Horoskopi ditor – 4 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Komunikimi mund të jetë i vështirë për t’u lundruar në këtë moment. Ju mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje midis thënies së asaj që dëshironi dhe ruajtjes së imazhit tuaj. Kjo mund të jetë një zgjedhje e vështirë – mbani mend se asnjëri nuk ka objektivisht “të drejtë”, kështu që bëni atë që ju duket e drejtë. Më pas, është në rregull të relaksoheni dhe të argëtoheni me miqtë, duke lejuar që temat e bisedës të variojnë nga qesharake në ato serioze. Megjithatë, deri në fund, dikush mund të mos e thotë të gjithë të vërtetën. Mos e merrni shumë seriozisht gjithçka që thuhet.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Për të shpenzuar apo për të kursyer? Perspektivat e mira për të udhëtuar ose studiuar mund të vijnë në çdo moment – së bashku me disa investime të nevojshme, të mëdha, qoftë nëpërmjet parave apo kohës. Ky mund të jetë një angazhim i rëndësishëm dhe ju duhet ta mendoni mirë përpara se të vendosni. Plus, një fitim financiar ose një dhuratë mund të vijë shumë shpejt, për shkak të punës tuaj të palodhur. Ky shpërblim mund të rrisë buxhetin dhe ambicien tuaj! Mbani zgjuarsinë tuaj për ju për t’u siguruar që nuk do të mashtroheni në skemën e dikujt tjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Dikush mund të bëjë më të mirën për t’ju bindur për diçka për të cilën nuk jeni të sigurt. Ju mund të keni njerëz që i njihni për një kohë të gjatë duke marrë një vendim të përbashkët me ju, ose duke u përpjekur të bëjnë një zgjedhje për ju kur nuk duhet ta kenë atë autoritet. Ata mund të besojnë se mënyra e tyre është mënyra më e mirë, por ndërsa përpiqen t’ju joshin, mund të kuptoni se ata po e bëjnë metodën e tyre të tingëllojë më mirë se sa është në të vërtetë. Besoni instinkteve tuaja kur merrni vendimin tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Vetmi apo shoqërim? Aktualisht, ndoshta do t’ju duhet të zgjidhni midis pushimit dhe jetesës me miqtë. Çfarëdo që vendosni duhet të jetë argëtuese, prandaj mos u ndjeni sikur duhet të zgjidhni përgjigjen e saktë në njëjës. Megjithatë, nëse dilni me miqtë, mund të vini re se dikush tjetër po etiketon për udhëtim. Ky person mund të mos jetë dikush që ju e njihni mirë dhe ai mund t’ju dërgojë sinjale të përziera gjatë aventurës suaj. Mos e lodhni – thjesht përpiquni të kënaqeni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund t’ju tundojë përsëri në zakonet e vjetra. Rutina juaj mund të jetë më solide se më parë, veçanërisht nëse keni lënë tashmë disa zakone negative në të kaluarën tuaj ose keni hequr dorë nga ndikimet negative në jetën tuaj. Disa bashkëmoshatarë ose të njohur mund të mos jenë të lirë nga këto ndikime dhe mund të përpiqen t’ju tërheqin përsëri në stilin e jetës që keni ndarë. Nëse ata nuk mund t’i respektojnë vendimet tuaja, atëherë është koha të mendoni për të kaluar nga kjo marrëdhënie.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Puna tashmë mund të presë përpjekjen tuaj! Përgjegjësitë mund të grumbullohen për ju, edhe kur keni plane argëtuese si biletat e koncerteve ose rezervimet e restoranteve. Ju ndoshta dëshironi të bëni gjithçka, përveçse të përfundoni detyrat ose punët tuaja, veçanërisht kur keni një kohë të mirë duke thirrur emrin tuaj. Mund të jetë një zgjedhje e vështirë, duke marrë rrugën e vështirë por shpërblyese, ose rrugën argëtuese, por zvarritëse. Të dyja kanë të mirat dhe të këqijat e tyre, ndaj përdorni intuitën tuaj dhe zgjidhni atë që është më e mira për ju!