Horoskopi mujor – Shtator 2022

Shkrimi i parashikimeve astrologjike nuk është kurrë i lehtë, por është bërë një lloj i veçantë i vështirë në këto kohë të lëkundura, dramatike në të cilat jetojmë aktualisht. Askujt nuk i pëlqen të japë lajmin se do të jetë një muaj tjetër i vështirë, ose se e vetmja gjë e sigurt është pasiguria. Kjo është arsyeja pse jam e emocionuar t’ju informoj se në krahasim me korrikun dhe gushtin, horoskopi i shtatorit është një frymë e freskët. Ky muaj është një shans për të prekur dhe integruar pas disa kohësh veçanërisht të vështira.

Me fillimin e muajit, është sezoni i Virgjëreshës. Jemi të frymëzuar, të mbushur me ide dhe të gatshëm për të zbatuar zgjidhje. Afërdita hyn në Virgjëreshën praktike në datën 5, ku planeti i dashurisë tregon dashurinë e saj duke bërë plane specifike dhe duke rregulluar shtëpinë.

Më pas historia më e madhe e muajit fillon të shpaloset në datën 9 kur Mërkuri stacionet retrograde në Peshore. (Po, është edhe një herë ajo kohë e vitit.) Tani e di se çfarë po mendoni: A nuk do të prishë kjo të gjitha planet e mia më të mira? Dhe përgjigja është po dhe jo. Sigurisht, periudhat retrograde të Mërkurit sjellin gjithmonë vonesa, pengesa teknike dhe keqkomunikime, por ato sjellin edhe ribashkime, pajtime dhe mundësi për të rishikuar. Ndonjëherë shtyrja përpara nuk është zgjidhja dhe ne duhet të kthehemi prapa. Gjithashtu, për të sjellë pak lehtësim, ka një hënë të plotë në Peshqit në datën 10 që na lejon të prekim anën tonë intuitive ndërsa ndjekim hapat tanë.

Dielli hyn në Peshore në datën 22, e ndjekur menjëherë pas kësaj nga një hënë e re në Peshorja më 25, e cila na inkurajon të balancojmë peshoren ndërsa mirëpresim ditët më të shkurtra të vjeshtës. Më në fund në datën 29, Venusi i bashkohet festës në shenjën e saj të shtëpisë së Peshores. Ndërsa planifikojmë jetën tonë, është e rëndësishme t’u lëmë vend gjërave që na sjellin gëzim.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e plotë (10/9): Lëshoni gjithçka që nuk mund ta kontrolloni
Hëna e re (25/9): Vendosni synime për partneritete dhe bashkëpunime
Datat e tjera kyçe: 1/9, 9/9, 16/9, 28/9, 29/9

Për herë të parë pas një kohe të gjatë, ju ndiheni të zënë në një mënyrë të mirë. Me fillimin e shtatorit, orari juaj rezervohet me takime për kafe, udhëtime të shkurtra jashtë qytetit dhe takime pune që në fakt ndihen të përmbushura. Jeni të frymëzuar dhe të kënaqur nga i gjithë ky aktivitet, por nga hëna e plotë në Peshqit në datën 10, ju duhet të bëni një pushim për pak pushim dhe relaksim. Përgjatë gjithë punësimit, nuk e keni problem t’i jepni përparësi nevojave tuaja, por në datën 16 – ndërsa Venusi përballet me planetin tuaj në pushtet Marsin – një grindje me partnerin, fëmijën ose gruan tuaj ju shtyn të vendosni dikë tjetër në vend të parë. Ky ndryshim mendor vjen në momentin e duhur sepse hëna e re në Peshore më 25 është në sektorin tuaj të partneritetit, duke sinjalizuar një epokë të re për marrëdhëniet tuaja më intime.

Horoskopi i dashurisë: Ju dëshironi që marrëdhënia juaj të jetë më serioze, por si do të arrini nëse nuk flisni kurrë për të? Stacionet e Mërkurit janë retrograde në sektorin tuaj të partneritetit në datën 9 duke ju lejuar të rishikoni “çfarë jemi ne?”. Bisedoni dhe ecni përpara së bashku me një mirëkuptim të përbashkët.

