HOROSKOPI DITOR – 5 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Mendimi pozitiv mund të ndryshojë botën, dhe ju mund të bëni disa ndryshime sot. Sado vështirë të shkojë situata, merreni me kujdes. Nëse mendoni se mund ta bëni, do ta bëni. Ju keni prekjen magjike sot për të filluar një strategji të re biznesi.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ju mund ta gjeni veten duke bërë kompromis kundër vullnetit tuaj sot. Qëndroni të fortë pavarësisht se gjërat shkojnë keq në vend që të ndjeheni të zhgënjyer për shkak të rezultateve të dobëta. Negociatat e vazhdueshme mund të vijnë në një fund logjik dhe disa vendime të rëndësishme ka të ngjarë të vonohen për shkak të mungesës së informacionit të duhur.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju keni injoruar disa probleme që kanë munduar anëtarët e familjes tuaj për mjaft kohë tani. Është koha që ju të shikoni çështjen. Pavarësisht se sa të vështira janë sfidat, sot do të dilni fitimtarë. Dhe në mes të ballafaqimit me to, do të ketë ndërhyrje të pasionuara, mjaft shpesh seksuale. Shumë magjepsës!

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, aftësia juaj për të menduar qartë në kushtet më të pafavorshme do të jetë arma juaj kryesore kur të ndesheni me sulmet e pandërprera të punës dhe afatet. Qartësia do të reflektojë në punën tuaj ndërsa merreni me presionin çnjerëzor të saj. Mendja juaj do të kursejë ditën për ju, si dhe për kolegët tuaj.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Shëndeti i fëmijëve tuaj mund të jetë një shqetësim sot. Mënyra më e mirë për të pushuar frikën tuaj dhe të familjes do të ishte duke bërë një vizitë të shpejtë te mjeku. Si gjithmonë, fëmijët mbeten një paketë e papritur kënaqësish; lumturia e fëmijëve tuaj do të dyfishojë gëzimin tuaj si prind. Por atëherë, vetëm një fëmijë i shëndetshëm është një fëmijë i lumtur.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Sipas të gjitha gjasave, kontaktet e huaja do të jenë burim i fitimeve monetare. Ju do të performoni mrekullisht në çdo gjë që mund të zgjidhni të ndërmerrni sot. Edhe ambicia juaj për të krijuar një ndërmarrje biznesi në det të hapur do të zërë rrënjë sot.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Dita e sotme do të jetë një ditë me fat për ju. Ju mund të merrni disa përfitime financiare. Do të ketë disa lajme të mira për përparimin e fëmijëve tuaj. Kjo është koha e duhur për të investuar në biznes. Për investitorët financiarë dhe ndërmjetësit e aksioneve kjo periudhë është e dobishme, prandaj shfrytëzojeni sa më shumë.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund të prisni që dita të jetë aq e mërzitshme dhe e zakonshme si ato monotone. Por mos harroni, jo gjithmonë do të jetë gri! Vallja e planetëve do të sjellë ndryshime të reja për një të nesërme më të mirë. Vazhdoni të shpresoni dhe kush e di, ndoshta mund të pengoheni në diçka shumë interesante.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shpërblimet e mundit të rëndë do të jenë të ëmbla, prandaj filloni duke u argëtuar pak sot. Do të kaloni kohë cilësore me miqtë dhe familjen. Në tërësi, është një ditë argëtuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Projekte të shumta dhe presioni i punës mund t’ju mbajnë të zënë, por mbaroni me gjithçka që keni në dorë, dita ka një numër aktivitetesh rekreative të rreshtuara për ju. Kjo do të jetë gjithashtu koha e duhur për të kontaktuar më shumë njerëz dhe për të gllabëruar çfarëdo njohurie ose informacioni që ata ofrojnë. Për më tepër, ju do të përjetoni liri të plotë personale dhe do të komunikoni lirshëm me ata që ju rrethojnë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Optimizmi sundon sot, dhe ju jeni të sigurt për suksesin tuaj. Zakonisht nuk ndikoheni nga mendimet e të tjerëve dhe kështu duhet të jetë. Por duhet të keni parasysh shqetësimin që vendimet tuaja mund t’u shkaktojnë njerëzve. Çdo stres ose tension do të zhduket në krahët e të dashurit tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Fokusi sot do të jetë në vetë-përmirësimin. Ju mund ta gjeni veten duke marrë pjesë në seminare. Njerëzit e vetë-punësuar ka të ngjarë të gjejnë marrëveshje fitimprurëse pasdite. Koha cilësore me familjen tuaj në mbrëmje do t’ju japë një ndjenjë të ekuilibrit dhe përkatësisë.

Burimi: Ganesha Speaks