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Largimi nga zona juaj e rehatisë sot ndoshta tingëllon mjaft nxitje-ankthi. Edhe nëse dikush ofron mundësinë e përsosur për të bërë diçka që keni dashur ta bëni për një kohë, mund të jetë diçka që ju frikëson ose ndiheni të pakualifikuar. Të dashurit tuaj mund t’ju ndërtojnë dhe t’ju inkurajojnë që ta bëni atë, por vetëm ju e dini nëse jeni vërtet gati. Dikush që nuk ka në mendje interesat tuaja më të mira mund të përpiqet gjithashtu t’ju mashtrojë, kështu që mund të jetë më mirë të prisni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një sekret mund të mos jetë më sekret. Këto mund të jenë thjesht thashetheme që keni dëgjuar kohët e fundit ose informacioni juaj privat – sido që të jetë, ato mund të shpërthejnë në çdo moment. Vetëkontrolli juaj do të duhet të hyjë në lojë nëse nuk jeni gati për të ndarë, sepse është jashtëzakonisht e lehtë t’i lini gjërat të rrëshqasin në bisedë. Familja dhe miqtë e ngushtë mund t’ju ndihmojnë të relaksoheni më vonë dhe mund të gjeni më shumë qartësi në mendjen dhe zemrën tuaj pasi të kaloni kohë me ta.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëz të tjerë aktualisht mund të jenë duke i shtyrë kufijtë tuaj. Ndërkohë që ka të ngjarë të jeni një person i sjellshëm, sigurisht që keni kufij që nuk dëshironi që askush t’i kalojë. Fatkeqësisht, edhe ata që i konsideronit miq të mirë mund të testojnë kufijtë tuaj – nëse nuk i korrigjoni ato, atëherë ata mund të vazhdojnë ta bëjnë këtë. Miqtë dhe vëllezërit e motrat që respektojnë kufijtë tuaj mund t’ju përmirësojnë humorin, edhe kur bashkëmoshatarët e tjerë vazhdojnë t’i shpërfillin ndjenjat tuaja. Qëndroni të patundur dhe mos lejoni që dikush t’ju vrapojë, pa marrë parasysh çfarë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Engjëlli dhe djalli mbi supet tuaja mund të luftojnë për dominim në këtë kohë. Zakonet pozitive dhe vendimet e mira mund të jenë të vështira për t’u mbajtur, veçanërisht kur jeni të rraskapitur ose në humor të keq. Një dhuratë nga familja juaj ose dikush tjetër shumë afër jush mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë – gjithashtu mund të rrini dhe të relaksoheni me njerëzit që kujdesen për ju. Ata mund t’ju ofrojnë aksidentalisht disa informacione që nuk janë mjaft faktike. Përdorni kokën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të rivlerësoni nëse duhet të vazhdoni apo të ndaloni një përpjekje aktuale. Edhe nëse keni qenë duke punuar për diçka për një kohë të gjatë, prapë mund të jeni të mbingarkuar. Pavarësisht se sa shumë e doni, ka kaq shumë që mund të bëni! Jeta ndodh dhe ju thjesht mund të mos keni kohë të mjaftueshme. Merrni parasysh të kërkoni këshilla nga një mik i besuar. Megjithatë, në fund të fundit, gjithmonë do të ketë më shumë projekte në të ardhmen. Përdorni ditën e sotme për të zgjedhur atë që ju duket e drejtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund t’ju duhet të zgjidhni: familjen ose miqtë. Ndoshta kjo është një zgjedhje midis familjes suaj biologjike dhe familjes suaj të gjetur ose miqve që keni njohur prej kohësh dhe miqve të rinj me të cilët keni klikuar shumë mirë. Njerëzit mund t’ju ftojnë në ngjarje që po ndodhin në të njëjtën kohë, duke ju detyruar të vendosni se me kë të kaloni kohë. Familja, nga gjaku ose nga zgjedhja, mund të jetë konfuze – në fund mund të vendosni për kompaninë tuaj. Çfarëdo që të zgjidhni, jini të vërtetë me veten tuaj.

Burimi: Tarot