Horoskopi ditor – 4 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karriera juaj mund të ketë nevojë për përsosje dhe rivlerësim gjatë kësaj kohe. Nën këtë shtrirje, mund të ndiheni me fat që jeni në punën e përsosur për ju, por shumë njerëz janë të pakënaqur me punën që bëjnë ose kushtet në të cilat duhet të punojnë. Normalisht mund të jetë e lehtë të pranoni trajtimin me të cilin jeni mësuar, por problemet reale mund të mos shpërfillen sot. Gjeni të çarat që duhen rregulluar dhe bëjeni zërin tuaj të dëgjohet!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njohuritë e reja mund të sfidojnë diçka që ju gjithmonë keni besuar se është e vërtetë. Kjo nuk është domosdoshmërisht njohuri që ndryshon jetën tuaj, por ka të ngjarë të mësoni diçka që është të paktën pak e bezdisshme. Përshtatja e mendjes suaj me këtë njohuri të re mund të jetë e pakëndshme, por ka të ngjarë të jetë më mirë ta pranoni atë dhe të filloni të përshtateni në vend që ta refuzoni atë dhe të kapeni pas mënyrave të vjetruara të të menduarit. Sa më shpejt të filloni të lini të vërtetën, aq më shpejt do të zbehet ndjenja e pakëndshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Për momentin, pak pozitivitet mund të shkojë shumë. Një zemër dhe mendje e hapur mund t’ju japë mundësi që një mentalitet negativ do t’ju kishte hequr. Ju nuk mund të fitoni një konkurs nëse nuk merrni pjesë, dhe nuk mund të gjeni një punë nëse nuk aplikoni! Të heqësh veten nga gara para se ajo të nisë është vetëm e dëmshme për ju. Nuk ka asnjë garanci që ju do të jeni fituesi, por të paktën do të jeni në gjendje të thoni se e keni vënë veten në garë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dy palët mund të luftojnë për favorin tuaj tani. Ju mund të zbuloni se dy palë po ju kërkojnë të zgjidhni anët, me gjasë dikush që ka qenë në jetën tuaj për shumë shekuj kundrejt dikujt që është mjaft i ri për ju. Ju nuk keni pse të zgjidhni të preferuarit – duke bërë kështu mund të jetë e dëmshme për të dyja marrëdhëniet. Ju nuk keni pse t’i përkuleni vullnetit të një personi tjetër dhe mund të qëndroni neutral. Ju nuk keni pse të jeni pjesë e një lufte që nuk e keni nisur!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna që po bëni mund të mos jetë në përputhje me njohjen që merrni. Ju mund të keni shpenzuar orë shtesë për të arritur rezultate të mahnitshme, por shpërblimi juaj mund të jetë më i vogël nga sa prisnit. Të qenit i nënvlerësuar mund t’ju bëjë të dyshoni për veten tuaj, por mos lejoni që vlera që të tjerët përpiqen t’ju japin të jetë fjala e fundit për këtë çështje. Flisni dhe bëni të ditur se çfarë prisni! Nëse nuk e bëni këtë, të tjerët mund të detyrojnë pritshmëritë e tyre të pasakta në veprimet tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Realiteti juaj aktual mund të mos përputhet me një pamje në mendjen tuaj. Ju mund të keni pasur një plan përpara se jeta t’ju pengojë dhe të keni shkaktuar vonesa ku prisnit përparim të menjëhershëm. Nuk ka asnjë mënyrë për të kontrolluar të gjitha variablat, pavarësisht se sa të kujdesshëm jeni, dhe gjërat ndodhin për një arsye. Edhe nëse nuk jeni aq larg sa mendonit se do të ishit në këtë pikë, prapëseprapë keni bërë përparim të mirë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një gatishmëri e vjetër, si një zonë rehatie e kaluar ose zakon i fëmijërisë, mund të tërhiqet në çdo moment. Ndonëse kjo mund të duket e panjohur, por rritja ka për qëllim të ndihet në këtë mënyrë. Ju nuk keni për qëllim të qëndroni i njëjti person për gjithë jetën tuaj! Është mirë kur gjërat që ju sjellin rehati dhe gëzim evoluojnë me ty. Falënderoni veten tuaj të kaluar dhe hiqni dorë nga çdo gjë nga jeta e mëparshme që nuk ju pëlqen më.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nuk mund t’i trajtoni të gjithë në të njëjtën mënyrë në këtë kohë. Ju mund të trajtoni dikë në jetën tuaj për të cilin kujdeseni në të njëjtën mënyrë që trajtoni një anëtar të familjes dhe mund të jeni konfuz nëse nuk merrni të njëjtat rezultate pozitive nga ky person që merrni nga ai i afërm. Njerëzit kanë nevojë për gjëra të ndryshme, dhe marrja e një madhësie të vetme për të gjithë në jetën tuaj mund të rezultojë në ndjenja të lënduara dhe konfuzion. Pyetni se çfarë kanë nevojë, dhe më pas përpiquni të rregulloni qasjen tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Përsëritja e tepërt në rutinën tuaj të përditshme mund ta bëjë jetën tuaj të ndenjur. Ju mund të dëshironi një përvojë freskuese dhe të ndiheni të pafrymëzuar nga ajo që ju ka ndodhur kohët e fundit. Megjithatë, ka të ngjarë të vazhdoni të merrni të njëjtat rezultate nëse vazhdoni të bëni të njëjtat zakone. Shikoni brenda dhe shikoni se ku procesi juaj i mendimit ose biseda juaj me veten mund t’ju bëjë të bëni qarqe. Ju mund të dëshironi të kërkoni një perspektivë të jashtme për të parë se ku mund të përsërisni veten.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndonjëherë nuk keni dështuar, thjesht nuk i keni dhënë vetes kohë të mjaftueshme për të provuar. Duke parë mbrapa, mund të ndiheni sikur tani keni ngecur me disa projekte gjysmë të përfunduara që dikur ishin në mes. Mund të jetë koha për të zgjedhur njërën prej tyre dhe ta shikoni me sy të freskët tani që jeni më i vjetër dhe më i mençur. Me një redaktim pak të kujdesshëm të asaj që është tashmë atje, e kombinuar me ide të reja, mund të jeni më afër një produkti të përfunduar sesa ju mendoni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka për të cilën ju kundërshtonit në të kaluarën, duke këmbëngulur se nuk do ta provonit kurrë, tani mund të kthehet në mendjen tuaj. Ju mund të ndiheni sikur duhet të jeni të vërtetë me veten tuaj të kaluar, por shijet ndryshojnë! Nëse intuita juaj po ju drejton drejt shijimit të kësaj gjëje që dikur e keni refuzuar, është në rregull të ndryshoni mendje. Ne nuk jemi krijesa statike, ndaj mendoni t’i jepni një goditje tjetër. Mos lejoni që imazhi juaj për veten t’ju pengojë nga rritja personale.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të dëshironi të mbroni idetë tuaja tani për tani. Ndërsa prezantimi i një ideje të re, progresive për ata përreth jush mund të duket joshëse, mund të jetë shumë progresive që audienca juaj ta kuptojë pa më shumë shpjegime ndryshe nga sa keni përgatitur. Ndarja e tij shumë herët mund të përfundojë në rrëzimin e tij në fazat e para. Kjo ide ka të ngjarë të jetë ende në formën e saj më të hershme dhe do të ishte e mençur t’i kushtonit më shumë kujdes dhe vëmendje përpara se të angazhoheni për t’ia treguar atë njerëzve në jetën tuaj.

Burimi: Tarot