Horoskopi ditor – 6 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndjenjat mund të bëjnë që gjuha juaj të rrëshqasë sot. Ju mund të ndiheni sikur po shpërtheni për të shprehur diçka, por mund të jetë një mendim më i përkohshëm sesa mendoni se është. Njohuritë tuaja aktuale mund të jenë vetëm një pjesë e vogël e një tabloje më të madhe, kështu që të vepruarit për shkak të asaj që po ndjeni në këtë moment mund t’ju pengojë ndërsa udhëtoni nëpër jetë. Merrni frymë dhe sigurohuni që të keni të gjithë informacionin përkatës përpara se të gjykoni dikë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe qëllimet më të mira mund të çojnë në destinacione të papritura tani. Ju mund të dini saktësisht se çfarë duhet të bëni në mënyrë që një bisedë ose një ngjarje të shkojë mirë për ju, por veprimet e të tjerëve mund të krijojnë një rezultat shumë të ndryshëm. Në vend që të mbani zi për atë që nuk u shfaq, jini gati të rrotulloheni me grushta dhe të shijoni çfarëdo realiteti që rezulton! Nuk dukeni kurrë më mirë se kur jeni ata që mund t’i kthejnë fatkeqësitë e mundshme në mundësi të mahnitshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lidhja mund të jetë një sfidë sot. Një distancë emocionale e papritur mund të qëndrojë mes jush dhe dikujt tjetër që do të takoni. Për fat të mirë, vetëm sepse vini nga sfera të ndryshme të jetës nuk do të thotë se nuk mund të ndani gjuhën e përbashkët. Humori dhe mirësia janë të dyja mënyra të shkëlqyera për t’u lidhur me njerëz për të cilët nuk dini shumë ose nuk mendoni se keni shumë të përbashkëta. Përqafoni shokun tuaj dhe përqendrohuni në atë që ndani në vend që të ndryshoni!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sindroma Imposter mund të zvarritet në çdo moment. Pavarësisht se sa mrekullisht po shkojnë gjërat në të vërtetë, ju mund të keni frikë se nuk po i përmbushni pritshmëritë e dikujt tjetër. Ju ka të ngjarë të krijoni këtë mosmiratim të perceptuar në mendjen tuaj dhe të imagjinoni veten duke dështuar, edhe pse vërtet po shfaqeni dhe po bëni përpjekjet tuaja më të mira! Në vend që të përpiqeni të lexoni mendjet e njerëzve për të kuptuar mendimin e tyre për ju, përqendrohuni në kryerjen e punës suaj sa më mirë që keni mundësi dhe lini që pjesa tjetër të bjerë në vend.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrëdhëniet mund të ndihen të pasigurta për momentin, por ndoshta nuk mund të vendosni saktësisht pse. Edhe nëse gjërat duket se po shkojnë mirë, dyshimi mund të përpiqet ta fshijë këtë pozitivitet. Përvojat e kaluara me njerëzit e tjerë mund të kenë shkuar keq, duke ju bërë të keni frikë ta rijetoni atë lëndim me një mik të ri. Merrni frymë thellë dhe përpiquni të mos përqendroheni në negativet e mundshme – në vend të kësaj, shikoni anën e mirë! Nëse miqtë e vërtetë kanë vërtet një problem me ju, ata mund ta shprehin atë drejtpërdrejt.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni ngecur në një gropë tani, duke u ndjerë sikur nuk po u tregoni të tjerëve veten tuaj më të mirë. Në vend që të ndryshoni plotësisht stilet, merrni parasysh thjesht rifreskimin e asaj që funksionon tashmë për ju. Rigjallëroni, në vend që të ribëni! Një prerje mund të jetë më efektive se një prerje flokësh krejt e re, dhe zbukurimi i një pjese të veshjes mund të jetë më i mirë se blerja e diçkaje krejt të re. Ju mund të përdorni atë që ka punuar për ju në të kaluarën për të ndihmuar imazhin që portretizoni në botën e jashtme