Horoskopi ditor – 6 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Emocionet mund të jenë të larta sot. Hëna e Plotë tashmë frymëzon një rritje të emocioneve, por me Hënën në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, ka të ngjarë të jetë edhe më intensive se zakonisht. Ka një theks të fortë në thelbin tuaj të brendshëm dhe çdo ndjenjë të ndrydhur – dhe se si mund të filloni t’i nxirrni ato pjesë të fshehura të vetes në sipërfaqe. Nuk është e shëndetshme të mbash gjithçka brenda! Ju mund ta gjeni çlirimin duke folur, duke shkruar ditar, duke qarë, duke kënduar ose duke bërë çdo gjë me të cilën ndiheni të lidhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sistemi juaj i mbështetjes është këtu për t’ju mbështetur – kjo mund të duket e qartë, por kur kohët janë të vështira, mund të jetë çuditërisht e lehtë për t’u harruar. Ndonëse mund të ndiheni të dekurajuar ose sikur nuk e keni gjetur ende bazën tuaj, nuk është fundi i botës. Jepini vetes kohë për t’u përshtatur dhe lejojini vetes të gjeni rehati tek njerëzit që duan të jenë aty për ju. Për më tepër, nëse dikush në rrethin tuaj nuk është menduar të jetë atje, ai mund të bëhet i njohur shumë shpejt.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një person i vështirë nga e kaluara juaj mund të shfaqet pa paralajmërim. Ky person mund të ketë qenë i pamëshirshëm kur të dy keni qenë më të rinj, ose mund t’ju bëjnë të ndiheni të vegjël ose të parëndësishëm kur ishit në të njëjtin grup së bashku. Tani që keni kaluar pak kohë të ndarë, gjërat ka të ngjarë të kenë ndryshuar, por ju mund të dëshironi ende zgjidhje në lidhje me këtë sfond të vështirë mes jush. Kujtojini vetes se nuk keni pse t’i dëgjoni të thonë më fal – ju mund t’ia jepni këtë mbyllje vetes.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të shprehni emocionet tuaja në këtë kohë. Fshehja e emocioneve tuaja mund të duket e pamundur – ata përreth jush ka të ngjarë të shohin reagimet tuaja të vërteta ndaj asaj që ata kanë për të thënë, edhe nëse nuk keni ndërmend t’i tregoni ato. Është gjithashtu më e lehtë të jesh në siklet, por fatmirësisht, njerëzit përreth jush gjithashtu duhet të jenë më pak gjykues dhe më mendjehapur për ndershmërinë tuaj. Mundohuni të jeni të sjellshëm ndërsa ndani mendimet tuaja, edhe nëse është e vështirë të mendoni për diçka të këndshme për të thënë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Frika aktuale mund të zërë rrënjë në mendjen tuaj. Rritja e imagjinatës nuk është gjithmonë një gjë e mirë! Ndoshta një bashkëmoshatar ju ka treguar për ngjarje të frikshme ose histori horror që ai ose burimi i tyre i kanë shpërthyer jashtë mase, duke ju bërë të shqetësoheni ose stresoheni pa asnjë arsye. Nga ana tjetër, ju mund t’i merrni historitë që ju kanë dhënë dhe të shqetësoheni për t’u shpërqendruar ose të mos e jetoni jetën tuaj në maksimum. Dilni dhe shfrytëzojeni ditën pa e lënë ankthin të sundojë jetën tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Besimi tek të tjerët mund të jetë i nevojshëm për momentin. Një shpirt i sjellshëm që mund të mos e dini se mund t’ju ofrojë ndihmë ndërsa jeni në një territor të panjohur. Zakonisht mund të mos besoni shumë shpejt, duke e ditur se është e vështirë t’i kuptoni të tjerët shpejt, por herë pas here, të lejosh një variabël të panjohur që të të mbështesë është në rregull. Pavarësisht se sa shqetësuese është të besosh te një i huaj, nëse nuk ka zgjidhje tjetër, ndonjëherë duhet të shfrytëzosh një shans! Megjithatë, përpiquni ta bëni këtë me kujdes.