, 1/4, 1/9, 1/11, 1/14, 1/22

Hangoveri juaj fjalë për fjalë ose figurativ i Vitit të Ri është i ashpër këtë vit pasi Venusi takohet me Plutonin në datën 1, duke sjellë të gjitha ankthet tuaja të vazhdueshme rreth borxhit ose shëndetit tuaj. Por ingranazhet ndërrojnë shpejt ndërsa Venusi hyn në sektorin tuaj të kënaqësisë në datën 2, duke sjellë në kohën tuaj më kreative dhe romantike të vitit. Pastaj hëna e plotë në Gaforre në datën 6 përkon me një moment përparimi për karrierën tuaj. Ju i meritoni të gjitha gjërat e mira që ju vijnë, edhe nëse nuk jeni ende të sigurt se ku doni të shkoni më pas. Ndërsa dilni nga mënyra e mbijetesës dhe mbështeteni në fuqinë tuaj, është gjithashtu përgjegjësia juaj të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë. Njohja nuk ka rëndësi nëse nuk kënaqeni!

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqar, takimi është ndjerë si një punë e përditshme jo vetëm në muajt e fundit, por edhe në vitet e fundit. Por hëna e re në Ujorin më 21 ju jep një pamje të re: perspektivat tuaja aktuale romantike. Nuk është e nevojshme t’i bëni aplikacionet të funksionojnë nëse nuk funksionojnë për ju. Dilni atje dhe takoni dikë!

Horoskopi i parave: Lajmet e papritura për një kredi, grant ose lehtësim borxhi vijnë ndërsa stacionet novatore të Uranit drejtojnë në datën 22. Nëse punoni si freelancer, klientët që u shfaqën në gusht kthehen me pyetje dhe ide projektesh.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e Plotë (1/6): Hipni në bord për aventurën tjetër të madhe
Hëna e Re (21/1): Merrni çelësat për apartamentin e ri
Datat e tjera kryesore: 1/9, 1/12, 1/29

Janari ka një energji të madhe “mblidhni gjërat tuaja”, Akrepi. Kjo është gjithmonë një kohë e ngarkuar e vitit për ju, por për një herë, ju jeni thellë në zgjidhjen e problemeve tuaja në vend që të vraponi duke u përpjekur të rregulloni problemet e të gjithë të tjerëve. Nëse jeni duke filluar një punë të re, duke u takuar me një terapist të ri ose në fund duke zgjidhur një çështje tatimore që ju streson prej vitesh, ky muaj ka të bëjë me rikthimin e fuqisë suaj! Një lehtësim shtesë vjen kur stacionet e planetit tuaj në Mars drejtohen në datën 12, duke sjellë zgjidhje për një problem shëndetësor që u shfaq për herë të parë në shtator. Ju po ndiheni më shumë si vetvetja se sa në disa muaj të tjerë! Hëna e re në datën 21 është për zgjidhjen e konflikteve familjare dhe kultivimin e ndjenjës së bazës.

Horoskopi i dashurisë: Një bisedë e papritur me një të dashur trondit botën tuaj në datën 22. Në një farë mënyre kjo marrëdhënie nuk po funksionon ashtu siç e kishit menduar. Nëse jeni beqarë, Afërdita hyn në sektorin tuaj të romancës në datën 26 dhe të gjitha llojet e kërkuesve po dalin nga puna e drurit. Koha për të hyrë në kontakt me anën tuaj sensuale!

Horoskopi i parave: Me fat planetin Jupiter tani në sektorin tuaj të përditshëm, ju ndiheni shumë më të mbështetur dhe të fuqizuar në punë. Në vend që të bëni koncerte shtesë për t’ia dalë mbanë, pse të mos shkoni për të dhe të kërkoni një rritje rroge?

