Horoskopi ditor – 6 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kjo është një ditë e mirë për të përfunduar çdo projekt të minutës së fundit që mund të keni lënë në listën tuaj të detyrave. Hëna po përfundon vizitën e saj në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, duke ju dhënë një shpërthim të fundit energjie për të kaluar në vijën e finishit përpara se ajo të vendoset në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet. Luna po nxjerr në pah jetën tuaj shoqërore dhe po ju inkurajon që të shoqëroheni, kështu që përpiquni ta përfundoni ditën me një notë të mirë, në mënyrë që të mund të festoni me kënaqësinë tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bota po ju fton të vini të luani, por ju mund të vini re një ndikim më efikas që udhëheq rrugën tuaj me kalimin e orëve. Luna nis gjërat në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, duke ju treguar të gjitha mundësitë joshëse që presin përtej horizontit, por humori ndryshon kur ajo ndryshon shenjat dhe marshon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Përparimit Profesional për dy ditët e ardhshme. Bëni eksplorimin tuaj herët, pastaj mund të ktheheni në bazën tuaj më vonë për të përdorur njohuritë tuaja të reja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të zgjoheni në anën e gabuar të shtratit, por gjërat duhet të qetësohen herët a vonë. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të lidhjeve shpirtërore dhe burimeve të përbashkëta, por gjërat ndriçohen ndjeshëm kur ajo zhvendoset në shtëpinë tuaj të shtrirë të 9-të të udhëtimit dhe shpirtërore. Nën këtë energji ju do të jeni në gjendje të shkundni çdo rëndim të vazhdueshëm, ndaj jepini vetes leje të hapni krahët dhe të shihni se ku ju çon era.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të luajë një rol mjaft të rëndësishëm në jetën tuaj sot. Hëna po kalon nëpër shtëpinë tuaj të 7-të të partneriteteve dhe kontratave një-në-një, duke e bërë të domosdoshme që të jeni në të njëjtën faqe me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj, pavarësisht nëse janë një lidhje romantike, platonike apo profesionale. Përpiquni të pastroni ajrin sa të mundeni, sepse Hëna do të hyjë në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të më vonë, duke ju afruar në mënyrë potencialisht të rrezikshme. Ju do të dëshironi të jeni në këmbë për këtë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjithçka ka të bëjë me ju kur dita fillon, Leo, por kjo nuk do të jetë kështu përgjithmonë. Ju mund të jeni në humor për ta bërë ditën e sotme të llogaritet ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke ju kujtuar të bëni gjithçka. Thënë kështu, mund të jeni më se gati për të dalë nga puna kur Hëna të hyjë në shtëpinë tuaj të 7-të të fokusuar në marrëdhënie. Bashkohuni me dikë që adhuroni, pavarësisht nga lloji specifik i marrëdhënies. Harrojeni etiketat e mundshme dhe thjesht kaloni kohë së bashku.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një pozitivitet i pamohueshëm mund të ndriçojë ditën tuaj! Ju mund ta falënderoni Hënën për këtë, pasi ajo po përfundon turneun e saj në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit dhe Diversioneve, duke ju thënë të kënaqeni sa të mundeni! Vendosni një pikë për ta bërë këtë më shpejt se sa më vonë, sepse përfundimisht, Hëna do të hyjë në shtëpinë tuaj të 6-të rutinë. Me të atje, disponimi i përgjithshëm do të priret më shumë drejt efikasitetit sesa kënaqësisë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju rrethon një energji e bazuar, por ajo mund të bëhet më e lehtë kur nuk e prisni. Ka të ngjarë të jeni të lumtur të lëvizni nëpër shtëpinë tuaj për aq kohë sa të mundeni ndërsa Hëna përfundon vizitën e saj mujore në Shtëpinë tuaj të 4-të të Familjes, por ju mund të dëshironi të tronditni gjërat kur Hëna zhytet në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese. Provoni të goditni qytetin me disa miq ose bëni diçka që e dini se do t’ju ngrejë humorin. Ju meritoni pak emocion!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund ta gjeni veten mjaft të zënë sot, por mos u shqetësoni – nuk duhet t’ju ikë nga këmbët. Hëna tërheqëse po përfundon turneun e saj në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, kështu që mund të keni një kalendar disi të plotë, por mund ta lehtësoni ngarkesën sapo ajo të hyjë në Shtëpinë tuaj të 4-të të Ndjenjave dhe Themelet më vonë. Një natë e qetë në divan mund të jetë pikërisht ajo që urdhëroi mjeku – dhe ju ndoshta e keni fituar pasi keni kontrolluar kaq shumë kuti.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të punuarit shumë mund të jetë fokusi juaj aktual, por mos mendoni se duhet të qëndrojë aty gjatë gjithë ditës. Jeni të përgatitur për të bërë pak punë derisa Hëna përfundon vizitën e saj mujore në sektorin tuaj të të ardhurave, kështu që është një ide e mirë të përfundoni çdo projekt të pazgjidhur – veçanërisht ato financiare. Përpiquni t’i kryeni ato përpara se Hëna të hyjë në Shtëpinë tuaj të tretë të Shpërqëndrimeve, sepse ajo më pas do të fillojë t’ju inkurajojë të përzieni gjërat në vend që të jeni produktiv.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kjo është një ditë e shkëlqyer për të bërë si të doni, Bricjap. Ju ndoshta jeni përqendruar në nevojat tuaja, ndërsa Luna e përgjegjshme lëviz në shenjën tuaj, duke bërë çmos për t’i nisur gjërat me një notë pozitive dhe për t’ju ndihmuar të merrni mëngjesin me ritmin tuaj. Më vonë, Hëna do të kalojë në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar tek të ardhurat, duke e kthyer vëmendjen tuaj në çështje më të zakonshme. Përdoreni këtë kohë për të krijuar një bazë të fortë për ambiciet tuaja, në mënyrë që të mund të përgatiteni për suksesin e ardhshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju keni lejen kozmike për të kontrolluar dhe për t’u shtrirë tani. Realiteti mund të duket se ju prekë më pak se zakonisht ndërsa Hëna lëviz nëpër shkallët e fundit të shtëpisë tuaj të përgjumur të 12-të, duke ju ndihmuar të pastroni çdo rrëmujë mendore dhe të përqendroheni në atë që mund të jetë. Ajo që është e mundur do të bëhet më e qartë pasi Hëna të hyjë në shenjën tuaj, Ujor, duke ju ndihmuar të përqendroheni dhe të siguroheni që nevojat tuaja janë përmbushur. Mos ia mohoni vetes qetësinë shpirtërore që meritoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lundrimi nëpër jetë mund të jetë më i lehtë se kurrë në këtë kohë. Ndërsa Hëna përfundon vizitën e saj në shtëpinë tuaj të 11-të, është koha e duhur për t’u lidhur me miqtë tuaj dhe për të parë se ku mund ta udhëheqni njëri-tjetrin – ka të ngjarë të jetë diku në një vend argëtues ku mund të krijoni kujtime të reja dhe të forconi lidhjet tuaja. Pas një daljeje të këndshme, mos ngurroni të shkoni në shtëpi dhe të pushoni sapo Hëna të hyjë në shtëpinë tuaj magjike të 12-të, duke sinjalizuar një kohë rikuperimi.

Burimi: Tarot