Horoskopi ditor – 5 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Vetja juaj e brendshme po ju kërkon t’i kushtoni vëmendje kur bëhet fjalë për dashurinë. Ju mund të zbuloni se jeni thirrur për të praktikuar kujdesin ndaj vetes gjatë kësaj kohe duke arritur në të kaluarën dhe duke nxjerrë diçka që ju ka bërë të lumtur kur keni qenë më të rinj. Mund të jetë shikimi i një filmi që ju bën të kujtoni kohët e mira me njerëzit e dashur ose të hani një vakt që ju kujton dikë që ju do. Qëndroni në të tashmen, por sillni me vete pak nga e kaluara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Grupi juaj i miqve mund të jetë gjithnjë e më i prirur nga cilësia mbi sasinë. Ju mund ta gjeni veten të tërhequr nga tubime më të vogla që përfshijnë njerëz me të cilët dëshironi të kaloni më shumë kohë, duke u thelluar më thellë në vend që të krijoni lidhje më të cekëta. Ky tranzit mund të përmirësojë gjithashtu popullaritetin tuaj, duke ju lejuar të kultivoni një rreth miqsh që do të jenë po aq mbështetës për ju sa edhe ju për ta. Të tjerët mund të dynden drejt dritës suaj dhe ju do të ndiheni gati të shkëlqeni me miq të besueshëm përreth jush.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lëreni veten të njiheni! Ju mund të ndiheni të papërgatitur për përgjegjësitë e një pozicioni më të lartë profesional ose të mos jeni të sigurt nëse një mundësi është e përshtatshme për aftësitë tuaja. Asnjëherë mos kini frikë, sepse Venusi po ju jep dritën jeshile për t’i bërë të gjitha me stil dhe hijeshi. Do të keni më shumë fat në vendin e punës gjatë këtij tranziti, ndaj ekspozoni veten dhe mos kini frikë se nuk do të jeni në gjendje të mbani mbi supe gjithçka që ju hidhet. Aftësia juaj e lindur për t’u përshtatur dhe për t’u zhvilluar nuk do t’ju zhgënjejë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Frymëzimi krijues godet tani! Edhe nëse normalisht nuk jeni aq artistik apo dinak, po ju dhurohet një shkëndijë entuziaste që mund ta aplikoni për të gjitha llojet e projekteve joshëse, të reja apo të vjetra. Edhe një detyrë aq e thjeshtë sa përditësimi i CV-së tuaj do të ishte një përdorim i denjë i energjisë së rrjedhshme që ofron ky tranzit. Ju mund të zbuloni se udhëtimet shkojnë më mirë gjatë kësaj kohe, kështu që mund të jetë koha për të paketuar valixhet për udhëtimin që keni ëndërruar!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ekskluziviteti mund të jetë joshës sot. Mund të gjeni një vend të ri të mrekullueshëm që nuk është shumë i njohur dhe t’i mbani të gjitha për veten dhe të dashurit tuaj! Publiku mund të mos ju festojë, por lavdërimet personale dhe të përzemërta ka më shumë gjasa t’ju vijnë. Është një kohë e mirë për të punuar edhe në hije, duke përsosur gjërat nën sipërfaqe përpara se të hiqni vellon dhe t’i bëni përshtypje të gjithëve me gjithçka që keni bërë. Sa më pak të tregoni për atë që nuk e keni konfirmuar apo përfunduar, aq më mirë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Partneritetet mund të fillojnë të kenë kuptim sot. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit me të cilët ndërtoni jetën tuaj së bashku mund të funksionojnë pak më të qetë ndërsa ndikimi i Venusit hyn në lojë. Mund të zbuloni se kompromisi vjen më lehtë dhe të tjerët janë më pak të prirur të grinden për gjëra që nuk kanë rëndësi. Kjo kohë është e vlefshme për rritjen e partneriteteve që kanë goditur pengesa dhe për lejimin e faljes për të shëruar plagët e vjetra që mund t’i pengojnë të dy njerëzit. Lëreni çdo dhimbje të së kaluarës të evoluojë në lidhje të së ardhmes.