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e Plotë (1/6): Pagesa e madhe arrin llogarinë tuaj bankare
Hëna e Re (21/1): Hapet një kafene e lezetshme në lagjen tuaj
Datat e tjera kyçe: 1/4, 1/12, 1/24

2023 është një vit i kthimit në shtëpi për ju. Pavarësisht nëse kurseni për të blerë një shtëpi, për t’u kthyer në vendlindjen tuaj ose më në fund jetoni pa shokët tuaj të dhomës, ky muaj ka të bëjë me rivlerësimin e buxhetit tuaj për të lejuar më shumë liri në hapësirën tuaj të jetesës. Lajmet e mira për një kredi apo borxh vijnë me hënën e plotë në datën 6, duke ju afruar edhe më shumë drejt arritjes së objektivave financiare. Sillni lotët e lumturisë! Ndërsa prioritetet tuaja ndryshojnë, ju gjithashtu e kaloni këtë muaj duke ndërtuar një orar dhe rutinë të re. Hëna e re më 21 është koha e përsosur për të organizuar inbox-in tuaj, për të ringjallur bisedën tuaj në grup ose për të bërë servisin e makinës suaj. Krijimi i ritualeve të thjeshta në lagje si shëtitjet e përditshme dhe vizitat e rregullta me fqinjët ju jep qëllim.

Horoskopi i dashurisë: Marsi ka qenë në sektorin tuaj të partneritetit që nga fundi i gushtit duke sjellë tension në të gjitha marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Stacionet e planetit të kuq drejtohen në datën 12, pasi një konflikt nga shtatori vjen në rrethin e plotë. Tani është shansi juaj për ta vënë atë në qetësi dhe për të punuar drejt zgjidhjes.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, hëna e plotë në datën 6 ju sjell lajme të mira për një hipotekë, lehtësim borxhi ose mundësi granti. Përdorni disa nga paratë shtesë që vijnë për t’ia kthyer një miku që ju dha këshilla të shkëlqyera financiare vitin e kaluar. Bujaria juaj kthehet gjithmonë tek ju.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e Plotë (1/6): Natë e mrekullueshme me takime ose takim pune
Hëna e Re (1/21): Dita e parë e 30-tës së plotë
Datat e tjera kryesore: 22/1

Sa nga identiteti juaj është i lidhur me punën tuaj, Bricjap? A jeni të vetëdijshëm se jeni më shumë se qëllimet tuaja afatgjata dhe ambiciet profesionale? Edhe pse ky muaj sjell shumë përgjegjësi dhe pengesa shtesë në zyrë, ju po mësoni se si të mos i merrni aq personalisht grindjet e shefit tuaj. Në hënën e plotë në datën 6, partneri juaj ose BFF ju organizon festën më të mirë të ditëlindjes që keni pasur ndonjëherë. Një ku të gjithë miqtë tuaj shkojnë në një rreth dhe shpallin atë që duan më shumë tek ju. Kjo vjen si një kujtesë tjetër se ju jeni shumë më tepër se arritjet tuaja ose llogaria bankare. Stacionet e Marsit drejtohen në datën 12 duke sjellë pak qetësi në orarin e ngjeshur që keni lundruar që nga shtatori. Shfrytëzoni një masazh ose grim të freskët si një kënaqësi për t’ia dalë mbanë!

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni partner, hëna e plotë në datën 6 është dita më romantike që keni pasur për një kohë të gjatë. Kjo është një nga ato ditët e ëmbla dhe të thjeshta që vërtet e forcon lidhjen tuaj. Nëse jeni beqar, ju do të keni një dashuri të papritur ndërsa stacionet e Uranit drejtojnë në datën 22. Pse të mos shkoni për të?

