Horoskopi ditor – 4 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Më në fund mund të jeni gati t’i përmbaheni një rutine të rregullt. Ndërsa Mërkuri i organizuar hidhet në shtëpinë tuaj të 6-të të disiplinuar, ka të ngjarë të motivoheni për të pastruar gjërat. Thënë kështu, përpjekja e papërpunuar nuk është gjithçka që duhet. Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, orari juaj mund të ndikohet nga ai i dikujt tjetër, si një koleg apo anëtar i familjes. Kur jeni realist për kufizimet që ju jep një situatë, mund të planifikoni në një mënyrë që nuk do t’ju lërë të ndiheni të zhgënjyer ose të zhgënjyer.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe nëse keni një ide të qartë se si dëshironi që njerëzit të kryejnë detyra të caktuara, ndarja e vizionit tuaj me të tjerët mund të jetë një luftë. Çfarë po pengon? Ndoshta keni frikë të tingëlloni si figurat e ashpra të autoritetit të përvojave tuaja më të këqija formuese. Ky është një shqetësim i vlefshëm. Megjithatë, ju rrezikoni të përpiqeni aq shumë të jeni të mirë kur komunikoni, saqë përfundoni të mos thoni asgjë fare. Kushtojini vëmendje dhe jepini prioritet direktitetit kur të mundeni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të ketë shumë aktivitet në shtëpinë ose familjen tuaj tani. Ndërsa Mërkuri i zhurmshëm hyn në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, mund t’ju duhet të merrni parasysh rolin tuaj në nxitjen e zhurmës nëse ndiheni të mbingarkuar. Përpjekja për të mbajtur kontrollin mbi detajet mund t’ju sjellë rezultatin që dëshironi, por të bësh veten personalisht përgjegjës për çdo gjë të vogël ndoshta do të jetë më shumë telash se sa ia vlen. Dini kur të ndaloni dhe mësoni të vlerësoni paqen e delegimit.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të thuash diçka është ndoshta më mirë sesa të thuash asgjë për momentin, por të flasësh nga zemra mund të jetë një kënaqësi e veçantë. Me mesazherin Mercury që zhvendoset në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, ju jeni të pajisur mirë për të kapur çdo sasi të mbetur të korrespodencës që keni dashur të arrini. Ndërsa kjo vlen si për përmbajtjen personale ashtu edhe për atë profesionale, prekja njerëzore ka të ngjarë të jetë e vlefshme në çdo mënyrë. T’i thuash dikujt diçka që nuk e priste të dëgjonte, ka të ngjarë të ketë sukses me një qasje të ndjeshme të menduar, kështu që ndizni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njohja e asaj që keni aktualisht është hapi i parë drejt vendosjes se si ta përdorni atë. Ndërsa Mërkuri i orientuar nga detajet hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, ju mund të krijoni me mend një buxhet, të qenit i vetëdijshëm për gjërat që tashmë funksionojnë në favorin tuaj duhet ta pengojë atë të bëhet në mënyrë të pakëndshme kufizuese. Megjithatë, jini realistë në lidhje me kërkesat e mjedisit tuaj të shtëpisë ose familjes. Edhe nëse nuk jeni të kënaqur me dinamikën e energjisë atje, është më mirë të punoni me ta sesa kundër tyre.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Fuqia mund të bjerë në prehrin tuaj në çdo moment, por pushteti mund të korruptojë ata që nuk janë të kujdesshëm. Me sundimtarin tuaj, Merkurin e shkëlqyer, që marshon në shenjën tuaj, bota mund të kuptojë përkohësisht pse detajet për të cilat zakonisht shqetësoheni janë kaq të rëndësishme. Mund të shfrytëzoni momentin për të bindur të tjerët të ndihmojnë me gjërat që keni pasur në prapavijë. Nuk ka nevojë të manipuloni askënd për ta marrë në anën tuaj, thjesht kërkoni drejtpërdrejt atë që dëshironi!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mesazhet që ju nevojiten më shumë mund të vijnë nga brenda jush në këtë ditë. Artikuloni Merkurin hyn në shtëpinë tuaj të 12-të të nënndërgjegjeshëm, duke ndezur jetën tuaj të ëndrrave. Universi po ju jep një dhuratë për praktikat e hamendjes që mund të nxjerrin mendimet tuaja të fshehura. Një temë e rëndësishme për leximin tuaj të parë mund të jenë perspektivat tuaja financiare. Jeni aktualisht në pozicionin ideal për të zbuluar çdo pengesë emocionale që po ju pengon të bëni zgjedhjet më të arsyeshme, kështu që shkoni tek ajo!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vetmia tani mund të bëhet një gjë e së kaluarës. Me Merkurin llafazan në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore që fillon sot, papritmas mund të dëgjoni nga shumë miq dhe të njohur. Megjithëse mund të dilni pak më emocional se zakonisht në ndërveprimet tuaja me ta, duke i lënë njerëzit të shohin të vërtetën, ndoshta do të jeni të mirë për ato marrëdhënie. Kur ndërmerrni pak rrezik, do të dini se ku qëndroni me ta, gjë që më pas mund t’ju ndihmojë të vendosni se si të ecni përpara.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Rruga drejt qëllimeve tuaja mund të bëhet paksa shumë e qartë tani. Ndërsa Merkuri inteligjent hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ju mund të shihni mundësi të fshehura në pamje të qartë. Hapi tjetër mund të jetë përballja me çfarëdo frenimi që ju pengon të vini re më shpejt këto opsione. Ndonëse nuk doni të jeni shumë të ashpër me veten, të kuptuarit se si i lejoni gjërat t’ju rrëshqasin, mund t’ju ndihmojë të parandaloni që ky gabim të ndodhë përsëri duke lejuar veten tuaj të ardhshme të kapë edhe më shumë të mira!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Vazhdimi i biznesit si zakonisht nuk ka gjasa t’ju kënaqë për momentin. Me Merkurin kurioz që e merr këtë ditë për të hyrë në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, mund ta keni urgjente të kuptoni se çfarë e bën të gjithë botën të shënojë. Eksplorimi i ideve tuaja më të mëdha në një forum në internet mund të jetë shpërblyes, veçanërisht nëse nuk mund të gjeni dikë në jetën tuaj personale që është gati për sfidën. Komuniteti juaj ideal është atje, edhe nëse ata nuk janë fizikisht afër jush!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të kuptuarit e temave që normalisht ju frikësojnë mund të jetë e mundur në këtë kohë. Pavarësisht nëse jeni duke pyetur veten se çfarë do të ndodhë me ju pasi të vdisni, ose thjesht duhet të kuptoni se si të shlyeni disa borxhe të kartës së kreditit, Merkuri cerebral po hyn në shtëpinë tuaj të 8-të në kërkim për t’ju ndihmuar të zgjidhni me qetësi gjithçka. Besimi dhe qartësia që fitoni nga vështrimi i guximshëm i çdo gjëje të rëndë mund t’i bëjnë qëllimet tuaja kryesore të jetës të duken më të lehta, prandaj përfitoni nga ngritja!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shoqëria e ngushtë ka të ngjarë të jetë imponuese për ju për momentin. Pasi Mërkuri të artikulohet në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, momenti mund të jetë i përsosur për një diskutim të drejtpërdrejtë me dikë të rëndësishëm në jetën tuaj. Besimet tuaja për botën mund të jenë një temë e rëndësishme për t’u trajtuar. Edhe supozimet e pasakta në një nivel më personal mund të pengojnë lidhjen tuaj, ndaj mos kini frikë të shtyni çdo gjë që duket e lëkundur. Ju mund ta përballoni të vërtetën!

Burimi: Tarot