Horoskopi i parave: Me planetin e parave Venusi në Virgjëreshën rigoroze dhe punëtore për pjesën më të madhe të muajit, ju tundoheni të kënaqeni me kurse të shtrenjta fitnesi, sende ushqimore bougie dhe të gjitha ato produkte të mrekullueshme të pastrimit organik. Por është më mirë të bëni kujdes me paratë këtë muaj pasi mund të përfundoni me disa fatura të papritura, shpenzime për kafshët shtëpiake apo tarifa administrative rreth datës 26.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e plotë (10/9): Moment i rëndësishëm për jetën tuaj shoqërore
Hëna e re (25/9): Vendosni synime për fitnesin dhe rrjedhën e punës
Datat e tjera kyçe: 5/9, 16/9, 20/9, 24/9, 26/9, 29/9

Pas gjithë asaj që keni kaluar këtë vit, ju meritoni pak romancë në jetën tuaj! Planeti juaj sundues Venusi bashkohet me diellin në Virgjëreshë dhe sektorin tuaj të kënaqësisë në datën 5 – tani është momenti për t’u rikthyer në aplikacione, për të lënë kohë për hobet tuaja dhe për të planifikuar disa aktivitete argëtuese me fëmijët tuaj! Deri në datën 10, DM-ja juaj është e mbushur plot me ftesa pasi hëna e plotë tek Peshqit ndriçon sektorin tuaj shoqëror. Dilni atje dhe qarkulloni! Mos e anashkaloni festën frikësuese vetëm sepse nuk do të njihni askënd atje. Asnjëherë nuk e dini se kush mund t’ju presë me një mundësi. Pasi sezoni i Peshores fillon në datën 22, ju ngadalësoni festimet dhe përqendroheni në gjetjen e mënyrës se si t’i përshtatni të gjitha idetë tuaja të reja në jetën tuaj të përditshme.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, ky muaj ka të bëjë me argëtim për ju, por partneri juaj mund të jetë më i fokusuar në punë dhe në pagesën e faturave. Tensionet arrijnë në krye në datën 16 kur të dy nuk bini dakord nëse të dilni në atë darkë të këndshme me miqtë ia vlen vërtet shpenzimi.

Horoskopi i parave: Mërkuri me lëvizje të shpejtë është planeti që mbikëqyr financat tuaja personale dhe kur ai shkon në retrogradë në datën 9, ju jeni të detyruar të vlerësoni nëse vërtet po fitoni mjaftueshëm për të gjithë punën që bëni. Mbani gjurmët se sa kohë dhe përpjekje shpenzohet për çdo projekt. Një takim me shefin tuaj në datën 23 ju jep qartësi për një promovim të mundshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e plotë (10/9): Moment i madh për karrierën tuaj
Hëna e re (25/9): Vendosni synime për romancë dhe takime
Datat e tjera kyçe: 2/9, 5/9, 9/9, 18/9, 23/9, 26/9, 27/9

Nëse jeni ndjerë të bllokuar kur bëhet fjalë për të gjetur dashurinë, është e nevojshme që këtë muaj të kuptoni pse. Koha për të rishikuar disa përvoja nga e kaluara. Stacionet e planetit tuaj sundues të Mërkurit janë retrograde në sektorin tuaj të romancës dhe kënaqësisë në datën 9 ndërsa filloni këtë zhytje të thellë. Nëse tashmë jeni partner, kjo mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për t’u rilidhur me hobi, pasionet dhe projektet artistike që i keni lënë anash për të arritur qëllimet tuaja. Megjithatë, në anën tjetër të spektrit, hëna e plotë në Peshqit në datën 10 vjen si një moment përparimi për karrierën tuaj. Merreni me hapa të shpejtë njohjen ndërsa vazhdoni të bëni punën e brendshme.