Horoskopi i parave: Po, mësimi i madh i këtij muaji është se karriera juaj nuk është gjithçka. Por! Ju merrni një promovim të merituar (që, natyrisht, vjen me një ngritje) pasi Venusi takohet me Saturnin në datën 22. E gjithë puna juaj e vështirë me të vërtetë po shpërblehet.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e Plotë (1/6): Koha juaj më e mirë në një garë
Hëna e Re (1/21): Hëna e re, ju të rinj
Datat e tjera kryesore: 1/2, 1/22

Si dikush që është gjithmonë në kërkim të kolektivit, është kaq e rrallë që të kesh një moment për t’u përqëndruar te vetja. Por me planetin e dashurisë Venus që kalon pjesën më të madhe të muajit në shenjën tuaj, ju jeni fjalë për fjalë të shkëlqyer dhe ndiheni mirë nga brenda jashtë. Sidoqoftë, nuk po tregoni veshjet tuaja të përmirësuara dhe rutinën e shkëlqyer të kujdesit të lëkurës në festa dhe evente, ju në fakt e kaloni pjesën më të madhe të këtij muaji duke refuzuar ftesat dhe duke shijuar kohë solo. Tani është momenti për të ecur përpara në leximin, kërkimin dhe planifikimin e udhëtimit përpara se të jeni shumë të zënë për të pushuar më vonë këtë vit. Hëna e re në shenjën tuaj më 21 është një moment për të hequr qafe çdo shqetësim të mbetur dhe për t’u riintegruar në jetën shoqërore. Të gjithë i marrin seriozisht idetë tuaja. Askush nuk do të mendojë më pak për ju nëse i jepni përparësi argëtimit.

Horoskopi i dashurisë: Stacionet e Marsit drejtohen në sektorin tuaj të romancës në datën 12, duke sjellë një dashuri nga shtatori në DM-të tuaja. Pasi keni kaluar muajt e fundit duke reflektuar mbi sukseset dhe dështimet tuaja në takime, jeni më të përgatitur për të flirtuar dhe për të kërkuar atë që dëshironi.

Horoskopi i parave: Afërdita hyn në sektorin tuaj të parave në datën 26, gjë që është një lajm i mirë për llogarinë tuaj bankare. Nën këtë ndikim, ju jeni më pak të tunduar të shpenzoni në mbeturina joserioze, duke kërkuar në vend të kësaj sende me cilësi të lartë. Në përgjithësi, ky transport ju kursen para pasi jeni më të lumtur me atë që keni tashmë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e Plotë (1/6): Natë e zhurmshme karaoke me miqtë ose një takim
Hëna e Re (21/1): Filloni një praktikë meditimi
Datat e tjera kyçe: 1/4, 1/12, 1/24

Ky është një muaj super i ngarkuar për ju, pasi rilidheni me miqtë dhe kolegët e vjetër për takime me çokollatë të nxehtë dhe shëtitje dimërore. Pandemia ka qenë sigurisht një kohë izolimi për të gjithë, por ju keni qenë veçanërisht jashtë loje. Gjatë javëve të ardhshme, ju po dilni nga epoka juaj e vetmitarit dhe po ktheheni në një zakon shoqëror. Ju gjithashtu mund të ndryshoni rutinën tuaj të përditshme nëse do të ktheheni në punën personalisht në zyrë, ose thjesht do të jeni më të qëllimshëm për të dalë nga shtëpia për stërvitje dhe takime. Hëna e re në Ujorin në datën 21 përkon me ngadalësimin e orarit tuaj dhe ju bën të merrni pushimin dhe kohën e vetmuar përsëri në duart tuaja. Si ndihet vetmia kur nuk të detyrohet?

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në datën 6 është një moment përparimtar për jetën tuaj të takimit. Gjërat kanë qenë të ngadalta që kur ju iu bashkuat aplikacioneve verën e kaluar, por më në fund po merrni disa ndeshje plot lëng. Nëse jeni partner, merrni një dado dhe planifikoni një takim. Mos e humbisni natën më romantike të vitit!

Horoskopi i parave: Me Jupiterin me fat në sektorin tuaj të parave deri në maj, po ndiheni të shtrenjtë. Ju keni më shumë burime në dispozicionin tuaj dhe kjo reflektohet në stilin tuaj dhe në mënyrën se si kujdeseni për veten tuaj. Në datën 24, një mburrje e nevojshme në mobilje të reja ju ndihmon të përditësoni hapësirën tuaj të punës për të sjellë më shumë qetësi në ditët tuaja.

Burimi: Pure Wow