Horoskopi ditor – 5 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi po e përqendron energjinë e tij në karrierën tuaj sot, ndërsa Hëna intuitive rrotullohet në sektorin tuaj profesional këtë mëngjes, për të qëndruar për dy ditë e gjysmë në vijim. Asnjë mal nuk është shumë i lartë për t’u ngjitur gjatë kësaj faze, kështu që merrni orët e para të zgjimit për të menduar se çfarë do të dëshironit të arrini gjatë këtij tranziti. Ju mund të shënoni disa pikë nëse e luani lojën siç duhet – gjithashtu mund të jeni në gjendje t’i bëni përshtypje një figure autoritetare.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka një ton potencial emocionues në botë tani! Ndërsa hëna mbresëlënëse hyn në sektorin tuaj të zgjerimit këtë mëngjes, lëreni atë t’ju frymëzojë të dilni nga çdo rutinë që mund t’ju ketë kufizuar. Imagjinoni të gjitha gjërat e mrekullueshme që ndodhin përtej komunitetit tuaj lokal! Edhe nëse nuk mund të udhëtoni tani, bëni diçka për të hapur mendjen tuaj më shumë se më parë, si për shembull të merrni një ekspozitë të re muzeore ose të lexoni një libër me një temë intriguese.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Intensiteti është emri i lojës për dy ditët e ardhshme, pasi Hëna kalon në sektorin tuaj të intimitetit pikërisht kur zgjoheni. Ju mund të ndiheni më të aftë për të lexuar midis rreshtave, kështu që nëse gjërat nuk janë ashtu siç duken, atëherë mendja juaj ka të drejtë! Merrni hapësirë për veten tuaj pasi keni nevojë për të, por nëse personi i duhur vjen së bashku me mesazhin e duhur, atëherë t’i lejoni ata të hyjnë është një ide e mrekullueshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj për momentin. Mos kini frikë të kërkoni atë që ju nevojitet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta dëshiron të bëhet më efikase ndërsa Hëna frymëzuese hyn në sektorin tuaj të shëndetit dhe mirëqenies këtë mëngjes, kështu që është një ide e mirë të bëni disa shtriqje si gjënë e parë. Bëni më të mirën për t’iu qasur çështjeve sa më logjikisht të jetë e mundur, duke punuar më në mënyrë të zgjuar se sa më shumë. Aftësitë tuaja me siguri do të vihen re, ndaj shkëlqeni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zakonisht i kushtoni vëmendje sesi gjërat duhet të jenë dhe si duhet të funksionojnë, por ndonjëherë do t’ju bënte dobi të shqetësoheni më pak se si duhet të funksionojë bota, dhe në vend të kësaj thjesht ta merrni atë siç është. Kjo është një nga ato raste kur universi ju thotë të argëtoheni sa më shumë që të mundeni pa u shqetësuar aq shumë. Jetoni momentin dhe bëni diçka që ju sjell me të vërtetë një buzëqeshje në fytyrën tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka një energji të butë dhe të qetë për ditën. Po ju jep leje të shtypni butonin e “snooze” disa herë shtesë përpara se të ngriheni, kështu që mos u ndjeni keq nëse doni të tërhiqni mbulesat mbi kokë. Shqetësohuni për mjedisin tuaj të afërt dhe jo për çdo gjë tjetër. Nëse keni ndonjë punë si larja e rrobave ose nxjerrja e mbeturinave, tani është një kohë e mirë për t’i trajtuar ato.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ritmi universal po rritet sot, ndërsa Hëna gjithnjë në ndryshim kërcen në shtëpinë tuaj të tretë të shpërqendrimeve, duke ju vënë në dijeni për gjithçka që ndodh rreth jush. Telefoni juaj ndoshta do të gumëzhijë më shumë se zakonisht, kështu që është koha e mirë për të bërë një listë të të gjitha gjërave që duhet të bëni në mënyrë që asgjë të mos rrëshqasë nga të çarat. Nëse njerëzit vazhdojnë t’ju shpërqendrojnë nga detyrat, njoftojini kur nuk jeni në dispozicion. Sapo të jeni të lirë, mos hezitoni të kontaktoni përsëri!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Për momentin, yjet duan t’ju kujtojnë çdo përgjegjësi fiskale, dhe nëse portofoli juaj ndihet disi i lehtë apo mjaft i rëndë, kjo është një ditë e mirë për t’u siguruar që nuk po shpenzoni tepër. Kur hartuat për herë të fundit një buxhet dhe iu përmbajtët atij? Merrni pak kohë për t’u siguruar që e dini se ku po shkon çdo cent. Disa orë të kujdesshme mund të rezultojnë që të kurseni mjaft para, kështu që mundi do t’ia vlejë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Universi ndriçon vëmendjen e tij drejtpërsëdrejti mbi ju sot, ndërsa hëna ndjellëse hyn në shenjën tuaj këtë mëngjes. Edhe nëse shenja juaj nuk njihet saktësisht për ndjenjat tuaja të thella, tani është një moment i mirë për të kontaktuar me emocionet tuaja dhe për t’u siguruar që nuk po fshini asgjë nën tapet. Nëse jeni përpjekur të shmangni ndonjë të vërtetë në shtëpi, ato mund të shfaqen pa paralajmërim, por mos i lini t’ju trembin! Në vend të kësaj, përballuni me ta dhe bëjini të ditur se e keni këtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nuk ka asnjë arsye për ta shtyrë veten sot – në fakt, ju do të shkoni më tej dhe do të gjeni më shumë kënaqësi nëse merrni një qasje në ndenjësen e pasme ndaj jetës dhe lejoni universin t’ju udhëheqë. Lëreni veten ta shihni botën si një vend fantastik, duke u fokusuar në ëndrrat tuaja më shumë sesa në realitet. Mund të ndesheni me disa ide shumë të vlefshme gjatë kthimit të trurit tuaj në autopilot, ndaj mos mendoni se kjo ditë do të shkojë kot. Ka një botë të tërë pikërisht brenda trurit tuaj të bukur. Kaloni pak kohë në të!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një ditë e mirë për t’i dhënë dikujt tjetër një ndihmë të vogël! Pavarësisht nëse vendosni të dilni vullnetarisht për disa orë duke ndihmuar në një organizatë jofitimprurëse lokale ose zgjidhni të dhuroni disa nga pasuritë tuaja të përdorura butësisht, nuk duhet të jetë shumë e vështirë të gjesh një mënyrë për t’i bërë të tjerët yllin e shfaqjes. Ju nuk keni nevojë të postoni për ndonjë nxitje altruiste as në mediat sociale – jeni duke u inkurajuar nga universi për të dhënë pa asnjë pritshmëri.

Burimi: Tarot