Horoskopi ditor – 7 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kënaqja me pak kujdes për veten sot mund të jetë opsioni ideal. Ju keni lejen e Universit që të zgjoheni ngadalë dhe të qëndroni të përgjumur gjatë gjithë rutinës suaj, ndaj mos kini frikë të bëni një sy gjumë shtesë ose një banjë me flluska relaksuese. Energjia dembele përshkon qiejt, duke ju bërë thirrje të qëndroni në shtrat ose para televizorit – të paktën, derisa një përgjegjësi e harruar ose një thirrje për të punuar t’ju largojë nga mendësia juaj komode. Këtu shpresojmë se keni pushuar mjaftueshëm!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është koha për t’u socializuar. Sot, mund të zbuloni se miqtë tuaj duan të kalojnë kohë me ju dhe të informohen për lajmet pasi nuk janë parë për një kohë. Pavarësisht nëse dilni së bashku ose qëndroni në shtëpi për të biseduar, të gjithë mund të keni disa të qeshura dhe momente argëtuese. Megjithatë, të folurit për tema politike ose filozofike mund të shkaktojë argumente – ose të paktën debate intensive. Përpiquni të mos e humbni energjinë tuaj duke u përpjekur për dikë tjetër që e ka gabim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Tani mund t’ju vijë një shpërblim. Do të jetë potencialisht njohje personale, një dhuratë ose një mundësi, e cila ka të ngjarë të lindë nga puna dhe këmbëngulja juaj. Personi që ju jep këtë shpërblim mund të jetë dikush me autoritet, si p.sh. një shef, pleqtë tuaj të familjes ose dikush tjetër me më shumë pushtet se ju. Ndërsa të marrësh vlerësim për punën tënde të palodhur është mirë, mos lejoni që ta përdorin këtë për t’ju kontrolluar ose izoluar! Jini të vetëdijshëm për situatën tuaj dhe dini vlerën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mundësi udhëtimi dhe mësimi janë në horizont. Me siguri keni kërkuar një mënyrë për të zgjeruar mendjen ose stilin e jetës suaj, pavarësisht se nuk dëshironi të largoheni nga zona juaj e rehatisë. Njerëz të tjerë në jetën tuaj mund t’ju pengojnë të hiqni lëkurën tuaj të vjetër dhe të përditësoni veten tuaj të brendshme ose të jashtme, duke besuar se këto përvoja mund t’ju ndryshojnë për keq dhe ta bëjnë të vështirë vazhdimin e lidhjes me ju. Një marrëdhënie që nuk lejon rritjen shkakton stanjacion, ndaj vazhdoni dhe shkundni pluhurin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndarja e ëndrrave tuaja është ideale tani. Ju mund të keni shumë më tepër frymëzim për të ardhmen e afërt dhe kjo po ju inkurajon të mendoni për të me njerëz që janë shumë afër jush. Sidoqoftë, mungesa e energjisë ose pengesa e papritur mund t’ju pengojë të vini në lëvizje këto plane të frymëzuara. Pavarësisht pengesave që duhet të kapërceni për t’i realizuar këto ëndrra, ju jeni në gjendje të parashikoni mënyra krijuese për t’i kapërcyer ato. Asgjë nuk mund t’ju mbajë për një kohë të gjatë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Syzet me ngjyrë rozë mund të ngjyrosin pikëpamjen tuaj të fundit për një marrëdhënie. Pavarësisht nëse është një lidhje platonike, familjare ose romantike, gjërat pozitive mund të duken shumë më të lehta për t’u parë sesa negativet. Ndërsa kjo mund të jetë një mënyrë shumë argëtuese dhe e freskët për të parë përfshirjen tuaj me këtë person, nuk është mënyra më e mençur e veprimit. Në çdo moment, ata mund t’ju tronditin me informacione të reja rreth tyre – mund të shkatërrojnë iluzionet tuaja. Megjithatë, jini të hapur për të dëgjuar shpjegimin e tyre. Të gjithë kanë të meta!