Horoskopi ditor – 4 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Grupet tuaja sociale theksohen sot, pasi fillon një fazë e rëndësishme për të parë më nga afër cilësinë e obligacioneve tuaja. Saturni përgjegjës po kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 11-të të miqësive dhe lidhjeve globale, duke ju lejuar t’i shihni njerëzit ashtu siç janë në të vërtetë. Është një kohë e mirë për t’u siguruar që jeni në të njëjtën faqe. Nëse vendosni se i keni tejkaluar disa lidhje, ose se thjesht nuk jeni të pajtueshëm, mund të jetë më mirë të kërkoni një komunitet tjetër!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karriera juaj mund të marrë shumë kohë ndërsa përpiqeni të bëni një emër të duhur për veten tuaj në botë. Kjo temë është kryesisht falë Saturnit të strukturuar që kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve Profesionale. Saturni kthehet në retrogradë sot, duke ju kujtuar se është e rëndësishme të siguroheni që shtyllat mbi të cilat keni ndërtuar suksesin tuaj të jenë aq të forta sa duken. Merrni këtë kohë për të forcuar themelet tuaja dhe sigurohuni që mund të ndërtoni në të ardhmen.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot horizonti mund të ndihet më afër se sa është në njëfarë kohe, pasi kufizimet tuaja po bëhen pak më të dukshme. Saturni ka qenë duke ecur ngadalë në shtëpinë tuaj të 9-të të botës për një kohë tani, duke ju ndihmuar të zhvilloni mënyra të reja të ekzistimit, por ky planet i rregulluar mirë tani po kthehet në retrogradë për pesë muajt e ardhshëm. Kjo fazë po ju kërkon të analizoni çdo përvojë të re që keni hasur, duke ju lejuar të zbuloni se çfarë funksionon vërtet për ju dhe çfarë është vetëm një modë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një ton mjaft serioz, të përqendruar në brendësi të ditës, Gaforre. Saturni i matur është në mes të një turneu tre-vjeçar në Shtëpinë tuaj të 8-të intensive të burimeve të përbashkëta, duke ju detyruar të ekzaminoni lidhjet tuaja më të ngushta me njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj. Saturni kthehet në retrogradë sot për pesë muajt e ardhshëm, gjatë së cilës kohë mund të zbuloni se disa lidhje nuk janë aq të forta sa keni dyshuar. Kini kujdes që të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni nga kushdo!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Partneritetet tuaja janë në qendër të skenës për një performancë potencialisht të sikletshme. Saturni aktualisht po rrotullohet nëpër Shtëpinë tuaj të 7-të të Kontratave, duke e bërë të domosdoshme që të zgjidhni me mençuri kur bëhet fjalë për formimin e ndonjë dysheje të lezetshme, qofshin ato romantike, profesionale apo të tjera. Saturni rrëshqet në lëvizje retrogradë sot, duke i sjellë lidhjet tuaja shumë më tepër në fokus. Është e rëndësishme të merreni seriozisht me mënyrën se si lidheni me miqtë dhe të dashurit tuaj, sepse po vjen koha kur lidhjet tuaja më serioze do të testohen!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Gjërat mund të jenë mjaft të prekshme sot. Saturni po kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës, duke vendosur disa pengesa që do të shpalosen gjatë muajve të ardhshëm ndërsa kozmosi ju kërkon të përmirësoni mënyrën se si shkoni për zgjidhjen e problemeve tuaja. Ndërsa ky kalim i mundimshëm mund të jetë mjaft i vështirë për t’u përballuar ndonjëherë, shtëpia e 6-të është domeni juaj personal, Virgjëreshë, ndaj mos harroni se jeni të pajisur natyrshëm për të trajtuar çështjet që ju vijnë përpara!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mënyra se si ndjeni emocionet dhe pranoni kujdesin do të bëhen çështje hetimi serioz. Saturni, planeti i rritjes dhe pjekurisë, kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 5-të sot për pesë muajt e ardhshëm, duke nisur një periudhë të të mësuarit se si të shpreheni më saktë. Ky është gjithashtu një sektor shumë krijues i grafikut tuaj, kështu që çdo projekt artistik me të cilin keni punuar mund të kërkojë më shumë vëmendje se zakonisht. Një punë dashurie mund të shndërrohet në diçka shumë shpërblyese.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mënyra se si veproni nën çatinë tuaj ka të ngjarë të kalojë një periudhë rregullimi. Saturni po bën një turne në sektorin tuaj familjar, një proces që mund të shkaktojë disa dhimbje në rritje dhe sot ai kthehet në retrogradë për pesë muajt e ardhshëm. Kjo fazë mund t’ju shohë duke hekurosur prishjet në një marrëdhënie me një shok dhome ose një anëtar të familjes – ose ndoshta ka më shumë implikime fizike, siç janë rinovimet e vërtetë të shtëpisë. Sido që të jetë, tani është momenti për të forcuar bazën tuaj të shtëpisë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është më e rëndësishme se kurrë të siguroheni që fjalët tuaja të përputhen me veprimet tuaja. Sot, Saturni kthehet në retrogradë në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunitetit Lokal dhe Komunikimeve, duke vendosur një sy kritik mbi mendimet tuaja dhe mënyrën se si i transmetoni ato te të tjerët. Përdoreni ditën e sotme për të vendosur një synim për të thënë të vërtetën tuaj dhe asgjë tjetër. Mbani mend se e vërteta juaj mund të jetë krejtësisht e ndryshme nga ajo e dikujt tjetër. Është në hapësirën ndërmjet asaj që ju mund të gjeni një kompromis.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çështjet e parave kërkojnë vëmendjen tuaj, por kjo nuk ka të bëjë vetëm me kontrollin e bilancit bankar. Sundimtari juaj, Saturni karmik, po kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara dhe sigurisë materiale sot. Është koha të mësoni vërtet se si t’i trajtoni më mirë paratë tuaja dhe të siguroheni që e kuptoni vërtet vlerën e asaj që keni! Ju mund ta përdorni këtë tranzit për ta parë pasurinë tuaj si pjesë të pamjes së madhe, në vend të momentit të menjëhershëm. Të bësh këtë duhet t’ju ndihmojë të arrini sukses në të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zbulimi i vetëvlerësimit tuaj nuk është një proces brenda natës, por kjo nuk do të thotë se nuk ia vlen çdo moment përpjekjeje. Jeni thellë në një fazë të të kuptuarit më të mirë të vetvetes dhe mënyrës se si e prezantoni veten para botës. Ky proces thellohet sot ndërsa Saturni kthehet në retrogradë në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes dhe Veprimit. Ju mund të vini re se ndiheni paksa të rezervuar, por ky është në fakt një moment i detyrueshëm astrologjikisht i introspeksionit. Në vend që të përmbaheni, bëni një përpjekje për të mësuar nga sjellja juaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një zhvendosje tonaliteti mund të ndodhë në krahë, ku nuk mund ta shihni plotësisht atë. Saturni po udhëton në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur të Nënndërgjegjes dhe Çlirimit, ku ai sapo është kthyer në retrogradë për muajt e ardhshëm. Bëhuni gati për një fazë të madhe pastrimi që ka të bëjë me pastrimin e pjatës suaj nga mbeturinat e mëparshme! Disa bagazhe janë më të lehta për t’u lëshuar se të tjerat, ndaj mos prisni ndryshim brenda natës. Në vend të kësaj, bëni më të mirën tuaj për të përmirësuar veten nga pak çdo ditë për rezultate të mëdha.

Burimi: Tarot