Horoskopi ditor – 4 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Diçka duhet bërë në këtë kohë – pyetja është çfarë? Një ndjenjë e lehtë pakënaqësie mund t’ju bëjë të ndjeni se sido që të jetë, ju duhet të lëvizni. Të jeni të qartë për ndjenjat tuaja për çdo çështje përkatëse nuk është gjë e keqe nëse nuk shkelni mbi ndjenjat e njerëzve më të afërt. Për fat të mirë, ndërsa dita vazhdon, ju mund të kuptoni se njerëzit përreth jush nuk po përpiqen t’ju vënë një pengesë në ditën tuaj – ata në fakt po përpiqen të ofrojnë disa këshilla të arsyeshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni në alarm nga shumë gjëra që ndodhin sot. Shanset janë të mëdha që të dëshironi pak paqe dhe qetësi, në mënyrë që të mund t’i mendoni gjërat përpara se të përcaktoni se në cilën anë dëshironi të ktheheni. Mendimi juaj mund të lëkundet nëse fitoni njohje për një arritje të fundit – ndoshta rruga që dëshironi të ndiqni tani lidhet me këtë. Megjithatë, nuk ka nxitim të çmendur! Marrja e kohës për të menduar për opsionet tuaja sot mund të shmangë problemet nesër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Suksesi është pothuajse në dorën tuaj sot! Megjithatë, pavarësisht nga ndonjë pengesë në rrugën tuaj, ndoshta do t’ia vlejë t’i bëni gjërat sipas mënyrës suaj. Kjo nuk do të thotë që ju dëshironi të veproni vetëm, sigurisht, por në fund, ju merrni vendimet tuaja. Një dozë shtesë skepticizmi më vonë gjatë ditës mund t’ju ndihmojë të siguroheni që të mos largoheni nga kursi. Të kuptuarit e ndryshimit midis zvarritjes dhe pritjes deri në momentin më të mirë duhet t’ju çojë në drejtimin e duhur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrja e asaj që dëshironi do të jetë shumë më e lehtë në këtë kohë kur është në përputhje me atë që duan të tjerët. Edhe nëse nuk ofrojnë mbështetje aktuale, të paktën nuk do t’ju pengojnë. Nëse mendimet e tyre të mundshme ju shqetësojnë, do të ishte e mençur t’i pyesni drejtpërdrejt. Mendoni për këtë në këtë mënyrë – pavarësisht se çfarë thonë ata, ju do të keni një përgjigje të qartë për të punuar dhe jo me spekulime ankthioze për atë që ata mund të mendojnë. Ju vetëm duhet të filloni bisedën!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të jeni paksa optimistë për aftësitë tuaja për momentin! Edhe pse ju pëlqen të merrni favoret që dëshironi tani, do t’ju duhet t’i ktheni ato në të ardhmen. Merrni një moment dhe sigurohuni që gjithçka që dëshironi ia vlen! Nëse nuk nxitoni në gjërat, mund të jetë më e lehtë t’i bëni njerëzit të bashkëpunojnë dhe gjithashtu mund t’ju ndalojë të kërkoni gjëra për të cilat të dy mund të pendoheni më vonë. Bëni më të mirën për të qenë të arsyeshëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pakënaqësia mund të shpërthejë në zemrën tuaj nëse dikush tjetër merr iniciativën dhe përpiqet t’ju tërheqë bashkë me ta pa pyetur se çfarë keni dashur të bëni. Është mirë të ngriheni për veten tuaj, por mbani mend se nuk ka të bëjë vetëm me ju. Nuk ka nevojë të jeni dramatik nëse nuk jeni dakord – thjesht deklaroni rastin tuaj me qetësi. Vendosja e gjërave në rregull përpara se të bëni një lëvizje mund t’ju tërheqë veçanërisht juve, Virgjëresha, kështu që gjithçka duhet të dalë mirë në fund.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shumë zëra mund të bërtasin mendime të ndryshme në këtë moment. Planet ose idetë e njerëzve të tjerë mund të jenë dhimbje kur ngatërrojnë tuajat, por ndonjëherë ju thjesht duhet të vazhdoni të ecni nëpër kaos. Fjalët tuaja mund të anashkalohen gjatë gjithë zhurmës, kështu që përpiquni të mbani çdo koment të çuditshëm për veten tuaj dhe mbani mend se kjo është vetëm e përkohshme. Të mendosh mirë gjërat përpara se të hapësh gojën nuk është emocionuese, por mund t’ju ndalojë të krijoni edhe më shumë zhurmë të panevojshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Marrja e një rreziku mund të shpërblehet në një mënyrë të madhe sot! Asgjë nuk është e garantuar, por ka më shumë gjasa që gjërat të shkojnë ashtu siç dëshironi. Kjo ju ndihmon që tani të vini re të gjitha detajet e vogla që ndonjëherë ju kalojnë. Pasi të jeni të vetëdijshëm për detajet, do të jetë më e lehtë të bëni gjithçka të funksionojë pa probleme. Ju duhet të jeni në gjendje të përmbushni përgjegjësitë tuaja pa shumë probleme – madje mund të zbuloni disa detyra në listën tuaj që mund të presin deri nesër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Duke i kushtuar vëmendje shtesë jetës suaj në shtëpi për momentin mund t’i zgjidhë problemet në fillim përpara se të bëhen një sherr i vërtetë. Mund të ofrohen disa argëtime dhe lojëra më vonë, dhe do të keni mundësi të zhyteni dhe të kënaqeni më shumë pasi të keni hequr çdo stres të mundshëm. Për të zgjidhur debatet aktuale dhe për të shmangur ato të ardhshme, merrni parasysh t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si flisni me njerëzit dhe të siguroheni që të mos ketë vend për ndonjë keqkuptim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dita e sotme ka të ngjarë të jetë vërtet e tensionuar. Sapo i keni kushtuar vëmendje një gjëje, shfaqen edhe tre të tjera. Qëndrimi sa më i vendosur është qasja më e mirë – edhe nëse kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet! Një gjë në të cilën mund të përqendroheni është të rregulloni financat tuaja. Një vështrim i afërt mund të zbulojë se gjërat janë shumë më pozitive nga sa kishit menduar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dëshira për të bërë disa valë tani është e kuptueshme, por ju mund të dëshironi të siguroheni që është vetëm një spërkatje dhe jo një cunam – veçanërisht kur bëhet fjalë për financat tuaja. Mund të jetë shumë e lehtë të lini paratë të rrjedhin nëpër gishta! Ju jeni në gjendje të jeni të arsyeshëm kur duhet të jeni, por mund t’ju duhet t’i bëni vetes disa kujtime të rrepta. Mundohuni të mbani mend se të mbash veten të zënë nuk duhet të përfshijë shpenzimin e vazhdueshëm të parave për përvoja të reja dhe të shtrenjta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çfarëdo që të vendosni të bëni sot, mund të jeni më të sigurt se zakonisht për të kërkuar atë që ju nevojitet dhe për t’u siguruar që ta merrni atë. Nga ana tjetër, nëse ajo që ju nevojitet është jashtë zonës suaj të rehatisë, mund të preferoni të qëndroni fort të strukur në të. Ky nuk është domosdoshmërisht një problem – nëse nuk e përdorni si një justifikim për të zvarritur dhe për të shmangur trajtimin e ndonjë pune urgjente të papërfunduar. Gjërat nuk do të largohen vetëm sepse po i injoroni ato!

Burimi: Tarot