Horoskopi ditor – 7 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot ju ofrohet një përzierje e mrekullueshme e produktivitetit dhe lojës. Hëna në shtëpinë tuaj të dytë të tokëzuar do të formojë një kënd të dobishëm me Diellin në shtëpinë tuaj fantastike të 12-të, duke sjellë stabilitetin dhe kreativitetin në plan të parë. Nëse ka ndonjë problem me të cilin keni luftuar, atëherë mund të shfaqet një zgjidhje e dobishme kur nuk e prisni. Mbani një mendje të hapur për çdo përpjekje aktuale – mund të arrini në vijën e finishit edhe para se të kuptoni se është para jush.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndoshta ka shumë njerëz në jetën tuaj që ju mbrojnë kurrizin tani. Është e lehtë të mendoni se duhet të shkoni përpara vetëm, por Hëna në shenjën tuaj po lidhet me Diellin në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore dhe ky kënd i dobishëm do të sjellë mbështetje në rrugën tuaj – pavarësisht nëse mendoni se keni nevojë për të apo jo. Edhe nëse nuk keni ndonjë detyrim serioz para jush, është një ditë e përkryer për të mbledhur një grup së bashku për një stuhi mendimesh.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Idetë e freskëta dhe ndihma e dobishme mund të shfaqen nga jashtë në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 12-të të ëndrrave, duke formuar një sekstil mbështetës ndaj Diellit në sektorin tuaj të karrierës dhe potencialisht duke ju sjellë një shkëndijë frymëzimi. Duke përfituar nga ai frymëzim mund t’ju fitojë vlerësimin e një shefi, por shanset janë që nuk do ta shihni atë derisa të arrijë. Vetëm jini të durueshëm dhe punoni shumë – gjërat e mira vijnë për ata që presin.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ka një energji të madhe për ditën, që ju ndihmon të shihni mundësitë përpara jush. Hëna në shtëpinë tuaj miqësore të 11-të po sinkronizohet me Diellin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Vendeve të Largta, duke ju kujtuar se shumica e kufijve nuk janë aq kufizues sa mund të duken në shikim të parë. Nëse keni nevojë për mbështetje, atëherë mund të jeni të sigurt që grupet tuaja sociale do t’ju ofrojnë rrjetin e kërkuar të sigurisë. Thënë kjo, ju ndoshta jeni shumë më të aftë se sa mund ta kuptoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nuk ka vend për t’i bërë gjërat në gjysmë në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe ndërsa ajo po rrotullohet përmes këtij territori të orientuar drejt qëllimit, ajo do të lidhet me Diellin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Financave të mëdha, gjithçka ose asgjë. Me këtë energji që ju nxit, mund të bëni përparim të madh në punë ose të fitoni një bonus të mundshëm për një punë të kryer mirë. Mos kini frikë të kërkoni atë që dëshironi, sepse universi dëshiron të sigurohet që ju ta merrni atë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit e tjerë mund të jenë zgjidhja e problemeve tuaja sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 9-të të zgjerimit po krijon një kënd të këndshëm me Diellin në sektorin tuaj të partneritetit, duke ndriçuar të gjitha mundësitë përpara jush dhe jo kufizimet. Edhe nëse zakonisht preferoni t’i përmbaheni ideve të provuara dhe të vërteta, jepini vetes leje t’i shikoni opsionet tuaja me sy të freskët! Kur qëndroni të hapur për të dëgjuar mendimet e njerëzve të tjerë, mund të zbuloni disa pjesë të mrekullueshme ari të së vërtetës.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përparimi është i arritshëm sot! Do të përqendroheni si një lazer. Nëse keni ndonjë detyrë të jashtëzakonshme që kërkon vëmendjen tuaj, kjo është koha e përsosur për t’i trajtuar ato! Ju ndoshta ndiheni sikur keni më shumë energji se zakonisht, duke ju lejuar të punoni shumë dhe të korrni shpërblimet – potencialisht edhe duke fituar një rritje rroge.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju jeni gjithmonë të aftë për gjëra të mahnitshme, edhe nëse nuk është e lehtë ta mbani mend këtë tani. Hëna në sektorin tuaj të partneritetit dhe Dielli në sektorin tuaj të shprehjes po bashkohen në një sekstil të dobishëm, duke ju kujtuar fuqinë tuaj. Dikush i veçantë mund t’ju japë gjithashtu një votë besimi, kështu që nëse ndiheni pak të rraskapitur, mos kini frikë të kërkoni mbështetje. Për sa kohë që keni guximin të jeni të hapur për nevojat tuaja, ai duhet të jetë i disponueshëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nuk ka nevojë të lëvizni shumë shpejt për momentin. Hëna edukative është në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, ndërsa Dielli i guximshëm është në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve. Këta dy planetë po rreshtohen për t’ju kujtuar që të mos e detyroni veten në një rrugë specifike ose në ndonjë kuti të vetme, por përkundrazi të fokusoheni në rimbushjen e rezervave tuaja. Bëni diçka që ju bën të ndiheni më mirë në nivel fizik, qoftë duke u stërvitur apo duke fjetur herët!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kreativiteti është rritur tani! Edhe nëse nuk e konsideroni veten shumë artistik nga natyra, mund të zbuloni disa projekte të reja dhe imagjinative për t’i provuar. Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese kërcen në një sekstil me Diellin në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve, kështu që kjo është koha e përsosur për t’i lënë të gjithë të dëgjojnë çfarëdo mesazhi që keni për të ndarë! Nëse nuk dini se ku të filloni, atëherë provoni dorën tuaj në disa shkrime ose shkrepje falas dhe shikoni se çfarë do të dalë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju jeni duke u mbështetur nga universi tani, kështu që nuk ka nevojë të ndiheni të pasigurt për asgjë. Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të themelore do të lidhet me Diellin në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave dhe pasurive materiale, duke e bërë këtë një kohë të mirë për të parë rreth jetës tuaj dhe për t’u kënaqur me disa komoditete materiale, si ushqimi apo akomodimi i mirë. Mund ta bëni të sotmen për të bashkuar të dashurit tuaj ose për të kaluar një natë të qetë brenda. Dëgjoni ndjenjat tuaja për të ditur se cila është e duhura për ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo është dita kur mund të thoni atë që doni të thoni dhe pa pasur vështirësi. Hëna në sektorin tuaj të komunikimit dhe Dielli në shenjën tuaj janë partnerë për një sekstil të bukur, duke e bërë më të lehtë për ju të kuptoni pikën tuaj. Merrni parasysh të telefononi një ose dy miq për të kaluar një natë në qytet – mund të shihni një film të ri ose të vizitoni restorantin e ri. Mbështetja e bizneseve tuaja lokale është një ide e shkëlqyer!

Burimi: Tarot