Horoskopi i dashurisë: Siç është përmendur tashmë, ky muaj është një muaj i madh për ju në departamentin e dashurisë, megjithëse mund të jetë më shumë për ndryshimin e mentalitetit tuaj sesa për takimet. Thënë kështu, hëna e re në Peshore më 25 është një mundësi e shkëlqyer për ju që të ktheheni në lojë me një mentalitet të ri. Bëhuni të qartë jo vetëm se kë dëshironi, por çfarë lloj marrëdhënieje dëshironi.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Peshqit në datën 10 është një moment përparimtar për karrierën tuaj që mund të vijë gjithashtu me një promovim ose rritje të konsiderueshme nëse punoni si punonjës. Nëse jeni një profesionist i pavarur ose sipërmarrës, mundësia për të fituar para nga ai që dikur ishte një projekt pasioni realizohet në hënën e re në Peshorja më 25.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e plotë (10/9): Njohja vjen me një psherëtimë të madhe lehtësimi
Hëna e re (25/9): Vendosni synime për shtëpinë dhe jetën familjare
Datat e tjera kryesore: 2/9, 9/9, 18/9, 29/9

Shtatori fillon me një vizitë të bukur nga familja ose një udhëtim të shpejtë jashtë qytetit me miqtë, ndërsa Venusi i ëmbël hyn në Virgjëreshën në datën 5. Ndërsa karriera dhe jeta juaj në shtëpi janë ende në fluks, bisedat e gjata me miqtë, shëtitjet në kafene dhe respektimi i orarit të përditshëm ju sjellin kaq shumë paqe. Thënë kështu, fluksi në të cilin jeni përndryshe nuk është domosdoshmërisht një fluks i keq, por është një fluks dërrmues. Gjithçka arrin kulmin në datën 10 kur hëna e plotë tek Peshqit ju sjell njohje në fushën tuaj ose një mundësi të madhe për udhëtime dhe studime. Pas hënës së plotë, gjërat bëhen më të qeta dhe ju jeni në gjendje të përfundoni projektet. Deri në hënën e re në Peshore në datën 25, prioriteti juaj kryesor është një natë komode në shtëpi me njerëzit tuaj të preferuar.

Horoskopi i dashurisë: Jeta juaj romantike është mjaft e qetë këtë muaj. Nëse jeni beqarë, takimet mund të jenë të vështira për t’u arritur dhe nëse jeni partner, gjërat janë kryesisht si zakonisht. Vetëm kini kujdes për mbajtjen e një ekuilibri punë/jetë dhe mbani një rrjedhë të hapur komunikimi pavarësisht se sa detyra keni në zyrë.

Horoskopi i parave: Nëse keni menduar të filloni një biznes, sezoni i Virgjëreshës (deri në datën 22) ju ofron shumë mundësi për të eksploruar sipërmarrje të pavarura. Për shkak se Mërkuri është retrogradë për pjesën më të madhe të muajit dhe komunikimet mund të vonohen, kjo është më shumë një provë sesa një lëshim i plotë. Por pse të mos e provoni?

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e plotë (10/9): Lironi bagazhet dhe borxhet
Hëna e re (25/9): Fillim i ri për komunikime dhe rinovim për miqësitë e ngushta
Datat e tjera kryesore: 11/9, 16/9, 18/9, 22/9, 23/9, 26/9

Pas një vere stresuese me tensione në marrëdhëniet tuaja, në shtëpi dhe në jetën personale, shtatori është një shans për t’u stabilizuar dhe për të rregulluar punët tuaja. Me diellin në Virgjëreshën praktike deri në datën 22, fokusi juaj kryesor duhet të jenë financat, buxheti dhe t’i kushtoni vëmendje pothuajse shumë të madhe shpenzimeve tuaja. Stresi që keni përjetuar këtë vit ju ka shtyrë të justifikoni shumë shpërdorime të momentit, por është më e zgjuar të investoni. Kjo është veçanërisht e qartë kur hëna e plotë në Peshqit në datën 10 nxjerr në pah disa borxhe që i keni injoruar. Sapo sezoni i Peshores të fillojë në datën 22, ju ndiheni më të vendosur dhe jeni gati për të shtuar më shumë shoqërim në orarin tuaj. Planifikoni një dalje të veçantë me miqtë ose familjen e gjerë për të festuar hënën e re më 25.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse keni çështje më të ngutshme për t’u përqëndruar, nuk mund të mos i jepni përparësi takimeve. Dhe me çdo kusht, argëtohuni! Thënë kështu, ju mund të dilni me kaq shumë njerëz sa të mungojnë shenjat nga ajo e njohura e lezetshme që ka pasur ndjenja për ju gjatë gjithë kohës. Ndërsa Marsi lidhet me Saturnin në datën 28, ju keni mundësinë të eksploroni nëse duhet të jeni më shumë se miq.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, ky muaj shpenzohet më së miri për të marrë rosat tuaja financiare me radhë, dhe periudha retrograde e Mërkurit – duke filluar nga data 9 – ofron një mundësi për të kontaktuar klientët për faturat e papaguara dhe për t’u paguar!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e plotë (10/9): Kulmi për marrëdhëniet tuaja më të ngushta
Hëna e re (25/9): Fillim i ri për financat dhe vlerat
Datat e tjera kryesore: 2/9, 9/9, 18/9, 23/9, 26/9, 27/9