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit nga e kaluara juaj mund të përpiqen të dekurajojnë ambiciet tuaja. Nëse kohët e fundit i keni shprehur sinqerisht ndjenjat dhe dëshirat tuaja, duke thënë se çfarë doni të manifestoni nga jeta, bashkëmoshatarët mund të fillojnë të përpiqen të bëjnë shi në paradën tuaj! Ata mund të mendojnë se ju nuk e meritoni të arrini atë qëllim, ose se ata duhet të arrijnë atje së pari – pastaj përpiquni të siguroheni që ju të ndiheni në të njëjtën mënyrë. Në vend që të merrni përsipër negativitetin e tyre, mbroni zemrën tuaj dhe mbani sytë nga çmimi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mënyra se si e trajtoni veten mund të lidhet me mënyrën se si flisni me veten. Sot, mund të vëreni se nuk e keni trajtuar zemrën tuaj me dashuri dhe respekt, ose se si mund të keni kritikuar nga brenda veten për gjërat më të vogla, si veprimet e përditshme që nuk ia vlen të vetëflagjeloni. Të tjerët mund t’ju thonë të jeni më falës personalisht dhe të ndryshoni mentalitetin me të cilin i keni afruar jetës tuaj. Mos lejoni që një pamje jo e mirë për veten t’ju mbajë të vogël.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Obsesioni mund të krijojë dramë për ju dhe një person tjetër tani. Ky mund të jetë dikush që është në mendjen tuaj, duke konsumuar mendimet tuaja gjatë gjithë ditës dhe duke e bërë të vështirë përqendrimin. Ndoshta ju jeni të impresionuar prej tyre, të tërhequr prej tyre, madje edhe i keni frikë ose i urreni. Pavarësisht nga emocionet specifike, problemet fillojnë kur lejoni dikë që të zërë aq shumë hapësirë në kokën tuaj, ose filloni të luftoni për të menduar për ndonjë gjë tjetër. Thyejeni zinxhirin mendor duke i lënë të shkojnë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta mund të duket sikur ju duhet të zgjidhni midis asaj që keni qenë dikur dhe kush jeni në të tashmen. Miqtë e rinj mund të kenë ndikuar në mënyrën se si ndërveproni me botën, duke ju treguar mënyra për të rezonuar me personin që jeni vërtet. Megjithatë, ju i vjetër është ende një pjesë e juaja, dhe gjetja e një ekuilibri midis nderimit të qenies që keni qenë dhe zhvillimit të entitetit unik që po bëheni mund të jetë e ndërlikuar. Jini falës me veten ndërsa evoluoni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të thuash atë që ke në zemër nuk është gjithmonë e lehtë. Komunikimi me të tjerët aktualisht mund të jetë i vështirë, sepse ju dëshironi të përqendroheni në imtësitë dhe detajet, ndërsa njerëzit e tjerë janë më të interesuar për pamjen e përgjithshme. Përkthimi i asaj që keni në kokën tuaj në atë që po thoni me zë të lartë do të jetë gjithashtu komplekse – plus, komunikimet e gabuara mund t’ju pengojnë dhe t’ju pengojnë të krijoni lidhje me kolegët ose kolegët. Përpiquni të tërhiqeni dhe të merrni pamjen e madhe!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasiguria mund t’ju pengojë të shprehni veten tuaj të vërtetë aktuale. Edhe kur ju paraqitet drejtpërdrejt një mundësi për të shfrytëzuar talentet tuaja, ju mund t’i shmangeni asaj nëse nuk jeni të sigurt në shprehjen tuaj ose në stilin tuaj krijues. Mund të jetë frikësuese t’i tregoni audiencës stilin tuaj të krijimtarisë ose t’i tregoni familjes suaj ndjenjat tuaja të vërteta që keni mbajtur brenda, por ju e keni këtë! Tregojuni atyre pasionin tuaj dhe frymëzojini ata se kush jeni në të vërtetë brenda.

Burimi: Tarot