HOROSKOPI DITOR – 7 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju do të dëshironi lirinë absolute në çdo gjë që bëni sot. Shumë argëtim është në karta për adoleshentët. Fëmijët mund të kërkojnë një kurë nga ju. Në përgjithësi, çështjet familjare dominojnë sot.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Saktësia juaj e patundur, këmbëngulja juaj për të ndjekur oraret duhet të vërehet dhe vlerësohet sot. Kolegët dhe eprorët tuaj do të këndojnë lavde sapo të mbërrini në punë. Nëse jeni në një profesion artistik ose krijues, siç është dizenjimi, gazetaria, multi-media, keni një ditë jashtëzakonisht plot ngjarje dhe kënaqësi. Njerëzit krijues dhe profesionistët që kanë të njëjtën shenjë dielli me tuajat janë gjithashtu në një ditë të mrekullueshme.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju do të vendosni një reputacion për veten tuaj si një udhëheqës në rrethin tuaj shoqëror. Ju dëshironi diçka në zemrën tuaj dhe keni nevojë të përqendroni energjitë tuaja pasi ta keni arritur atë. Mendja juaj krijuese do të dalë me zgjidhje sot, për disa pyetje që ju kanë hutuar për mjaft kohë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Çfarëdo që mendoni ose lexoni do të jetë e suksesshme. Studentët do të shkëlqejnë dhe do të përfundojnë punën në pritje. Ju mund ta shfaqni shkëlqyeshëm imagjinatën tuaj. Me pak fjalë, një ditë lumturie dhe shumëllojshmërie.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Do të përpiqeni vazhdimisht të gjeni mjete për të përparuar në vendin e punës sot. Ju do të qëndroni të palëkundur në rezolutat tuaja. Ju nuk do të lejoni që ata që punojnë nën ju të qetësohen. Ju do të duhet të hiqni dorë nga frenimet dhe frikat tuaja për të qenë të lumtur në jetë.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Emocionet që janë mbyllur në gropat e brendshme të zemrës suaj mund të shfaqen sot. Ju mund të zhvilloni një lidhje emocionale me pasuritë tuaja materiale. Sidoqoftë, nëse nuk e shihni mjedisin tuaj të përshtatshëm, do të ndiheni jashtëzakonisht të shqetësuar.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Dita e sotme do të jetë një ditë e mbarë për fillimin e çdo pune të re. Në zyrë do t’ju caktohen pozicione të reja dhe do të shkëlqeni në të njëjtat. Çfarëdo pune që do të ndërmerret nga ju do të shihni se do të arrini sukses në të. Sot është një ditë me fat për ju.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju jeni një vizionar dhe sot punoni drejt ndërtimit të një të ardhme të suksesshme. Por, të presësh një rezultat të menjëhershëm do të ishte e padrejtë. Ju duhet të keni durim për të sjellë ato ndryshime dinamike në jetën tuaj. Prisni dhe shikoni, durimi do të korrte fruta të ëmbla!

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është koha për ftesa dhe zhurma gjatë gjithë natës. Dhe madje hani si një grykës. Por, për një ndryshim nuk jeni në gjendje të festoni, megjithëse është ndryshe nga ju. Ju refuzoni idenë e këcimit dhe vallëzimit. Dhe miqtë tuaj nuk e pëlqejnë avatarin tuaj të ndryshuar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Do ta filloni ditën me shpirt të lartë që do t’i befasojë të gjithë. Ju do të ndërroni ingranazhe në punë në mënyrë që të mund të performoni në mënyrë më efikase dhe produktive. Një ndryshim i tillë do të rrisë besimin tuaj pasi do të shihni rezultatet pozitive për veten tuaj. Pjesën më të madhe të ditës, do të punoni si një bletë e zënë, por në fund do të dëgjoni muzikë ose të jeni me miqtë tuaj për të relaksuar mendjen tuaj.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Takimi me njerëz nga sfera të ndryshme të jetës, biseda e mirë me ta dhe zgjerimi i horizontit të njohurive tuaja – kjo do të jetë pika kryesore e ditës së sotme për ju. Në punë, do të keni një ditë të ngarkuar me shumë takime, diskutime, planifikime dhe ekzekutime. Do t’i shfrytëzoni plotësisht energjitë tuaja, por gjithashtu mund t’ju lënë të rraskapitur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të merrni vëmendjen nga seksi i kundërt dhe kjo do të luajë një rol të rëndësishëm në suksesin tuaj në të ardhmen e afërt. Për shkak të përafrimit të favorshëm të planetëve do të merrni më shumë sesa pritshmëritë tuaja. Edhe pse jeni një person llogaritës dhe i kujdesshëm, do të keni tendencë të jeni agresiv, largues dhe të gatshëm të ndërmerrni rreziqe sot. Kjo gjithashtu mund të përkthehet tek ju duke provuar fatin tuaj në fusha të pasigurta si bixhozi, aksionet ose bastet.

Burimi: Ganesha Speaks