Është ende sezoni juaj, Virgjëresha! Dhe ky muaj fillon me një notë veçanërisht magjepsëse për ju, pasi planeti i bukurisë Venusi hyn në shenjën tuaj në datën 5. Në vend të darkës së zakonshme në grup ose arratisjes me miqtë për ditëlindjen tuaj, përse nuk bëni një prerje flokësh, modele apo fytyrë me të gjitha këmbanat dhe bilbilat? Stacionet e planetit tuaj sundues të Mërkurit janë retrograde në sektorin tuaj të parave dhe vlerave në datën 9 duke e bërë këtë një kohë optimale për të pastruar dollapin tuaj dhe për të krijuar një gardërobë kapsule. Shfletoni Pinterest dhe krijoni tabela vizioni për stilin tuaj, por përpiquni të prisni muajin tjetër (kur stacionet Mercury drejtojnë) për të zgjedhur ndonjë pjesë të re. Thënë kështu, kur Mërkuri takohet me diellin në datën 23, shoku juaj ju dërgon një link me veshjen e ëndrrave tuaja. Ju mund të blini diçka tani për sa kohë që në fakt do të ndryshojë jetën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni duke festuar një përvjetor të veçantë me të dashurin tuaj ose jeni në takimin tuaj të parë pas vitesh, hëna e plotë në Peshqit në datën 10 sjell një moment përparimi për jetën tuaj të dashurisë. Si dëshironi të vazhdoni të rriteni së bashku?

Horoskopi i parave: Mërkuri retrograd (nga data 9) është i përsosur për të rishikuar buxhetet tuaja dhe për të hequr çdo dokument financiar nga rruga. Është një lehtësim për të kryer këtë, por momenti më i ëmbël i parave i muajit është hëna e re në Peshorja më 25, e cila ofron një plan të pastër për të vendosur synimet për fluksin tuaj të parave. Koha për të marrë bollëkun që meritoni!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e plotë (10/9): Lironi detyrimet që nuk ju shërbejnë
Hëna e re (25/9): Rifreskoni imazhin dhe identitetin tuaj
Datat e tjera kryesore: 5/9, 9/9, 16/9, 20/9, 24/9, 26/9, 29/9

Pavarësisht nëse jeni duke rënë në dashuri, duke u përgatitur për të nisur një biznes ose një punë e thellë në hije me terapistin tuaj, shtatori fillon kur ndiheni sikur jeni në një planet tjetër. Planeti juaj sundues Venusi lëviz në Virgjëreshën dhe sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 5 vetëm duke rritur nevojën për të vendosur telefonin tuaj në “Mos shqetëso” dhe për të harruar gjithçka për botën e jashtme. Thënë kjo, hëna e plotë në Peshqit hapësinorë në datën 10 në fakt ju kthen në realitet kur jeni të zënë në punë ose jeni të ngecur në përballimin e një detyrimi të paparashikuar. Më në fund e keni kokën mbi ujë kur sezoni juaj fillon më 22. Lëreni hënën e re në shenjën tuaj më 25 të jetë një shans për të vendosur synimet për imazhin dhe identitetin tuaj për vitin e ardhshëm.

