HOROSKOPI DITOR – 4 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Disa vendime janë të vështira për t’u marrë, por një vendosmëri si e juaja do t’ju ndihmojë të qëndroni të përkushtuar. Sentimentaliteti mund të lëkundë qëllimin tuaj, por pasi të vendosni, duhet t’i përmbaheni.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ju mund të vononi fillimin e një projekti të ri. Ndoshta, një arratisje romantike me zemrën tuaj të dashur ose një ditë në spa duke u kujdesur për veten do të vlerësojë letargjinë tuaj sot. Sido që të jetë, do të jetë e rëndë për xhepin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Do të përpiqeni shumë të vendosni një ekuilibër midis logjikës dhe emocioneve. Megjithëse mund të keni sukses ta bëni këtë para botës, ju nuk mund të jeni kaq diskret me miqtë tuaj. Ju do të keni një kohë të shkëlqyeshme me zemrën tuaj, por pamja juaj fizike do të jetë një shqetësim për ju.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Një ditë e vrullshme, e kombinuar me presionin e brendshëm do t’ju lodhë. Ju ndjeni një barrë të rëndë në mendje dhe zemër. Mos u tregoni shumë emocional. Kini kujdes që të mos kaloni barrë shtëpiake në karrierën ose biznesin tuaj dhe në këtë mënyrë të prishni kapacitetin dhe efikasitetin tuaj.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju do t’i kushtoni më shumë vëmendje anëtarëve më të rinj në familje. Ju do t’i udhëzoni fëmijët në përmirësimin e orarit të tyre ditor. Një rast për të festuar do të paraqitet. Ju do të dëshironi të merrni pjesë në ndonjë konkurs ose program.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Një frikë nga e panjohura do të vazhdojë të fshihet sot në mendjen tuaj. Hija do të rritet vetëm me përparimin e ditës. Ju mund ta gjeni veten duke shpenzuar shumë për miqtë tuaj të huaj. Jini të kujdesshëm në këtë drejtim sot.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Fëmijët tuaj do të fitojnë arritje që do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për ta. Ju do të merrni përfitim monetar ose me rritje të pagës ose me trashëgimi. Ju do të jeni në gjendje të fitoni fitime të konsiderueshme duke investuar në pasuri të paluajtshme ose duke blerë politika sigurimi.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Bëni kujdes sot. Ekzistojnë mundësi të forta që një sy i keq mund t’ju sulmojë në një mënyrë ose në një tjetër. Prandaj, vëzhgoni. Dhe mos harroni, çdo ditë sjell së bashku një përvojë dhe një mësim me të. Mësoni dhe vazhdoni tutje.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Yjet tuaj janë drejtuar në një mënyrë që mund t’ju duhet të udhëtoni në distanca të gjata, ose për biznes ose për kohën e lirë. Shoqërisht, ju jeni aktiv pasi ka të ngjarë të merrni pjesë në një ceremoni dhe të dilni në skenën qendrore. Ju gjithashtu mund të merrni pjesë në aktivitete fetare dhe t’i jepni rëndësi riteve dhe ritualeve, nëse është e nevojshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Ju keni sakrifikuar shumë për kënaqësinë me miqtë dhe familjen, keni bërë disa punë shpërthyese dhe keni mbajtur fokusin tuaj për të arritur atje ku jeni tani. Tani, është koha për të parë pemën duke dhënë fryte. Me disa përgjegjësi shtesë, ngritja në detyrë për sa i përket pagës ose pozitës është në kartat për ju. Do të jeni aq të lidhur në punën tuaj sa do të dëshironi të keni kohë të lirë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju jeni të bekuar me një nivel shumë të lartë durimi dhe praktike, dhe lehtë mund të zgjidhni çdo problem. Por, kjo u jep një justifikim njerëzve përreth jush që të lajnë duart e tyre për çdo përgjegjësi. Mund t’ju vërë në një pozitë të ngushtë ndonjëherë duke ju lënë të irrituar. Nuk është një ndjenjë e bukur, por mësoni ta ktheni në avantazhin tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Duke parë pozicionet tuaja planetare për sot, ka të ngjarë që ju të vuani nga përmbysjet e fatit financiarisht. Prandaj, jini të kujdesshëm kur bëhet fjalë për marrëdhëniet financiare.

Burimi: Ganesha Speaks