Horoskopi ditor – 6 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bisedat mund të ndihen më të rënda se zakonisht sot, duke ju rënduar dhe potencialisht duke ju bërë të mendoni dy herë për veten tuaj. Dielli në sektorin tuaj të komunikimit po formon një sekstil mbështetës për Chiron në shenjën tuaj, duke ekspozuar plagët e vjetra në mënyrë që të mund t’i kaloni ato dhe t’i shëroni. Mund të mos jetë e lehtë, veçanërisht nëse ju kap në befasi. Pavarësisht, nëse një situatë potencialisht e përafërt shfaqet në horizont, bëni çmos që të mbështeteni dhe ta kaloni atë, në vend që ta shmangni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vetëvlerësimi juaj është për inspektim sot – diçka që e keni varrosur për një kohë të gjatë mund të jetë një pjesë kryesore e çështjes. Dielli po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të Dytë të Sigurisë, duke ju ndihmuar të bini në kontakt me atë që ju nevojitet për t’u ndjerë të sigurt dhe të qetë. Ju mund të kuptoni se bëhet fjalë për më shumë sesa thjesht objekte materiale. Bëni një përpjekje për të çliruar mendësi toksike në mënyrë që të mund të mbani një ngarkesë më të lehtë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Rrethi juaj shoqëror mund të ketë një ndikim të fortë në mentalitetin tuaj aktual. Sot, Dielli në shenjën tuaj po formon një kënd të dobishëm ndaj luftëtarit të plagosur Chiron në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, duke kthyer një lupë për çdo çështje që ekziston midis jush dhe njerëzve tuaj. Nëse ka të çara në themel, duhet të bëni çmos që të përpiqeni t’i forconi ato – duke e bërë këtë mund të çlironi disa transformime të fuqishme. Flisni nga zemra dhe të tjerët ndoshta do të bëjnë të njëjtën gjë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Zgjidhja e një problemi mund të vijë krejtësisht e paqartë me raste, dhe sot aty do të gjeni gjithçka që ju nevojitet. Dielli është në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, duke ju ndihmuar nga prapaskenat dhe po e ngjall Chiron-in në sektorin tuaj të karrierës dhe reputacionit, duke ndriçuar çdo ndjenjë mungese apo zhgënjimi. Nëse nuk jeni aty ku dëshironi të jeni, provoni të prekni nënndërgjegjen tuaj – përgjigjja për problemet tuaja mund të shfaqet shpejt.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Lidhja me botën përreth jush inkurajohet shumë nga kozmosi sot. Dielli po rrëshqet nëpër sektorin tuaj të lidhjeve, duke ju vënë në kontakt me të gjithë njerëzit në jetën tuaj. Sekstili i tij ndaj Chiron, aktualisht në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, mund t’ju kujtojë se njerëzit me të vërtetë i bëjnë gjërat ndryshe nga ju – dhe kjo nuk është një gjë e keqe. Hapja e mendjes ndaj mënyrave të reja për t’iu qasur jetës mund t’ju ndihmojë të çmësoni disa zakone të vjetra që nuk ju ndihmojnë më.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndërsa Dielli në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve e frenon Chiron-in në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit, ju mund të pyesni veten nëse përpjekjet tuaja janë me të vërtetë domethënëse. Nëse nuk jeni të kënaqur me rezultatet, atëherë ndoshta është koha t’i ndryshoni gjërat dhe të provoni një qasje tjetër! Një qëndrim i ri mund të jetë gjithçka që qëndron mes jush dhe suksesit të vërtetë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pak ajër i pastër mund të bëjë mrekulli për ju. Dielli po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës, duke ju kujtuar se sa e gjerë është bota dhe sa mundësi po depërtojnë përtej horizontit. Sot ajo do ta bëjë Chiron-in sextil në sektorin tuaj të partneritetit, gjë që është shumë e dobishme për shërimin e lidhjeve të vjetra që mund të jenë dëmtuar. Provoni të rilidheni me njerëz të rëndësishëm dhe të jeni të gatshëm të ktheni një gjethe të re.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një çështje madhore mund të trajtohet më thjesht sesa mund ta kuptoni, nëse jeni të gatshëm ta luani atë nga libri. Dielli në shtëpinë tuaj të 8-të intensive po sjell shumë çështje të vështira për inspektimin tuaj, por një sekstil shërues me Chiron në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse mund t’ju ofrojë qasjen perfekte, megjithëse mund të mos jetë aq emocionuese sa do të dëshironit. Bëni një përpjekje për t’i bërë gjërat hap pas hapi. Vija e finishit duhet të shfaqet më shpejt nga sa prisni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Njerëzit mund t’ju pengojnë në këtë kohë, por gjithashtu mund të jenë jashtëzakonisht të dobishëm kur i lejoni. Sot ka një kënd të bukur në qiell – ky sekstil mahnitës midis Diellit në sektorin e partneritetit dhe Chiron në sektorin tuaj të pasionit është këtu për t’ju kujtuar të gjithë lumturinë që mund t’ju japin lidhjet dhe miqësitë e reja. Jepini dikujt leje për të sjellë gëzim në jetën tuaj. Të gjitha plagët e së kaluarës duhet të shërohen përfundimisht, kështu që pse të mos filloni procesin tani?

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ndjenjë stabiliteti duhet marrë nga ju sot, Bricjap. Dielli në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Rutinës rreshtohet së bashku me Chiron në Shtëpinë tuaj të 4-të të Themelet, duke ju ndihmuar të zbuloni se çfarë ju nevojitet për të lidhur veten me emocionet tuaja më të thella. Prirja edhe për punët më elementare mund t’ju japë një ndjenjë të arritjes së qetë. Në vend që të përpiqeni të lëvizni malet, lejoni vetes të përqendroheni në palosjen e rrobave ose të lani enët në mënyrë që të gjeni paqen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ka emocione për t’u pasur sot – nëse jeni të gatshëm të hiqni dorë nga zakonet e vjetra. Dielli në sektorin tuaj të krijimtarisë po lidhet me Chiron në fushën tuaj të komunikimit, duke ju frymëzuar të dilni dhe të kënaqeni. Ndërsa jeni duke kërcyer si një top, mund të keni një realizim që rrotullohet rreth një plage të vjetër, një plagë që ndoshta ka qenë e acaruar për mjaft kohë. Nëse filloni të ktheni gurët, mund të gjeni zgjidhje të këndshme të fshehura poshtë tyre.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund t’ju çojë drejt një kuptimi më të mirë të nevojave tuaja sot. Jeni potencialisht të përqendruar në mjedisin tuaj të afërt, ndërsa Dielli rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 4-të të bukur. Duke qenë se ajo ngjall Chiron emocional në shtëpinë tuaj të dytë të materialeve dhe burimeve, po ju tregohet rruga për më shumë kënaqësi, emocionale dhe fizike. Nëse ndiheni të parregullt, merrni parasysh të pyesni dikë afër për këshilla. Ata mund të kenë fjalë të mençura të papritura për t’ju ndihmuar t’i vendosni gjërat në perspektivë.

Burimi: Tarot