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat e zakonshme mund të jenë të bukura sot. Ju mund të keni qenë jashtë sinkronizimit me jetën e zakonshme për një kohë, dhe kthimi në rutinën tuaj normale është ndoshta një lehtësim. Ka të ngjarë të vlerësoni gjërat e vogla, të tilla si një mik që kryen një detyrë me ju ose partneri juaj që ju befason duke bërë punët tuaja. Një mirënjohje e vogël shkon shumë dhe mund të zbuloni se të tjerët janë të gatshëm të heqin një pjesë të barrës nga shpina juaj. Kërkoni atë që ju nevojitet!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pasuria i favorizon guximtarët më shumë se zakonisht tani. Ju mund të keni një dhunti të veçantë dramatike për momentin dhe përpjekja për ta fshehur nuk do t’ju bëjë mirë. Zemra juaj është gati të jetë e sinqertë, edhe nëse jeni përpjekur të përmbaheni në mënyrë që të dukeni më të këndshëm. Kur ndjeni intuitivisht dëshirën për të lënë të njohura mendimet tuaja të brendshme, mos hezitoni të shprehni se si ndiheni. Lëreni Venusin të forcojë guximin tuaj! Mund të shpërblehet në një mënyrë të madhe.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shtëpia është vendi ku është zemra sot. Afërdita po nxjerr në pah rregullimet tuaja të jetesës, duke pyetur se çfarë duhet mbajtur mbi të dhe çfarë po rrëmon hapësirën tuaj me energji të ndenjur. Tani është një kohë pozitive për të rinovuar aranzhimet tuaja të jetesës, pavarësisht nëse kjo do të thotë thjesht të riorganizoni mobiljet për të përmirësuar rrjedhën e mjedisit tuaj apo edhe të merrni një shok dhome të re për t’i tronditur vërtet gjërat. Injektimi i pak më shumë ngjyre mund të bëjë mrekulli, ndaj mos u shmangni nga ajo që e bën shtëpinë tuaj të ndihet si në shtëpinë tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Flutura sociale brenda jush është gati të fluturojë. Bisedat mund të kenë qenë pak të thata kohët e fundit, por kjo ka të ngjarë të ndryshojë nën ndikimin e Venusit. Prisni që më shumë njerëz të kontaktojnë, potencialisht me biseda për tema që keni dashur të diskutoni me dikë. E qeshura dhe gulçimet e emocionuara mund t’i shtojnë bisedat tuaja dhe mund të merrni edhe ndonjë lajm të mirë të papritur! Lëreni veten edhe të hyni në biseda shpirtërore dhe të flisni për emocionet tuaja, mund të jetë shumë shëruese t’i flisni të gjitha.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një standard më i mirë jetese po thërret emrin tuaj. Ndërsa përjetoni këtë tranzit të Venusit, mund të zbuloni se financat tuaja rriten, merrni më shumë dhurata ose gjeni më shumë kohë për të pushuar dhe relaksuar. Kjo mund të jetë një kohë luksoze, relaksuese, por për ata që përpiqen të ngadalësojnë shpejtësinë, mund të jetë e vështirë të bëjnë një pushim nga puna fitimprurëse që duhet të bëhet. Pavarësisht nëse jeni duke punuar për të fituar para shtesë ose për të rinovuar energjinë tuaj, Venusi është këtu për t’ju ndihmuar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndjenja juaj e vetvetes merr një nxitje të vetëbesimit sot. Ju mund të jeni ndjerë të humbur kohët e fundit, pasi nuk jeni të sigurt se ku i përkisni skemës së madhe të gjërave. Mos u shqetësoni! Ka një vend në modelin e universit për ju pikërisht në këtë moment. Mos harroni cilësitë që ju bëjnë të veçantë dhe kohët kur talentet tuaja kanë shkëlqyer. Në vend që të prisni lejen për të qenë vetvetja juaj më e mirë, vazhdoni dhe mishëroni këtë person në mënyrën më të mirë të aftësive tuaja. Ndjeni vlerën tuaj me gjithë zemër!

Burimi: Tarot