të reflektojë rritjen tuaj të brendshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përgjegjësia mund të jetë e paqartë sot. Një grup normalisht i qetë mund të bëhet më serioz në çdo moment dhe ju mund të mos jeni të sigurt se cila është pjesa juaj për të luajtur në bisedë. Zbutja e çështjeve serioze, edhe nëse po përpiqeni të ndihmoni, mund t’i vështirësojë ndërveprimet tuaja. Të bësh më të mirën për të qenë emocionalisht në harmoni me njerëzit përreth do t’ju ndihmojë të kuptoni pjesën tuaj. Lërini të tjerët t’ju kontaktojnë, atëherë mund të kuptoni se si t’u afroheni atyre.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Stabiliteti aktualisht mund të gjendet në përsëritje. Veset e vjetra mund të përpiqen të rishfaqen në formën e të dashuruarve të së kaluarës, ish-miqve ose zakoneve të këqija personale që keni vendosur tashmë. Megjithëse tundimi për t’u rikthyer mund të jetë i fortë, ju e dini se sa larg keni arritur tani që i keni lënë të gjitha këto pas vetes! Lëreni veten të vazhdoni të lëvizni drejt një vendi më mbështetës në jetë. Imagjinoni që jeta juaj është një bimë që synon diellin – mos u dorëzoni tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët e të tjerëve mund të kenë një efekt më të fortë se zakonisht. Marrja e fjalëve inkurajuese dhe mbështetëse sot do t’ju nxisë dhe do t’ju motivojë. Nga ana tjetër, nëse merrni kritika apo edhe ofendime, kjo mund t’ju godasë pak më fort. Bëni më të mirën që të keni një ndjenjë të fortë të vetvetes ndërsa bëni rrugën tuaj gjatë ditës, duke lejuar që çdo opinion negativ të rrëshqasë menjëherë pa errësuar ditën. Të tjerët mund t’ju vëzhgojnë, por vetëm ju e përcaktoni veten!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përsosmëria nuk është e arritshme sot. Pavarësisht nëse ju mendoni se kjo është një gjë e keqe apo jo, është një fakt, dhe pranimi i saj ju lejon të bëni gabime dhe t’i tregoni ato për t’i përjetuar. Ju mund të arrini tek yjet, por prishja e gjithçkaje dhe fillimi nga e para çdo herë që bëni një gabim mund të shkaktojë një udhëtim të gjatë dhe zhgënjyes në hapësirën e jashtme. Gjasat janë që nuk do t’i mbani mend as të metat e vogla sapo të kuptoni se jeni më afër se kurrë arritjes së qëllimeve tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Aftësia juaj për të menduar përpara mund të hyjë në lojë në çdo moment. Financat mund të jenë pak të mjegullta nën energjinë e sotme, duke ju penguar të keni një bazë të fortë për çdo vendim të nevojshëm që ka të bëjë me paratë tuaja të fituara me vështirësi. Tundimi ose mungesa e paramendimit mund t’ju bëjë të shpenzoni më shumë sesa prisnit. Përpara se të dilni nga shtëpia, kontrolloni dhe sigurohuni që tashmë e keni atë gjë që ju nevojitet vërtet, dhe ndoshta kontrolloni dy herë edhe buxhetin tuaj. Do të jeni të lumtur që keni bërë përpjekje shtesë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Vetëvlerësimi juaj është kyç, tani dhe në përgjithësi. Të tjerët mund ta zbehin dritën tuaj, qoftë edhe pa dashje, ndërkohë që ju po përpiqeni të kënaqni ata ose dikë tjetër. Pavarësisht se sa të mira apo të këqija janë qëllimet e tyre, veprimet e tyre mund të ndikojnë shumë në mirëqenien tuaj mendore dhe emocionale. Duke i pohuar vetes se nuk do t’i lejoni të tjerët të përcaktojnë vetëvlerësimin tuaj përpara se të dilni jashtë, ju do ta vendosni veten për sukses përpara se dikush të ketë mundësinë të përpiqet t’ju largojë nga kursi juaj.

Burimi: Tarot