Horoskopi ditor – 5 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fillimi i të jetuarit maturisht mund të bëhet shumë më e lehtë nga sa mund ta kishit menduar. Afërdita po hyn në Shtëpinë tuaj të 6-të të Produktivitetit për turneun e saj vjetor katër-javor, dhe ndërsa është këtu ajo dëshiron të bëjë gjithçka që mundet për ta bërë punën tuaj të përditshme edhe më të këndshme. Vendosja në orë të gjata duhet të jetë më pak e ngadaltë dhe përmirësimi i shëndetit tuaj mund të jetë gjithashtu më i lehtë. Edhe përpjekja më e vogël mund të japë rezultate pozitive, ndaj mos u lini pas dore.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të keni shumë për të festuar sot! Sundimtari juaj Venusi po kalon në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kënaqësisë, duke bërë një nga kalimet më të këndshme që mund të përjetoni. Gjatë qëndrimit të saj katër-javor, ju duhet të ndiqni ëndrrat tuaja dhe të bëni si të doni – sepse pikërisht për këtë ka të bëjë ky sektor i grafikut tuaj dhe Venusi nuk dëshiron t’ju mohojë asgjë. Mundohuni të mos e fshihni kokën në rërë, sepse qendra e vëmendjes mund t’ju gjejë lehtësisht tani.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mos u tronditni nëse kuptoni se e keni kapur problemin e dizajnit të brendshëm. Afërdita sensuale sapo hyri në Shtëpinë tuaj të 4-të të Autenticitetit dhe Shtëpisë për vizitën e saj vjetore, duke e kthyer syrin e saj estetik ndaj gjithçkaje që ndodh nën çatinë tuaj. Është tranziti i përsosur për të provuar të ndryshoni mjedisin tuaj, qoftë me disa rregullime të vogla apo disa ndryshime të mëdha, nëse ndiheni kaq të prirur. Një profesionist mund t’ju ndihmojë të vini në jetë vizionin tuaj, ndaj mos kini frikë të merrni ndihmë për projektet tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Argëtimi mund të fillojë të mbushë jetën tuaj në mënyrat më të mira në këtë moment. Afërdita që e do kënaqësinë po zhytet në Shtëpinë tuaj të 3-të të Lidhjeve dhe Komunitetit Lokal, duke ju siguruar katër javë kur edhe shkëmbimi më bazë mund të jetë jashtëzakonisht i këndshëm. Përpiquni të dilni dhe të flisni me njerëzit, sepse Afërdita po ju ofron bujarinë e saj nga këto burime. Dikush që takoni gjatë kryerjes së detyrave mund të rezultojë të jetë një person vendimtar dhe me ndikim në të ardhmen tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta po merr pamje luksoze aktualisht – veçanërisht për ty, Luan i gjallë. Afërdita e mrekullueshme e kalon ditën duke rrëshqitur në Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave dhe Pasurisë, një sektor që ajo e sundon natyrshëm. Me atë këtu për t’ju ndihmuar, ju jeni më të aftë se kurrë për të gjetur mënyra të reja për të fituar para, qoftë duke punuar në punën tuaj aktuale ose duke zbuluar një koncert krejtësisht të ri. Kthejeni çdo gur, sepse nuk e dini se kur do të ketë flori poshtë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është koha për të dalë në qendër të vëmendjes! Sapo jeni bërë anëtari më tërheqës i zodiakut, Virgjëresha, pasi Venusi, planeti i bukurisë, dashurisë dhe parave, hyn në shenjën tuaj sot! Ju do të përfitoni nga dhuratat e saj për katër javët e ardhshme. Kjo është një fazë e shkëlqyer për të bërë ndonjë përmirësim në pamjen tuaj, kështu që nëse keni menduar një pamje të re, atëherë ky është momenti për ta provuar. Afërdita ka të bëjë me kënaqësinë, ndaj mos u ndjeni fajtor për përkëdheljen e vetes.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kozmosi po merr një kthesë për fantastiken. Sundimtari juaj, Venusi, hyn në Shtëpinë tuaj të 12-të të Ëndrrave dhe Përfundimeve, duke ju inkurajuar të vendosni syzet me ngjyrë rozë dhe ta shihni botën me sy të mrekullueshëm. Në vend që të përpiqeni t’i detyroni gjërat, lejoni vetes të shihni se si jeta ju drejton në rrugën tuaj – pavarësisht se si duket ajo rrugë. Ju mund të lëvizni nëpër një det të çuditshëm në këtë kohë, por përfundimisht, batica do t’ju depozitojë aty ku duhet të jeni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shtëpia juaj e 11-të shoqërore po shkëlqen ndërsa Afërdita, planeti i kënaqësisë, hyn në këtë sektor për katër javët e ardhshme, duke nisur një nga kohët më të mira për ju që të kërceni dhe të zhyteni në kënaqësinë tuaj. Ndoshta do të gjeni më shumë kënaqësi me të tjerët sesa me veten tuaj, por gjithashtu do të jeni aq të kërkuar saqë gjetja e kohës vetëm mund të jetë e vështirë. Përpiquni t’i përgjigjeni thirrjes kur të vijë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Reputacioni juaj aktualisht po merr një rritje kozmike, Shigjetar. Afërdita joshëse po kalon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve dhe Qëllimeve Afatgjata, duke ju ndihmuar të prezantoni veten tuaj më të mirë sa herë që keni nevojë të lini një përshtypje të mirë. Ju do të jeni në gjendje t’i magjepsni njerëzit me rënien e një kapeleje, ndaj mos lejoni që asnjë dyshim t’ju zbeh zjarrin! Një promovim ose ndonjë njohje tjetër e rëndësishme mund të jetë e juaja gjatë kësaj faze – gjithçka që duhet të bëni është të jeni vetvetja juaj më e mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bota po ju thërret të dilni dhe të luani! Ndryshimi i mrekullueshëm është në ajër ndërsa Venusi kalon në Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës dhe Udhëtimit, duke ju treguar gjërat e panumërta të bukura që ju presin përtej lagjes suaj të afërt. Ju mund të dilni nga çdo pengesë dhe të filloni të kërkoni kënaqësinë tuaj në mënyra të reja, duke hapur potencialisht veten ndaj filozofive të reja në këtë proces. Venusi mund t’ju japë shumë shpërblime kur gjeni kohë për t’i kërkuar ato.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Zemra juaj mund të të rrëmbejë timonin nga mendja sot! Afërdita e dashur për luksin po futet në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit, duke sjellë dëshirat tuaja më të thella përpara dhe në qendër. Të gjitha emocionet mund të anojnë më shumë drejt ekstremit se zakonisht, pasi ky sektor i grafikut tuaj nuk është këtu për të luajtur. Nga ana tjetër, i njëjti tranzit mund t’ju ofrojë disa fitime të lezetshme – Afërdita bujare dëshiron të bëjë gjithçka që mundet për të veshur xhepat tuaj gjatë vizitës së saj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pavarësisht nëse preferoni të dyfishoheni ose të jeni ujku i vetmuar, partnerët do të bëhen më të rëndësishëm se kurrë më parë. Afërdita po zhytet në shtëpinë tuaj të 7-të bashkëpunuese, duke rritur efikasitetin dhe rezultatet e çdo gjëje dhe gjithçkaje që merrni së bashku me dikë të veçantë. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për romancë, por miqësitë dhe lidhjet e biznesit mund t’ju ofrojnë gjithashtu shumë kohë të mira në javët në vijim. Çfarëdo që të bëni, mos e merrni përsipër vetëm.

Burimi: Tarot