Horoskopi i dashurisë: Mërkuri kundërshton Jupiterin e gjallë në datën 2 duke theksuar gjërat më të mira dhe më të këqija në lidhje me komunikimin në marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Pavarësisht nëse jeni në një plan afatgjatë ose thjesht po njiheni me dikë të ri, ky muaj është për ta folur atë. Ky ndikim arrin kulmin përsëri në datën 18 pasi Mërkuri shkon retrograde në shenjën tuaj, duke sugjeruar se jeni ju ai që duhet të filloni bisedën. Nëse asnjë temë nuk është e kufizuar, për çfarë do të pyesnit?

Horoskopi i parave: Pas një vere me probleme të vazhdueshme të fluksit të parave, financat tuaja ndihen më nën kontroll këtë muaj. Planeti i veprimit Marsi do të jetë në pjesën e grafikut tuaj që përfaqëson qëllimet tuaja më të mëdha të jetës deri në mars 2023, kështu që kaloni pak kohë këtë muaj duke hedhur bazat për mënyrën se si mund të arrini punën tuaj të ëndrrave ose të merrni një mbështetje më të qëndrueshme financiare.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e plotë (10/9): Lëshoni ndërprerjet romantike
Hëna e re (25/9): Merrni një moment larg realitetit për të vendosur objektiva
Datat e tjera kryesore: 1/9, 16/9, 28/9

Shtatori ka të bëjë me pastrimin e blloqeve mendore dhe materiale që po ju pengojnë të jetoni jetën tuaj më të mirë! Në datën 1, planeti juaj sundues Marsi lidhet me Jupiterin duke ju frymëzuar që më në fund të përballeni me atë grumbull frikësues të postës së pahapur që mbledh pluhur në tryezën tuaj. Pasi të jeni kujdesur për këtë, ju jeni gati për të trajtuar të gjitha gjërat e tjera që janë të varura mbi kokën tuaj. Më pas, sapo të fillojë sezoni i Peshores në datën 22, ju hyni në modalitetin tuaj vjetor të tërheqjes dhe e ktheni reflektimin nga brenda. Hëna e re më 25 është një mundësi e mrekullueshme për t’u rikthyer në terapi, për të filluar një ditar ëndrrash ose më në fund për t’u përkushtuar në meditim. Në kohën kur Marsi të lidhet me Saturnin e disiplinuar në datën 28, edhe kritiku juaj më i ashpër nuk do të jetë në gjendje të mohojë gjithçka që keni arritur këtë muaj.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse pjesa më e madhe e muajit tuaj është e përqendruar në mbledhjen e miqve tuaj, ka edhe disa mundësi për romancë. Hëna e plotë në Peshqit në datën 10 ndriçon sektorin tuaj të kënaqësisë, kështu që pastroni kalendarin tuaj dhe planifikoni një natë me të dashurin tuaj afatgjatë ose me dashurinë tuaj të re.

Horoskopi i parave: Me planetin tuaj në pushtet Marsin në shtëpinë tuaj të burimeve të përbashkëta deri në mars 2023, juve ju jepet një mundësi për të tërhequr të gjithë skeletet tuaja financiare nga dollapi. Sigurisht, mund të mos ndiheni mirë të përballesh me ato taksa nga viti 2017 ose atë borxh kredie, por nëse nuk do ta trajtoni tani, atëherë kur?

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e plotë (10/9): Kulmi për çështjet e shtëpisë dhe familjes
Hëna e re (25/9): Fillim i ri për jetën tuaj shoqërore
Datat e tjera kryesore: 1/9, 2/9, 18/9, 26/9

Për të mos qenë dramatik, por shtatori është një muaj ku është shumë e mundur të ktheni ëndrrat tuaja më të çmendura në realitet. Muaji fillon me Venusin e ëmbël që kalon në Virgjëreshë. Nën këtë ndikim, ju jeni lehtësisht personi më popullor në punë dhe ju ofrohen mundësi lidershipi majtas dhe djathtas. Më pas, në datën 9, stacionet e Mërkurit kthehen retrograde përballë planetit tuaj sundues Jupiterit. Deri në fund të muajit, Mërkuri retrogradë do t’ju sfidojë të artikuloni atë që dëshironi dhe kush do t’ju ndihmojë të arrini atje. Nëse jeni duke kërkuar për dashuri, sukses në karrierë apo për të krijuar një familje, nuk ka asnjë fshehje nga dëshirat tuaja. Më pas, në datën 25, hëna e re në Peshore shënon një epokë të re për jetën tuaj shoqërore. Kush dëshironi të jetë pjesë e planeve dhe skemave tuaja më madhështore?

