Horoskopi ditor – 5 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të mos dëshironi të dëgjoni njerëzit e tjerë në këtë moment. Edhe nëse ata po përpiqen t’ju ndihmojnë, mënyrat që ata po zgjedhin për të ndihmuar mund të mos jenë ato që dëshironi. Ideja e tyre për t’u futur mund të jetë duke ju drejtuar kur keni nevojë për pavarësi ose duke përdorur dashuri të ashpër kur nuk keni nevojë për kritika. Edhe pse mund të jetë e vështirë për t’u dëgjuar, ka të ngjarë të vijë nga një vend dashurie. Dëgjojini ata! Është në rregull të mos pajtoheni, por ata mund të kenë njëfarë mençurie për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndoshta ka shumë punë për të bërë sot, por ju mund të krijoni sukses. Ka të ngjarë të jeni tepër të motivuar për të kursyer para, ndoshta për të përballuar një blerje të madhe, ose përgjegjësitë ose burimet tuaja të të ardhurave mund të kërkojnë më shumë punë se normalja. Ngrihuni ndaj sfidës sa më mirë që mundeni – edhe nëse nuk është ajo që prisnit, mund të ketë një shpërblim për marrjen e punës shtesë. Nuk është e lehtë t’i bëni gjërat vetë, por mund të ngriheni mbi çdo vështirësi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të tjerët mund të shohin një anë të guximshme tuajën në të ardhmen e afërt. Është e vlefshme të jesh i apasionuar pas jetës dhe i emocionuar të flasësh për të gjitha interesat e tua! Thënë kështu, ju gjithashtu mund të jeni më reagues sot, dhe nëse njerëzit nuk janë gati për të, ju mund t’i tronditni ata me mënyrën se si ju hakmerreni verbalisht ndaj çdo mosmarrëveshjeje të mundshme. Fatkeqësisht, të tjerët mund të jenë të mirë në nxitjen e anës suaj emocionale reaktive, kështu që merrni frymë thellë përpara se të filloni një konfrontim. Të vepruarit në mënyrë impulsive mund të rezultojë lehtësisht kundër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mund të jeni gati të befasoni edhe veten! Bisedat unike mund të frymëzojnë një sasi të papritur pasioni brenda jush, duke ju çuar potencialisht në zbulimin e disa besimeve ose kujtimeve shumë intensive që mbani. Këto mund të tronditin edhe të tjerët, dhe ndoshta edhe të ndryshojnë mënyrën se si disa nga rrethi juaj mendojnë për ju. Gjasat janë, kjo do të përfshijë diçka që nuk është shumë e dukshme në shikim të parë. Nëse vendosni ta zbuloni, sigurohuni që të jeni gati për përgjigjet e mundshme nga njerëzit përreth jush.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndryshimet publike në jetën tuaj mund të bëjnë që të tjerët t’ju trajtojnë ndryshe sot. Këto mund të jenë ndryshime pozitive ose negative, të tilla si një promovim ose një ulje, një çmim ose një moment i sikletshëm, ose një marrëdhënie e re ose një ndarje. Ju mund të dëshironi të jeni të rrethuar nga sistemi juaj i mbështetjes dhe për fat të mirë, ata duhet të jenë në gjendje të jenë aty për ju kur ju nevojiten. Mbajeni mendjen tuaj të fokusuar në qëllimet dhe të ardhmen tuaj – mos lejoni që reputacioni juaj të ndikojë shumë në mentalitetin tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një aventurë e rastësishme aktualisht mund të çojë në një hap përpara për ju. Nëse një takim i papritur çon në një intervistë pune ose një projekt spontan e vendos emrin tuaj në sy të publikut, dikush ka të ngjarë të vërejë pasionin dhe dëshirën tuaj – dhe ata mund të shohin një të ardhme të mrekullueshme për ju. Sidoqoftë, mund të vendosni këmbën në gojë dhe të rrëzoni çdo mundësi përpara se të shfaqet nëse thjesht ecni pa u filtruar. Jini të vetëdijshëm se kë keni përreth dhe veproni në përputhje me rrethanat.