Horoskopi ditor – 3 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Shërimi i vetë-dyshimit përmes komunikimit është në horizont për ju. Kalimi i kohës me vëllezërit e motrat, miqtë dhe njerëzit që konsideroni sistemin tuaj të mbështetjes mund t’ju lartësojë ndërsa punoni me çdo pasiguri të vazhdueshme që mund të keni brenda. Ata mund të ofrojnë këshillat e tyre dhe tregimet përkatëse – ose thjesht të dëgjojnë. Lejoni të dashurit tuaj t’ju tregojnë se nuk jeni vetëm në atë që ndiheni dhe se me ndihmën e njëri-tjetrit mund të vazhdoni. Prisni momente të mira dhe komunikim akoma më të mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bisedat e thella mund të arrijnë pa paralajmërim. Jini gati për llojin e bisedave të qeta që keni me një person tjetër, natën vonë ose në një dhomë private, ku mund të diskutoni për fushat e jetës që janë më tabu, shpirtërore apo edhe të mbinatyrshme. Mund të ndani kujtime ose ëndrra të vjetra që nuk i keni menduar për një kohë dhe më pas të diskutoni kuptimet. Ky lloj bisede intime nuk vjen çdo ditë, ndaj kushtojini vëmendjen tuaj të plotë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të jeni forca shtytëse pas ngjarjeve që ndodhin sot, veçanërisht nëse jeni në një humor shumë dinamik. Organizimi i një mbledhjeje spontane ose thjesht udhëheqja e grupit tuaj të zakonshëm të miqve në veprimet tuaja duhet të jetë më e lehtë se normalja. Të tjerët gjithashtu mund të jenë më të gatshëm të ndjekin drejtimin tuaj, por kini kujdes që të shfaqeni si shumë agresivë në udhëheqjen tuaj. Dëgjoni sugjerimet e tyre për t’i ndihmuar të gjithë të kuptojnë rrugën më të mirë të veprimit. Të qenit boss-i është i ndryshëm nga lidershipi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna juaj në prapaskenë mund të njihet në këtë moment. Edhe nëse puna në sfond është mënyra juaj e preferuar e funksionimit, është ende mirë të vlerësoheni për përpjekjet që keni bërë në një projekt, familjen ose karrierën tuaj. Të tjerët mund të mos e shohin gjithmonë efektin e punës suaj, thjesht duke e marrë atë si të mirëqenë, por për fat të mirë, vendosmëria juaj aktualisht duhet të jetë mjaft e qartë. Mos u turpëroni nga komplimentet! Lërini të tjerët të shohin dhe të tregojnë falënderimet e tyre për mënyrën se si kontribuoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Udhëtimi mund të tingëllojë i këndshëm. Ju nuk duhet domosdoshmërisht të udhëtoni larg, por ka të ngjarë që të përfundoni duke dalë jashtë zonës suaj të rehatisë. Kjo nuk do të thotë që as ju duhet të jeni të pakëndshëm – përkundrazi, mund ta kaloni ditën duke u argëtuar me një grup miqsh ose me një komunitet të tërë. Koncertet, parqet argëtuese dhe muzetë janë të gjitha mënyra të shkëlqyera për të kaluar kohën tuaj! Paketoni një çantë, merrni me vete një mik dhe shijoni ndryshimin e peizazhit.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një partneritet i dobishëm mund të hyjë në lojë. Mund të keni tashmë një partner biznesi ose personal që do t’ju ndihmojë sot, ose mund të takoni dikë të ri që do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. Qëllimet afatgjata si siguria financiare, njohja publike dhe çmimet profesionale mund të fillojnë të gjitha me një takim ose një ngjarje rrjeti, duke ju lidhur me njerëz që njohin mënyrën se si ndriçon drita juaj. Mos harroni, një partneritet është një rrugë e dyanshme, prandaj sigurohuni që të përputheni me energjinë dhe përpjekjet e tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të mësosh më shumë për dikë që dashuron është e mundshme. Dikush afër jush, ose një bashkëmoshatar që dikur ishte afër jush, mund t’ju mësojë për jetën ose personalitetin e tij në mënyra të papritura. Ju mund të ndiheni sikur i njihni ata në një nivel tjetër pas kësaj. Lejojeni veten të afroheni më shumë me ta ndërsa thithni njohuritë si një sfungjer. Në veçanti, nëse një bisedë prek plagët ose vështirësitë e vjetra, përpiquni që ato të kenë pasur, prandaj përpiquni të jeni të sjellshëm me ta kur dëgjoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zakonet pozitive që keni filluar në të kaluarën mund të realizohen aktualisht. Kur filluat një rutinë, qëllimi ka të ngjarë të ishte shumë larg – më në fund, mund t’i afroheshit vijës së finishit. Mund të duket sikur keni pritur një kohë të gjatë për këtë. Ju madje mund ta keni mbajtur sekret nga të tjerët, vetëm për ju. Duke ditur se keni arritur (ose keni bërë përparim të dukshëm) drejt një qëllimi të madh privat, mund ta bëjë suksesin tuaj edhe më të ëmbël. Rruga për të shkuar!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush i veçantë në jetën tuaj mund t’ju ndihmojë të ndiheni përsëri fëmijë. Një person i dashur ose një grup njerëzish të dashur mund t’ju çojë në një restorant të veçantë që keni vizituar dikur, ose mund të bëni një piknik në një park ku dikur keni luajtur si fëmijë. Në qendër të vëmendjes është fëmija juaj i brendshëm dhe ju duhet të ndiheni të lirë të kënaqni impulset tuaja të shkujdesura. Argëtohuni pa e marrë jetën shumë seriozisht – ka shumë kohë të mira për të kaluar!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shtëpia është aty ku është zemra. Lidhja me familjen ose njerëzit me të cilët keni jetuar është e mundur për ju – edhe nëse nuk jeni me pushime, kjo mund të duket paksa si një festë ose një ribashkim! Ju mund të hasni rastësisht me njerëz nga e kaluara juaj nëse nuk jeni në gjendje të ribashkoheni me njerëzit që doni, ose miqtë e vjetër mund të kontaktojnë kur nuk kanë kohë. Jini të hapur ndaj njerëzve që ndajnë historinë me ju.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndjenja juaj e krijimtarisë mund të hyjë në lojë në çdo moment. Ju mund të mos keni gjithmonë kohë për t’u kënaqur me interesat tuaja, por më në fund, universi po i krijon hapësirë anës suaj krijuese për ta marrë përsipër. Gjithashtu ju ofron shanse që ta ndani këtë me dikë që ndoshta ka të njëjtin hobi dhe mund të lidhet me ju përmes kësaj. Së shpejti mund të dalin edhe disa lajme pozitive në lidhje me një nga hobet tuaja, të cilat do t’ju frymëzojnë dhe do t’ju kënaqin. Argëtohu!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ajo që dëshironi mund të bëhet ajo që merrni! Ju keni potencial real për të zgjeruar horizontet tuaja përmes njohurive të reja, duke zëvendësuar frikën dhe pasigurinë me kënaqësinë dhe paqen. Kjo siguri e sapogjetur mund t’ju ndihmojë të bëni hapa drejt stilit të jetesës që dëshironi vërtet – ndoshta do të krijoni edhe një tabelë vizioni ose ditar për ëndrrat dhe ndjenjat tuaja. Përqendrohuni në drejtimin pozitiv në të cilin shihni se si po shkon jeta juaj dhe më pas krijoni bazën për të arritur atje.

Burimi: Tarot