Horoskopi i dashurisë: Me Merkurin që shkon në retrogradë këtë muaj, një bisedë që filloni me partnerin tuaj (potencialisht për të pasur fëmijë ose për t’u integruar me njëri-tjetrin më shumë shoqërisht) që fillon më 2 nuk do të përfundojë deri më 12 tetor. Mundohuni të qëndroni të durueshëm! Nëse jeni gati të prezantoni një person të ri në grupin tuaj më të madh të miqve, nuk ka kohë më të mirë se hëna e re në Peshorja më 25.

Horoskopi i parave: Edhe pse mund të frymëzoheni për të bërë përmirësime në shtëpi në hënën e plotë te Peshqit në datën 10, përpiquni të rezistoni! Në vend të kësaj, merrni një moment për të vlerësuar atë që tashmë keni. Ju me të vërtetë po ndërtoni një fole të mrekullueshme për veten tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e plotë (10/9): Integroni më shumë magji në jetën tuaj të përditshme
Hëna e re (25/9): Vendosni synime për karrierë dhe udhëheqje
Datat e tjera kryesore: 2/9, 9/9, 18/9, 26/9, 28/9, 29/9

Pyetja kryesore për ju këtë muaj është kjo: Si mund të bëni punë më pak të zënë dhe t’i bëni gjërat më të qëndrueshme? Hëna e plotë në Peshqit në datën 10 ju bën të ndiheni të frymëzuar për të sjellë më shumë spiritualitet dhe magji në jetën tuaj të përditshme – qoftë duke marrë pak kuarc trëndafili në dyqanin lokal të magjive, duke lexuar një tarot ose më në fund duke gërmuar në atë libër që është ulur në tryezën tuaj pranë shtratit për muaj të tërë. Ndërkohë që po hapni mendjen tuaj, po konsideroni gjithashtu shtigje të reja për karrierën tuaj pasi stacionet e Merkurit janë retrograde në sektorin tuaj të imazhit publik nga data 9 deri më 2 tetor. Hëna e re në Peshorja në datën 25 ju gjen duke marrë më shumë përgjegjësi në punë ose duke marrë vendimin se jeni gati të lini punën tuaj dhe të filloni të punoni në mënyrë të pavarur.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë tek Peshqit frymëzon anën tuaj magjike, si dhe anën tuaj romantike. Kur ishte hera e fundit që ju dhe i dashuri juaj u larguat bashkë? Edhe nëse është thjesht një udhëtim i shpejtë për një drekë të lezetshme ose shëtitje në një qytet fqinj, pasionet rriten këtë muaj kur ndryshoni peizazhin.

Horoskopi i parave: Pas një vere me luhatje të vazhdueshme në fluksin e parave tuaja, gjërat janë kryesisht të qëndrueshme këtë muaj. Thënë kjo, nëse po aplikoni për një punë, keni më shumë mundësisesa mendoni për të kërkuar një pagë më të lartë pasi të keni marrë një ofertë. Bëni një rast për kualifikimet tuaja kur Mërkuri retrogradë takohet me diellin në datën 23.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e plotë (10/9): Moment i rëndësishëm për vlerat dhe financat tuaja
Hëna e re (25/9): Mbërrin udhëtimi, arsimimi apo ndjekja e re shpirtërore!
Datat e tjera kryesore: 28/9

