Horoskopi ditor – 31 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju jeni të ndërgjegjshëm për atë që është e juaja dhe sot, jeni akoma më pak të etur për t’i ndarjë me të tjerët. Ky posesivitet mund të ketë të bëjë me një ‘dikë’ të caktuar. Çështjet në lidhje me dashurinë po shkojnë shumë përpara dhe jeta juaj bashkëshortore do të lulëzojë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Pothuajse sikur të ishte punuar nga vetë Cervantes, ju mund të zgjoheni sot duke u ndjerë të apasionuar. Do t’u jepni të tjerëve vëmendje.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Edhe pse është për përfitimin tuaj, ju do ta kaloni ditën duke ruajtur ndjenjat e të tjerëve. Jo shumë jokarakteristike, por sidoqoftë e pazakontë. Për pjesën më të madhe të ditës, do të jeni larg familjes suaj, kryesisht në një udhëtim për qëllime biznesi ose argëtimi. Sot, familja merr një vend prapa dhe të keni një karrierë të suksesshme do të jetë e vetmja gjë në mendjen tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

“Demi i punës” do të ketë më shumë në pjatën e tij sesa mund të përtypë. Ju do të jeni nën presion aq të madh të punës sa supet tuaja të fuqishme mund të veniten nën presion. Merreni me qetësi dhe mësoni të thoni jo. Gjithashtu, kjo është vetëm një fazë e përkohshme dhe për sa kohë që qëndroni të ftohtë, asgjë nuk mund t’ju mposhtë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

A jeni habitur ndonjëherë me aftësitë tuaja? Sot do të habiteni. Me përzierjen e përsosur të gjesteve miqësore dhe mungesën e veprimeve armiqësore, ju jeni gati të bëheni kinozura e të gjitha rasteve. Dita do të nxjerrë në pah natyrën tuaj fleksibile, pikëpamjet e moderuara dhe sjelljet tuaja të pjekura. Me një mendje të vendosur në harmoninë komunale, ju jeni të sigurt se suksesi do të vijë në rrugën tuaj sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Fëmijët do të duartrokasin dhe lavdërojnë – në klasë dhe jashtë saj gjithashtu! Përpunimi i logjikës dhe arsyetimit gjithashtu do të përmirësohet. Mbani qetësinë dhe shijoni udhëtimin me gëzim, pavarësisht nga gjithçka që ndodh gjatë ditës.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Disa ditë janë plot ide të reja. Sot është një ditë e tillë kur rrezatoni zell dhe inteligjencë. Konsiderojeni si një moment të mbarë të filloni skema të reja biznesi, veçanërisht nëse ndodh që të jeni të vetëpunësuar. Sot, do të jeni në gjendje të mendoni në një nivel më të lartë dhe më të qartë se pjesa tjetër. Por, siç ndodh kur përqendroheni më shumë në punë, kjo vjen me koston e kohës së familjes. Mbani një ekuilibër.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Gërmoni thellë dhe mbajeni veten në gjueti. Karma ka rëndësi, por mos mendoni shumë për rezultatin. Në çështjet e ndërmarrjeve të përbashkëta, miratoni sot një qasje të pritjes dhe shikimit.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Problemet do ju shtyjnë në një cep sot. Por përpiquni t’i zgjidhni ato sa më shumë që të jetë e mundur. Pritni vonesa në marrjen e vendimeve përfundimtare. Por me përfundimin e ditës, prisni që të vijnë rezultate të frytshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Lajm i mirë për studentët! Nëse keni provuar fatin tuaj për studime jashtë vendit, sot është një ditë e përshtatshme. Gjithashtu, drejtoni përparësitë tuaja dhe shikoni se i arrini ato një nga një, sepse vetëm një lëvizje e planifikuar mirë mund t’ju çojë një hap më pranë ambicies suaj. Ata që merren me bursë dhe me aksione mund të presin një ditë të frytshme përpara.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Bëni një ndryshim të thjeshtë në rutinën tuaj dhe gjërat do të funksionojnë shkëlqyeshëm. Ju gjithashtu merrni mirënjohje dhe shpërblime për arritjet e kaluara. Por kjo nuk do të thotë që të bëheni të vetëkënaqur. Vazhdoni, pasi puna e madhe është akoma rruga më e sigurt për shpëtimin!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Qetësia do të jetë natyra e dytë për ju dhe mençuria do të rrjedhë nga poret tuaja. Harmonia komunale është diçka e dashur për zemrën tuaj, dhe aftësia juaj do t’ju shohë ta arrini atë.

Burimi: Ganesha Speaks