Horoskopi ditor – 6 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Aftësia juaj për të lexuar dhomën mund t’ju ndihmojë të arrini ambiciet tuaja më të fundit profesionale. Ju ndoshta po merrni disa informacione vërtet interesante që nuk po ju thuhet drejtpërdrejt. Edhe pse kjo është e kuptueshme emocionuese, përpiquni t’i rezistoni tundimit për t’i transmetuar gjetjet tuaja miqve tuaj. Dalja publike me një histori që mund të mos jetë plotësisht e formuar ka të ngjarë të shkaktojë dramë me të cilën nuk do të dëshironi të merreni. Mbani kokën ulur dhe provoni atë që keni mësuar duke ndërmarrë veprime në kohën e duhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përsosja e sistemit tuaj të besimit aktualisht mund të jetë një prioritet i lartë për ju. Sidoqoftë, është më mirë të mos e shkaktoni dëshirën tuaj për pastërti në komunitetin tuaj shpirtëror ose politik. Shtyrja e tepërt ndaj detajeve të vogla mund t’i largojë shpejt njerëzit që përndryshe do të qëndronin me ju për gjërat e rëndësishme. Nevoja juaj për siguri emocionale ndoshta po nxit kërkimin tuaj obsesiv dhe nuk është detyra e askujt tjetër ta mbushë atë vrimë. Njohja e kufizimeve të tyre mund t’ju ndihmojë të vlerësoni mbështetjen e mjaftueshme që ata ofrojnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një shtytje e madhe drejt një qëllimi tuajin madhor është e mundur për momentin. Pavarësisht nëse i keni apo jo tashmë sytë te çmimi, duke marrë kohë për të negociuar me kujdes detaje praktike me bashkëpunëtorët tuaj do të zvogëlojë rrezikun e telasheve në të ardhmen. Është veçanërisht e rëndësishme të qartësohen kufijtë rreth parave. Mos u përpiqni të shmangni ndjekjen e rregullave përkatëse – ata janë aty për t’ju mbrojtur, edhe nëse e bëjnë procesin të zgjasë pak më shumë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Aventura mund t’ju thërrasë sot, por qasja juaj është ndoshta pak e pa fokusuar. Rekrutimi i një shoqëruesi udhëtimi mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të ndihmuar në gjetjen e detajeve praktike të udhëtimit tuaj fantazi. Edhe pse mund të mos jeni mësuar të diskutoni çështjet e parave me këtë person, do të ishte e mençur të zbuloni nëse stilet tuaja financiare janë të pajtueshme përpara se të dilni së bashku. Edhe nëse rezulton se nuk jeni një ndeshje, të paktën do të mësoni shumë nga diskutimi!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ruajtja e një shpirti bujar mund të jetë më e rëndësishme sesa të siguroheni që përgjegjësitë të ndahen saktësisht në mënyrë të barabartë në këtë moment. Ndërsa mund të jetë në mënyrë legjitime radha e dikujt tjetër për të bërë një punë të caktuar, ndoshta rrethanat lehtësuese po rëndojnë mbi ta. Nëse dëshironi që detyra të kryhet, ndoshta do t’ju duhet ta bëni vetë. Ju mund të krenoheni me aftësinë tuaj për të bërë më të mirën nga një situatë e vështirë, por shmangni mbajtjen e sakrificës tuaj mbi kokën e dikujt tjetër – në fund të fundit, ka të ngjarë të keni nevojë për ndihmën e tyre përfundimisht!