Horoskopi ditor – 6 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni gati të kaloni nga të qenit një flutur shoqërore në fokusimin në shërimin e brendshëm. Të jesh në lëvizje dhe të kalosh nga grupi në grup mund të jetë argëtuese dhe shpërblyese, por universi po ju thërret të ripërqendroni veten dhe të vini në kontakt me shpirtin tuaj. Vazhdimi i kalimit të gjithë kohës me njerëz të tjerë mund t’ju bëjë të humbni rrugën, pasi presioni i bashkëmoshatarëve mund të ndikojë tek ju më shumë se normalisht, duke ju çuar në rrugë të vështira. Ndiqni busullën tuaj brenda.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njohuritë e reja mund t’ju frymëzojnë të përqendroni drejtimin tuaj të jetës. Pavarësisht nëse jeni fokusuar apo jo në karrierën tuaj ose në imazhin publik kohët e fundit, pasi dikush ju afrohet me informacione të reja, mund të dëshironi të filloni t’i kushtoni kohën tuaj rrjeteve ose të kaloni kohë cilësore në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nuk është e gjitha për ju dhe puna e palodhshme për reputacionin tuaj mund të mos jetë aq e kënaqshme pa njerëzit që ju ndihmuan në udhëtimin tuaj. Mos i lini pas dore njerëzit që ju kanë mbështetur në fillim!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kalimi i më shumë kohe me familjen mund të çojë në mësimin e sekreteve. Dikush në familjen tuaj ose një shok dhome mund të zgjedhë tani për t’ju hapur për detajet më të fshehura të marrëdhënieve dhe miqësive të tyre të tjera. Do të ishte mirë të respektoni privatësinë e këtyre detajeve dhe të shmangni përhapjen e tyre përreth. Kjo do t’ju ndihmojë të lidheni me personin që ndan zemrën e tij me ju. Të jesh një person i besueshëm dhe besnik është gjëja më e mirë që mund të bësh sot.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Duke folur bekime të reja në ekzistencë është e mundur. Fjalët tuaja mund të kenë më shumë ndikim te njerëzit rreth jush se zakonisht, veçanërisht nëse jeni mësuar të mos ju dëgjojnë. Flisni kur njerëzit kërkojnë sugjerime, ngrini dorën nëse një drejtues kërkon një vullnetar dhe mos u nënshtroni presionit të kolegëve kur të tjerët përpiqen t’ju tregojnë se çfarë të bëni! Të veproni në mënyrë pasive dhe t’i lejoni të tjerët të marrin vendime për ju nuk ka aq gjasa të funksionojë në favorin tuaj, prandaj jini të guximshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Vetëbesimi juaj mund të përmirësohet shumë shpejt. Ka të ngjarë diçka në rutinën tuaj të përditshme që mund ta përmirësoni në mënyrë që të krijoni të nesërmen për veten tuaj që dëshironi në të vërtetë. Një shtëpi e çrregullt ose një karrierë zhgënjyese mund t’ju shtyjë të vendosni se dëshironi të ngriheni në nivele – me siguri ju duhet ende të bëni pak punë shtesë për të bërë një ndryshim të vërtetë. Pak më shumë vetëbesim mund të jetë gjithçka që ju nevojitet për ta shtyrë veten drejt këtij përmirësimi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Emocionet dhe individualiteti mund të shprehen përmes krijimtarisë në këtë moment. Ju mund të mos e mendoni veten si një person krijues, por prapëseprapë mund të shkruani një shënim në ditar ose të kërceni vetëm në dhomën tuaj. Nëse keni një medium arti me të cilin dëshironi të shpreheni, kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kanalizuar këtë energji, por nëse nuk ndiheni të sigurt për atë që mund të krijoni, lejoni që momenti të pushtojë dhe t’ju udhëheqë. Prekni zemrën tuaj të brendshme dhe