HOROSKOPI DITOR – 6 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse jeni të përfshirë në çështje monetare, sot do ta gjeni veten duke peshuar përfitimet. Një hua për të cilën keni aplikuar mund të sanksionohet. Shikoni një sërë zgjedhjesh dhe do të ndiheni shumë të lumtur për këtë.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Këtë ditë do të keni një dëshirë për të bërë një udhëtim, qoftë ai një i vogël. Ju me entuziazëm po bëni plane dhe rregullime të hollësishme, duke rregulluar fonde dhe duke u lidhur me të gjithë ata që dëshironi të merrni së bashku. Është e mundur që në fund të fundit të hiqni dorë nga planet tuaja dhe të zgjidhni të qëndroni në shtëpi. Sidoqoftë, sigurohuni që do ta bëni atë udhëtim në kohën e duhur.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju do të ndiheni të trishtuar dhe se jeni të gjithë vetëm në botë, emocionalisht. Dëshirat tuaja të shtypura dhe vija juaj filozofike do të dalin në pah sot dhe do të ndikojnë në disponimin tuaj të errët.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju do të merrni një dhuratë surprizë ose lajme të mira nga miqtë ose të afërmit tuaj. Ju do të kënaqeni me familjen tuaj. Ju do të merrni afeksionin dhe bashkëpunimin e anëtarëve të familjes. Lumturia dhe raporti në jetën e brendshme shfaqet.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Pjesën më të madhe të kohës do ta kaloni në vendin e punës. Ju do të shkëlqeni në të gjitha detyrat tuaja sot. Marrëdhëniet profesionale do të shënohen nga bashkëpunimi. Ju do të keni marrëdhënie të përzemërta me kolegët tuaj. Është një ditë e mbarë dhe progresive për biznesin.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Merrni me besim sfidat që sipas të gjitha gjasave do të testojnë aftësitë tuaja të biznesit, veçanërisht ato që lidhen me investimet tuaja dhe çështjet monetare. Ju me siguri do të dilni me ide të reja për të zgjidhur çështje të pritura prej kohësh, dhe kjo do të jetë shumë efektive.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ata prej jush që janë të martuar ose të dashuruar do të përjetojnë një kohë të mirë sot. Ndërsa kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj të jetës duke dalë për një xhiro me makinë ose për darkë, do të afroheni me ta. Sot është një ditë plot gëzim, energji dhe lumturi për ju.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Sot, mund të vijnë situata që mund të provojnë durimin tuaj. Sidoqoftë, do të ishte e mençur të uleni dhe të zgjidhni të gjitha ndryshimet me kolegët, anëtarët e familjes ose partnerin.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju do të jeni të prirur fetarisht sot. Dëgjimi i muzikës së lehtë dhe instrumentale do t’ju qetësojë nervat. Ju gjithashtu ndjeheni sikur të ktheheni në ditët e shkollës. Ishte kënaqësi të jesh fëmijë, apo jo?

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Edhe pse më pak, ju do të merrni para nga investimet tuaja dhe burimet e tjera. Mos i injoroni projektet në pritje; plotësojini ato më shpejt në mënyrë që të keni një pasqyrë të qartë të kërkesave dhe përgjegjësive tuaja. Pasi të keni mbaruar me to, do të shijoni kohë të lumtura me miqtë dhe familjen tuaj në mbrëmje.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Bashkëpunëtorë dhe mbështetës, kolegët tuaj do t’ju ndihmojnë të përmirësoni performancën tuaj në punë. Gjithashtu, krijimtaria juaj do t’ju fitojë vlerësime nga të gjithë. Dita do të ketë një fund perfekt pasi do të kaloni kohë cilësore me miqtë dhe familjen tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju do të jeni shumë emocionalë sot. Ju do të jeni në gjendje të shprehni dashurinë tuaj për gruan tuaj ose të dashurit e tjerë në një mënyrë shumë unike dhe dramatike. Nuk është një ditë e mirë për të bërë propozime për martesë ose dashuri, dhe nëse e bëni atë mund të jetë zhgënjyese. Nga ana profesionale do të jeni shumë të suksesshëm në të gjitha detyrat.

Burimi: Ganesha Speaks