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Motivimi juaj është më i lartë se normalja aktualisht. Lëreni ambicien t’ju çojë drejt qëllimeve tuaja, veçanërisht në aspektin e zakoneve pozitive. Mund t’ju ndihmojë të bëni zgjedhje pozitive që duhet të rrisin shëndetin tuaj të përgjithshëm në planin afatgjatë. Fatkeqësisht, një mesazh befasues nga familja juaj ose në lidhje me shtëpinë tuaj mund të thyejë këtë varg veprimesh të vendosur. Pavarësisht se sa joshëse është të lini rutinën tuaj të rrëshqasë, mbani mend se duhet të kujdeseni ende për nevojat tuaja, edhe kur kujdeseni për të tjerët.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Kreativiteti juaj ka të ngjarë të jetë në një pikë të lartë. Dëshira për t’u shprehur përmes artit, artizanatit apo edhe thjesht gjetjes së zgjidhjeve për problemet në punë është në mendjen tuaj. Të tjerët mund të mos e kuptojnë atë që po përpiqeni të bëni dhe madje mund të mos pranojnë atë që duhet të kontribuoni, gjë që mund të jetë dekurajuese. Megjithatë, qëndroni me idenë tuaj dhe përpiquni të punoni me të kur të keni pak kohë të lirë. Jo të gjithë do ta kuptojnë vizionin tuaj përpara se të shohin produktin e përfunduar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Familja është më e lehtë për t’u lidhur në këtë kohë. Universi po ju frymëzon t’i tregoni familjes tuaj ose atyre me të cilët jetoni se i doni ata dhe të gjithë ju mund të lidheni në mënyra shëruese emocionale. Ndërsa këta janë njerëzit me të cilët ka të ngjarë të kaloni shumicën e kohës tuaj, ose me të cilët keni kaluar shumë kohë në të kaluarën, është gjithashtu jashtëzakonisht e thjeshtë të lëndoni ata që doni, sepse e njihni njëri-tjetrin aq thellë. Flisni me mirësi dhe dëgjoni mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Udhëtimi mund të duket si një fllad për ju. Mund të ketë një udhëtim ditor për të cilin po bini dakord spontanisht, një udhëtim rrugor për të cilin jeni në gjysmë të rrugës ose një pushim të planifikuar pjesërisht që nuk ka filluar ende. Gjërat duhet të bien në vend kur t’i lejoni – ka shumë të ngjarë të jeni faktori i paparashikueshëm sot! Ju keni më shumë gjasa të jeni me humor ose të ndiheni keq, ose ndonjë ngathtësi harrese do të çojë në fatkeqësi. Qëndroni vigjilent dhe ndiqni rrjedhën për të shmangur shumicën e problemeve tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Financat mund të duken më të lehta se normalja tani. Ju mund të merrni një rritje ose një dhuratë – ndoshta, një person i sjellshëm do t’ju heqë një faturë nga supet tuaja, në mënyrë që të mos shqetësoheni më për të. Nuk është gjithmonë e lehtë të pranosh bamirësi, veçanërisht nëse dyshimet e tua po përpiqen të të pengojnë të hysh në bollëk. Mos lejoni që sindroma e mashtruesve t’ju rëndojë ose t’ju mbajë larg nga ajo që është vërtet e juaja! Ju meritoni bekimet e ofruara nga rrjeti juaj mbështetës.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të ecësh me rrjedhën është rruga më e lehtë përpara. Intuita juaj është e fortë sot dhe mund të jeni të vetëdijshëm për gjëra që të tjerët nuk janë në gjendje t’i kuptojnë. Një atmosferë e çuditshme ose një parandjenjë mund t’ju kapë dhe ndjekja e këtij instinkti mund t’ju ndihmojë të ecni përpara pa probleme. Bashkëmoshatarët ose njerëzit përreth jush mund t’ju thonë se nuk po bëni gjënë e duhur ose se jeni të destinuar të bëni diçka tjetër, por besoni instinkteve tuaja. Ka më shumë nga sa duket.

Burimi: Tarot