Pas një viti ndjesie sikur duhet të mbani vazhdimisht barrën e përgjegjësisë, shtatori ju jep mundësinë të bëni një udhëtim dhe të zgjeroni mendjen tuaj. Mërkuri shkon retrograde në pjesën e grafikut tuaj që rregullon udhëtimin, edukimin dhe spiritualitetin në datën 9. Tani është koha për të planifikuar atë pushim të ëndrrave, për të marrë një projekt kërkimor ose më në fund për t’u angazhuar në një praktikë të përditshme meditimi. Ka më shumë gjasa që t’i ktheheni diçkaje që dikur keni provuar dhe keni hequr dorë, sesa diçka krejtësisht të re. Dhe megjithëse mund të ketë disa lemza dhe vonesa gjatë rrugës, ajo që ju bën të emocionuar për të mësuar është një pjesë e rëndësishme e historisë suaj, kështu që vazhdoni të eksperimentoni! Diçka po rritet brenda jush dhe ndërsa planeti juaj sundues Saturni lidhet me planetin aksionar Mars më 28, ju do të lindni fjalë për fjalë ose figurativisht!

Horoskopi i dashurisë: Marsi është tani në Binjakët dhe në sektorin tuaj të kënaqësisë deri në mars 2023. Nëse jeni beqar, ky ndikim sjell të gjitha llojet e nxehtësisë në jetën tuaj të takimeve. Jeni duke takuar miq majtas e djathtas dhe po pyeteni për më shumë takime se kurrë. Nëse jeni partner, ka të ngjarë që shumë nga energjia juaj e përbashkët të jetë vënë tek fëmijët tuaj këto ditë. Sido që të jetë, mbështetuni në gëzim!

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Peshqit në datën 10 ndriçon sektorin tuaj të financave personale duke e bërë këtë muaj një moment përparimtar për rrjedhën tuaj të parave. Pavarësisht nëse jeni duke marrë një ngritje ose duke rikalibruar shpenzimet tuaja, duhet të gjeni një hapësirë ​​shtesë lëvizëse në buxhetin tuaj mujor pas këtij muaji.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e plotë (10/9): Të gjithë sytë nga ju!
Hëna e re (25/9): Fillim i ri për financat e përbashkëta
Datat e tjera kryesore: 1/9, 2/9, 18/9, 26/9

“Çfarë është e imja dhe çfarë është e jona?” Kjo është pyetja e madhe për ju këtë muaj, Peshqit. Pavarësisht nëse keni të bëni me një divorc të çrregullt, dramë të shokut të dhomës ose dinamikë pushteti në punë, jeni të detyruar të flisni për nevojat tuaja më shumë se zakonisht. Për fat të mirë, hëna e plotë në datën 10 është në shenjën tuaj duke ju dhënë një nxitje të besimit. Nën këtë ndikim, ju jeni të pajisur për të mbrojtur veten dhe dukeni plotësisht përrallor ndërsa e bëni këtë! Gjithashtu, pavarësisht nga të gjitha bagazhet dhe pakënaqësitë me të cilat po punoni aktualisht, Merkuri retrograd (nga data 9) në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta mund të sjellë gjithashtu disa lajme të mira – si ai kontrolli i rëndë që keni pritur nga një koncert i pavarur. Kujdesuni për një fat të papritur kur Mërkuri retrogradë të përballet me planetin tuaj sundues Jupiterin në datën 18.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht gjithçkaje që po kaloni këtë muaj, në të vërtetë ka mundësi të mjaftueshme për t’u takuar dhe lidhur me të dashuruar dhe partnerë të të gjitha llojeve këtë muaj. Nëse keni qenë kurioz për një ish, mund të keni një shans për të kandiduar pasi Mërkuri retrograde kundërshton Jupiterin në datën 18. Cili është rreziku për të parë se si po bën dhe mbledh disa pika të të dhënave?

Horoskopi i parave: Hëna e re në Peshore në datën 25 sjell disa lajme pozitive për një grant, hua apo borxh kredie që duhet të shlyeni. Është koha për të pastruar planin tuaj financiar dhe për të filluar rishtas me zakone më të mira të shpenzimeve. Përdorni çfarëdolloj fati financiar që ju vjen në fund të muajit për të investuar.

Burimi: Pure Wow