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Partneritetet e nevojshme tani mund të fillojnë. Ju mund të mos e kishit menduar se ju dhe ky person tjetër jeni një ndeshje e mirë dhe energjitë tuaja mund të përplasen ndonjëherë, por megjithatë, ky partneritet mund të jetë i dobishëm për ju. Ju gjithashtu mund të vini re mosmarrëveshje në lidhjet ekzistuese, por këto çështje mund të zgjidhen. Më pas, ka të ngjarë të ndiheni më afër me bashkëmoshatarin ose të dashurin tuaj. Të jesh i gatshëm të dëgjosh ndjenjat e tjetrit dhe të ndash të tuat në këmbim mund të ketë rezultate jashtëzakonisht të fuqishme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të dashurit mund t’ju habisin në çdo moment. Ju mund të keni menduar se keni ditur gjithçka për ta, por prapë mund të jeni të befasuar nga informacionet e reja të zbuluara në një rrëfim të thellë. Mundohuni të mos e teproni duke folur se sa i tronditur jeni, sepse edhe pse mund të jetë e vërtetë, hutimi juaj mund t’i zhgënjejë. Bëjini ata të kuptojnë se ju jeni aty për ta pavarësisht, dhe se jeni të gatshëm të njiheni me këtë anë të sapo zbuluar të personalitetit të tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit e dashur në jetën tuaj aktualisht mund të jenë të pasionuar. Ndërsa kjo mund të rezultojë në tension ndërpersonal, mund t’ju shtyjë gjithashtu të teproni me gjërat. Të dashurit tuaj mund të kafshojnë më shumë se sa mund të përtypin dhe ju mund të bllokoheni në mes të tij. Mund të ndiheni sikur jeta juaj po sillet rreth njerëzve të tjerë, duke ndezur në qendër të vëmendjes ata dhe dëshirën dhe vendosmërinë e tyre. Gjasat janë që ata do të duan t’ju falënderojnë dhe t’ju kthejnë favorin në të ardhmen.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndryshimi i besnikërisë aktuale mund të çojë në konfrontim. Ju mund të keni menduar se një marrëveshje ishte e sigurt, ose dikush mund t’ju ketë bërë një premtim, por më pas ata mund të ndryshojnë mendje ose të shkojnë në një drejtim tjetër. Edhe pse kjo ka të ngjarë të jetë zhgënjyese, mos lejoni që emocionet tuaja të jenë të egra. Kjo rrugë nuk ishte menduar për ju, dhe kështu universi po e heq atë nga rruga juaj për të krijuar hapësirë për një përshtatje më të mirë diku tjetër. Mos shkoni pas gjërave që nuk janë të destinuara për ju.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Drama e dikujt tjetër mund të jetë gati të shpërblehet për ju. Ju mund të jeni një ngushëllim për dikë që po lufton me një marrëdhënie dhe për shkak se keni qenë pranë tij në këtë kohë të vështirë, ata mund t’ju paguajnë kur nuk e prisni. Kjo mund të jetë me një dhuratë ose një akt shërbimi që rikthen ekuilibrin në miqësinë tuaj. Edhe nëse ngritja e rëndë emocionale që po bëni tani është e vështirë, ka të ngjarë t’ja vlen përpjekja për miqësinë që po krijoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Frika dhe sekretet mund të dalin në dritë në çdo moment. Dikush mund të përballet papritur me ju për diçka që mendonit se ishte sekret, ose mund të detyroheni të përballeni me një situatë për të cilën jeni nervoz. Pavarësisht se sa e frikshme tingëllon kjo, ka të ngjarë të veprojë si një katalizator për shërimin dhe t’ju ndihmojë të bëheni më të fortë se frika juaj. Sa më gjatë të largoheni nga situatat që ju frikësojnë, aq më e madhe është fuqia që ata kanë mbi ju, ndaj përballuni me to dhe fitoni!

Burimi: Tarot