Horoskopi ditor – 4 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot mund të gjeni një pengesë në rrugën tuaj, por kjo nuk do të thotë se do të pengoheni dhe do të bini me fytyrë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të jeni shumë më të kujdesshëm dhe të shikoni se ku po shkoni. Hëna në shenjën tuaj po sinkronizohet me luftëtarin e plagosur Chiron, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni mjaft të ekspozuar, dhe aspak në një mënyrë të mirë. Në vend që t’i lini gjërat t’ju rrëzojnë, përpiquni të përdorni çdo përvojë të vështirë si një mundësi mësimi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gjërat mund të ndihen mjaft të pakëndshme sot dhe mund të keni vështirësi të kuptoni pse është kjo. Hëna po lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes, ku ajo do të rreshtohet me Chiron në të njëjtën pjesë të grafikut tuaj. Lidhja e tyre emocionale mund t’ju bëjë të ndiheni sikur ka diçka në mënyrë të pashpjegueshme, por të gabuar. Nëse mund të mendoni për ndonjë plagë të vjetër që ju godet, atëherë përpiquni t’i pranoni dhe lërini të shkojnë. Chiron dhe Luna duan t’ju shërojnë, në vend që t’ju lëndojnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të ketë disa shpata të kryqëzuara kur bëhet fjalë për miqësitë tuaja sot, por kjo nuk duhet të jetë katastrofë për jetën tuaj shoqërore – të paktën jo përgjithmonë. Hëna në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve po bashkohet me Chiron, i cili mund të ekspozojë një ujk në petkun e deleve gjatë procesit. Do të ishte më mirë të kuptoni se dikush që mendonit se ishte në ekipin e Binjakëve, në fakt po luan për palën tjetër tani, sesa të kapeni nga kjo më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Çështjet komplekse që përfshijnë punën ose reputacionin tuaj mund t’ju zënë në grackë për momentin. Hëna është në Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve të Karrierës dhe gjatë gjithë ditës ajo do të takohet me Chiron, i cili mund të bëjë çdo plagë që mund të keni më të butë se zakonisht. Ndoshta një shef nuk duket se është mirënjohës për një punë që keni bërë, ose një projekt nuk po merr të njëjtën pritje që prisnit. Prisni deri në javën e ardhshme për të!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bota e madhe e gjerë mund të ndihet më shumë frikësuese sot. Ndërsa normalisht jeni një shenjë mjaft e guximshme, Luan, edhe ju mund të keni momente ku preferoni të tërhiqeni në guaskën tuaj. Një kombinim i ashpër midis Hënës dhe Chiron-it të pambrojtur mund t’ju bëjë të vetëdijshëm për çdo çarje në fasadën tuaj, kështu që nëse preferoni të tërhiqeni në vend që të zhyteni në jetë, kjo është fare mirë. Ju mund të qëndroni afër shtëpisë – nuk ka nevojë të pushtoni botën në një ditë si kjo.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të dëshironi të heshtni dhe mbani veten për veten tuaj në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private, dhe ndërsa atje, ajo do të lidhet me Chiron, i cili mund t’ju bëjë më të vetëdijshëm se zakonisht për të metat tuaja – nëse ndonjëra prej tyre është apo jo në të vërtetë problem. Mundohuni të mos projektoni ndonjë mangësi të perceptuar në realitet. Thjesht merrni frymë thellë dhe vazhdoni të ecni përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një person i caktuar mund të jetë problem sot, por se kush do të jetë ai person mbetet për t’u parë. Mund të keni një përvojë të hidhur me dikë që vlerësoni, por mund të mësoni nga ky mësim që të mos ndodhë më. Nëse kjo do të thotë riparimi i partneritetit apo përfundimi i tij varet nga ju!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ka një shans që nuk do të jeni në maksimumin tuaj sot, potencialisht ndiheni të lodhur. Ju mund të fajësoni lidhjen midis Hënës emocionale dhe Chiron-it në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës ditore për këtë, gjë që mund të ekspozojë gjithashtu një mungesë të dukshme në mënyrën se si veproni rregullisht. Të shtysh veten shumë fort mund të jetë mjaft joshëse, por nivelet tuaja të energjisë thjesht mund të mos jenë në gjendje të përmbushin rezultatin e tentuar, gjë që do t’ju lërë të rrotulloheni në qarqe të pakënaqur. Merri gjërat aq ngadalë sa ju duhet!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndjekja e zemrës suaj nuk mund t’ju çojë në një fund të lumtur sot, Shigjetar. Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të të vetë-shprehjes, gjë që normalisht do të ishte një gjë e mrekullueshme, por sot ajo do të sinkronizohet me Chiron-in e thyer, duke e bërë pothuajse të pamundur për ju që të arrini rrugën tuaj. Shmangni qendrën e vëmendjes dhe mos shkoni duke ndarë ndjenjat tuaja me dikë të veçantë. Mundësia që ju të dëgjoni atë që dëshironi është minimale në rastin më të mirë! Mos u shqetësoni – ky transport është i përkohshëm. Do të vijnë qiej më të pastër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një stuhi emocionale mund të shpërthejë nga askund në këtë moment – dhe ka të ngjarë të luhet nën çatinë tuaj. Hëna po viziton shtëpinë tuaj të 4-të të jetës shtëpiake dhe po bashkohet me Chiron-in e pambrojtur, duke sjellë në rrugën tuaj një përvojë të mundshme të lëndimit. Ndoshta një anëtar i familjes ose një shok dhome do të thotë diçka që i shtyn butonat më shumë sesa do të prisnit, ose diçka që prisnit të ishte një detyrë e vogël mund të evoluojë në një dhimbje koke të madhe. Bëni çmos për të mbajtur frymëmarrjen dhe për të qëndruar të qetë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Asnjëherë nuk e dini se kur mund të thoni diçka që përfundon duke ju kthyer ju mbrapsht përsëri. Ndërsa Hëna bën vizitën e saj mujore në sektorin tuaj të komunikimit, ajo do të përplaset me Chiron dhe do të mprehë çdo fjalë nga ju ose të tjerët. Sigurisht, ju mund të jeni ai që pranon disa të vërteta të ashpra, në vend që të jeni pala fajtore. Sido që të jetë, nuk ka pasur kurrë një ditë më të mirë për t’i trajtuar të tjerët ashtu siç dëshironi të trajtoheni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Portofoli juaj mund të duket pak më i lehtë se sa do të dëshironit sot. Hëna është në mes të turneut të saj mujor në Shtëpinë tuaj të 2-të të Sigurisë Materiale, dhe ndërsa është këtu ajo do të krijojë një lidhje të vështirë me Chironin e pasigurt, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni shumë të vetëdijshëm për atë që ju mungon në vend që të jeni mirënjohës për atë që keni. Shmangni shpenzimet e panevojshme, sepse ka një shans të mirë që çdo gjë që blini nuk do të jetë aq e kënaqshme sa mendonit në fillim.

Burimi: Tarot