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një qasje krijuese mund të rinovojë një marrëdhënie të ngushtë tuajën në këtë kohë. Edhe pse mund të ndiheni sikur një pjesë e informacionit që po e mbani për vete qëndron mes jush, jo domosdoshmërisht duhet. Edhe miqtë më të ngushtë nuk mund të ndajnë gjithçka! Ju keni të drejtë të vendosni kufij për atë që zbuloni dhe nuk duhet të ndiheni fajtorë për këtë. Çfarëdo që jeni në gjendje të jepni lirisht, jo nga detyrimi, do të jetë më e kënaqshme për marrësin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndjenja juaj intuitive në lidhje me një çështje familjare është në pikën e sotme. Përpjekja për t’ua shpjeguar situatën miqve tuaj, megjithatë, ka të ngjarë t’ju heqë aromën tuaj. Ata mund të jenë të entuziazmuar nga eksitimi sipërfaqësor se kush tha çfarë gjëje skandaloze, dhe sigurisht që mund të kënaqeni me vëmendjen që merrni nga rrahja e tyre në furi. Fatkeqësisht, kjo qasje mund të errësojë nuancat më të imta të së vërtetës. Jini të sinqertë me veten për atë që është me të vërtetë një përdorim produktiv i kohës suaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të tregoni një histori tërheqëse sot – dhe askush nuk duhet ta dijë saktësisht se ku e keni marrë atë. Ndërsa artikulimi i Mërkurit në sektorin tuaj të komunikimit harmonizohet me Neptunin e pakapshëm në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, është koha ideale për të përshkruar diçka që ka ndodhur pa zbuluar se ju keni qenë personi që i ka ndodhur. Me pakësimin e frikës nga shqyrtimi publik, mund të jeni në gjendje të relaksoheni mjaftueshëm për të eksploruar kuptimin më të madh të një përrallë të tillë. Lëshoni egon tuaj dhe lëreni të vërtetën t’ju shërojë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Lejimi i njëfarë fleksibiliteti në buxhetin tuaj për çështjet e shtëpisë mund të jetë i nevojshëm tani. Ju mund të jeni në ankth sepse ndiheni sikur dikush tjetër po ju bën presion që të mbyllni të gjitha figurat. Nëse mund të shmangni lidhjen e tepërt me një rezultat specifik në këtë pikë, ekziston mundësia që të shfaqni diçka më përmbushëse se ajo që kishit fillimisht në mendje. Për momentin, të kesh një plan që mund ta ndryshosh mund të jetë më mirë sesa të mos kesh një plan fare.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të thuash pjesën tënde me dhunti është e mundur tani. Ndërsa tregimtari Mërkuri në shenjën tuaj angazhohet me Neptunin krijues në shtëpinë tuaj të tretë verbale, ju mund të largoheni duke zbukuruar një histori të mirë sa për ta bërë atë edhe më të mirë. Nëse e lejoni veten të anashkaloheni duke u përpjekur të përcaktoni saktësisht se ku ose kur ndodhi ngjarja kryesore, mund të humbni lehtësisht vrullin tuaj. Thelbi i çështjes nuk gjendet në ato detaje, kështu që përafërsisht çfarë duhet për të mbajtur energjinë të rrjedhë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dhënia e përgjigjeve të paqarta për pyetjet në lidhje me financat tuaja mund të ketë kuptim në këtë kohë. Megjithatë, mund të jetë një sfidë për të bërë dallimin midis një personi të zënë që është jashtë linjës dhe dikujt që me të vërtetë ka të drejtë të jetë në lak. Ka të ngjarë të gaboni duke i larguar të gjithë pa dallim. Ndërsa jeni në një humor të tillë, ju gjithashtu mund të përmirësoni të kuptuarit tuaj të temës. Disa gjëra janë vetëm puna juaj, por të paktën duhet t’i dini vetë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lejimi i të tjerëve të flasin mund të sigurojë stimulimin që ju kërkoni. Ndërsa Mërkuri i zhurmshëm në sektorin tuaj shoqëror ndihet me Neptunin e butë në shenjën tuaj, ka të ngjarë të jeni një dëgjues i vëmendshëm për çdo mik që ka nevojë për një vesh sot. Megjithatë, nëse e gjeni veten të tunduar për të filluar t’i shpëtoni nga të gjitha problemet e tyre, atëherë kjo ndoshta ka të bëjë më shumë me çështjet tuaja sesa me ato të tyre. Dijeni kur është koha që ju të tërhiqeni dhe të përqendroheni në biznesin tuaj.

Burimi: Tarot