lëreni të rrjedhë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Veprimet e bëra në fshehtësi tani kanë më shumë gjasa të kenë sukses. Ju mund të keni një projekt të vazhdueshëm për të cilin jeni shumë krenarë dhe të ngazëllyer për t’u treguar njerëzve të tjerë, por duhet të keni kujdes për dikë në mesin tuaj që nuk është aq mbështetës për qëllimet tuaja. Vëmendja e tyre negative mund të rrjedhë nga xhelozia ose konkurrenca, por mos mendoni se duhet të ndryshoni veten për shkak të ndikimit të tyre të pakënaqur. Punoni në heshtje derisa gjithçka të përfundojë, atëherë mund ta zbuloni dhe të befasoni botën.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Orari juaj mund të ndryshojë pa paralajmërim sot. Ju mund të keni plane për të udhëtuar ose për t’u takuar me miqtë tuaj dhe këto ide mund të kenë qenë në punë për një kohë të gjatë. Pavarësisht gjithë planifikimit që është bërë për këtë, ju jeni në rrezik të përjetoni vonesa, ndryshime në itinerare dhe anulime në minutën e fundit. Ndryshimi i rrugës si kjo mund të jetë stresues për momentin, por dijeni se këto modifikime të papritura të planit ka të ngjarë të funksionojnë për përfitimin tuaj më të lartë. Besojini procesit.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ide e juaja mund të shpërblehet aktualisht. Ju mund të keni bërë një sugjerim të dobishëm më parë ose të keni organizuar një grup që funksionon mirë së bashku dhe njerëzit përreth jush mund ta shijojnë këtë deri në atë pikë sa t’ju përgëzojnë për kontributin tuaj të kaluar. Ju mund të keni marrë një rrezik në kohën kur e keni sjellë atë, por vendimi juaj ka të ngjarë të ketë përfunduar duke përmirësuar jetën e njerëzve në jetën tuaj. Pavarësisht nga specifikat, merrni meritat aty ku duhet!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të mësoni diçka të re për veten dhe botën në këtë kohë. Mund të vijë një situatë nervore në të cilën nuk keni qenë kurrë dhe të ndjeheni si fillestar mund të jetë e vështirë. Lejimi i dikujt tjetër t’ju mësojë diçka të re mund të zgjerojë vërtet horizontin tuaj, edhe nëse nuk e kuptoni menjëherë plotësisht ose nuk jeni të mirë në të menjëherë. Jepini vetes pak hir kur mësoni – të gjithë ishin fillestarë në një moment! Përmirësimi ka të bëjë me qëndrueshmërinë dhe studimin edhe më shumë për të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shfaqja e ndjenjave ose emocioneve tuaja sot mund të çojë në zbulime emocionale. Zakonisht mund t’i luani letrat afër gjoksit dhe të mos lejoni që njerëzit të shohin të kaluarën tuaj të jashtme, por ju lejohet të ndryshoni mendje dhe dëshironi t’u tregoni se si ndiheni vërtet njerëzve përreth jush. Ata mund të tronditen kur dëgjojnë mendimet tuaja të brendshme, dhe disa mund të mos i marrin ashtu siç dëshironi që të merren. Qëndroni pranë të vërtetës suaj dhe kushtojini vëmendje mënyrës sesi reagojnë të tjerët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndryshimet në rrethin tuaj shoqëror mund të nxisin biseda të reja aktualisht. Ju mund të takoni njerëz të rinj që mund të ndihmojnë grupin tuaj për të kuptuar më mirë botën dhe për të ofruar njohuri unike rreth temave interesante. Mund të jetë më mirë të jesh dëgjues sesa folës tani për tani, pasi këta bashkëmoshatarë mund t’ju sjellin mençuri në lidhje me një çështje që ju ka mbetur në mendje për një kohë. Ju as nuk duhet ta përmendni vetë, pasi ka të ngjarë të dalë natyrshëm – sigurohuni që ta dëgjoni!

Burimi: Tarot