Horoskopi ditor – 7 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Zemra, mendja dhe shpirti juaj mund të rreshtohen sot. Ju keni akses në një ndjenjë qartësie që ndihmon në bashkimin e pjesëve të enigmës së jetës. Bëhuni gati për t’u ngritur në jetë! Konsideroni të përdorni këtë kohë frymëzuese për të riorganizuar shtëpinë tuaj, për të shkruar qëllimet tuaja për pjesën tjetër të vitit, apo edhe për të ndryshuar stilin tuaj personal. Sot mund të dukeni shumë të hapur, sepse keni më shumë gjasa të thoni atë që keni në mendje, por zemra juaj duhet të jetë në vendin e duhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë e mira mund të vijnë kur nuk i prisni. Kushtojini vëmendje ëndrrave tuaja, pasi merrni frymëzim ndërsa jeni në gjumë se si të merrni atë që dëshironi nga jeta juaj zgjuar. Shkruani atë që keni ëndërruar sapo të zgjoheni nëse është e mundur, dhe nëse dikush nga jeta juaj reale ishte në ëndrrën tuaj një natë më parë, mund të dëshironi t’i drejtoheni. Ata mund të kenë këshilla që do t’ju frymëzojnë vërtet për të ecur përpara.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lidhjet mund t’ju çojnë kudo sot. Njerëzit në jetën tuaj ka të ngjarë të shfaqen për ju në shumë mënyra, duke ju ofruar mbështetje dhe siguri. Kur bini, ata mund të jenë aty për t’ju kapur. Edhe të huajt kanë më shumë gjasa të jenë të sjellshëm me ju gjatë kësaj kohe. Ju nuk duhet të shkoni vetëm, dhe komunikimi i nevojave tuaja mund të ndihmojë në rregullimin e çështjeve me të cilat keni luftuar për disa kohë, veçanërisht në vendin e punës. Njerëzit janë të gatshëm të ndihmojnë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Emocionet tuaja të sinqerta mund të mos ju shpërblejnë gjithmonë, por sot ka më shumë gjasa të përballeni me ndjeshmëri dhe mirëkuptim. Kjo është një kohë e mirë për të pastruar mosmarrëveshjet me të tjerët ose për t’ia dhënë zemrën dikujt që dëshiron të jetë një shpatull për ju për të qarë. Dobësia u jep të tjerëve mundësinë për t’u lidhur me ju dhe ju do të fitoni një ndjenjë më të mirë se kush është atje për të parë veten tuaj të vërtetë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sot mund të mësoni shumë për një person specifik. Asnjëherë nuk e dini se çfarë lloj informacioni do të merrni nga dikush që nuk e njihni aq mirë – madje mund të ndryshojë plotësisht mënyrën se si i shihni. Mund të takoni dikë të ri dhe të keni një bisedë të gjatë ose të koordinoni me një mik për të forcuar një lidhje më të vjetër, por sido që të jetë, komunikimi mund të rrjedhë lirshëm. Kalimi i kohës me dikë që do të dëshironit ta njihni më mirë është mënyra më e mirë për të zhvilluar ose thelluar një miqësi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mendimet e mira sjellin rezultate të mira në këtë kohë. Dikush në jetën tuaj ka të ngjarë të ketë një lajm të mirë për ju që lidhet me punën tuaj të palodhur dhe mentalitetin këmbëngulës. Kjo mund të ushqejë optimizmin tuaj dhe t’ju ndihmojë të qëndroni të përqendruar në gjërat që dëshironi të tërhiqni në jetën tuaj. Mendja juaj gjithashtu do të veprojë më shpejt, kështu që mund t’ju duhet të ngadalësoni në mënyrë që të ndihmoni të tjerët të arrijnë hapin. Shanset janë të mëdha që të tjerët të impresionohen me të menduarit tuaj të shpejtë dhe qëndrimin tuaj të mundshëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një ndjenjë e arritjes dhe krenarisë është në horizont. Ju keni aftësinë për të përqendruar përpjekjet tuaja dhe për të kryer punën, ndërkohë që ende gjeni kohë për të ndihmuar njerëzit përreth jush – kjo është diçka për të cilën duhet të jeni krenarë! Frytet e përpjekjeve tuaja mund të kthehen përmes njerëzve tuaj të dashur. Kalimi i kohës me njerëzit që ju interesojnë sot mund të rezultojë në ndarjen dhe krijimin e kujtimeve të këndshme. Në vend që të kapeni pas punës, gjeni kohë për të krijuar lidhje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të ketë shumë në listën tuaj të detyrave tani! Fatmirësisht, ka të ngjarë të shijoni shumë nga ato që duhet të bëni. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të marrë ose planifikuar një udhëtim të shkurtër me familjen ose miqtë tuaj. Ju mund të gjeni shumëllojshmëri dhe argëtim duke vendosur vendndodhje të reja së bashku. Ata që nuk mund të largohen mund të përfitojnë nga një lloj qëndrimi – apo edhe thjesht duke luajtur një lojë së bashku pas darkës. Bëni atë që mundeni për të krijuar një arratisje personale!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bukuritë tuaja natyrore funksionojnë më mirë se kurrë, duke ju ofruar gjënë e duhur për të thënë në kohën e duhur. Lëreni intuitën tuaj t’ju drejtojë atje ku dëshironi të shkoni! Shpenzimi i tepërt i kohës duke u sprovuar mund të rezultojë i rremë – mos bëni gabimin duke i menduar shumë gjërat. Në vend të kësaj, besoni intuitën tuaj. Nëse doni të flisni, thjesht thoni atë që ndjeni. Mund të habiteni se me kë lidheni!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rrënjët tuaja nuk do t’ju zhgënjejnë tani. Mund të shfaqet një mundësi për t’u lidhur me një anëtar të familjes ose një figurë edukative, duke paralajmëruar dikë që dëshiron t’ju ndihmojë të ndërtoni një themel për familjen tuaj. Ju nuk duhet të bëni gjithçka vetë! Familjet vijnë në të gjitha format dhe madhësitë, dhe dëshira juaj për të ndihmuar njerëzit që ju interesojnë dihet. Lëreni këtë person t’ju ndihmojë tani, në mënyrë që t’i ofroni një dorë ndihmë atij dhe të tjerëve në të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Pasioni juaj tani është tepër i fuqishëm! Ju mund të jeni të ndezur për një temë, absolutisht të rrallë për të shkuar dhe për t’i treguar kujtdo që do të dëgjojë për të. Kjo mund të jetë një ngjarje në të cilën keni marrë pjesë, një person që adhuroni, apo edhe thjesht një ide në të cilën besoni fort. Të tjerët ka të ngjarë të admirojnë kujdesin tuaj të vërtetë, për sa kohë që ju nuk jeni duke kërkuar askënd për të kuptuar mendimin tuaj. Ata duhet të jenë të gatshëm t’ju dëgjojnë kur ju i dëgjoni në këmbim.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shërimi mund të vijë përmes forcimit të armaturës tuaj në këtë moment. Të jesh një person i sjellshëm nuk do të thotë të jesh i disponueshëm për të gjithë, sepse disa njerëz nuk do t’i marrin seriozisht kufijtë tuaj! Festoni rastet kur i keni thënë jo dikujt për të mbrojtur paqen tuaj. Ju jeni më me përvojë dhe më të mençur tani dhe mund të dini mënyra më të mira për të mbrojtur veten shpirtërisht dhe emocionalisht. Sot, ju mund të rezervoni anët më të buta dhe më të dashura të vetes për ata që do t’ju respektojnë dhe do t’ju duan në këmbim.

Burimi: Tarot