Horoskopi ditor – 7 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rutina juaj e zakonshme mund të jetë më shumë se sa ju intereson të përballoni në një ditë si kjo. Dielli po ndriçon shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke ju inkurajuar të përmirësoni jetën tuaj të përditshme, por kjo merr një energji të pakëndshme kur Dielli formon një kënd të çuditshëm ndaj Chiron në shenjën tuaj. Ndoshta të gjitha këto përpjekje për vetë-përmirësim ju lënë të ndjeni sikur nuk jeni gati për t’u fryrë, ose sikur do të mbeteni pas nëse nuk shtyni më shumë. Ji i butë me veten!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jeta aktualisht mund të duket si një ëndërr, por nuk do të jetë domosdoshmërisht një ëndërr e këndshme gjatë gjithë ditës. Shijimi me veten mund të jetë përparësia juaj kryesore ndërsa Dielli kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese, por lundrimi juaj i kënaqësisë mund të hyjë në ujëra të paeksploruara kur Dielli përplaset me Chiron të plagosur në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Diçka për të cilën keni harruar, ndoshta një dhimbje e vjetër ose çip në shpatullën tuaj, mund ta kthejë kokën kur nuk pritej. Mos lejoni që t’ju largojë nga kursi juaj i përcaktuar!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shoqërimi mund të paraqesë një dilemë për ju sot, Binjakët. Edhe nëse normalisht jeni mjaft të lumtur që mblidheni me miqtë tuaj dhe goditni qytetin, një përplasje e vështirë midis Diellit në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale dhe Chiron-it në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet mund t’jua zbrazë energjinë. Nëse jeni shumë të përjashtuar nga çdo gjë për t’u grupuar, kujtojini vetes se është shumë mirë të merrni kohë për nevojat tuaja. Miqtë tuaj do ta kuptojnë se edhe juve ju duhet kohë për t’u çlodhur dhe rinovuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mos u tronditni nëse qëllimet tuaja janë mjaft të ngatërruara aktualisht. Ju mund të kërceni nga një gjë në tjetrën me Diellin në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, por me siguri do t’ju duhet të riorientoheni kur të lidhet me Chiron në sektorin tuaj të karrierës. Mund të duket sikur sado të arrini këtu dhe tani, nuk mjafton për të ardhmen. Mos harroni se Roma nuk u ndërtua brenda një dite dhe se jeta është një maratonë, jo një garë. Ju e keni këtë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të qenit vetvetja juaj më e bazuar mund të pengojë entuziazmin tuaj natyror aktualisht. Pavarësisht se sa të përgatitur jeni për t’u përqëndruar dhe për t’i bërë përpjekjet tuaja të llogariten ndërsa Dielli lëviz nëpër sektorin tuaj të të ardhurave, përqendrimi juaj ndoshta do të goditet kur Dielli të keqkuptojë Chiron në zonën tuaj të aventurës. Jeta mund të duket si punë dhe pa lojë në një kënd të tillë, por duhet të jetë e përkohshme. Ka horizonte për t’u eksploruar, por mund të duhet të presin deri nesër.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka disa çështje mjaft intensive për inspektim në këtë kohë. Përqendrimi te vetja është shumë i drejtë ndërsa Dielli rrëshqet nëpër shenjën tuaj, por një rreshtim i komplikuar diellor me Chiron në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta dhe lidhjeve intensive mund t’ju detyrojë të dëgjoni të tjerët. Puna së bashku me njerëzit është jetike për suksesin afatgjatë. Nëse vëmendja juaj padyshim nuk është e shpërndarë në mënyrë të drejtë midis dëshirave tuaja dhe të dashurve tuaj, kjo mund të dëmtojë marrëdhëniet tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nuk është imagjinata juaj nëse gjërat ju duken paksa të fikura sot. Jeta juaj mund të duket më e qetë se zakonisht ndërsa Dielli rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur, por gjërat mund të tronditen kur Dielli lidhet me Chiron në shtëpinë tuaj të 7-të bashkëpunuese. Diçka mund të dalë në dritë mes jush dhe një personi të caktuar që kërkon vëmendjen tuaj, dhe ka të ngjarë të dalë e paqartë. Nga ana tjetër, mund të vendosni se është koha për të përfunduar një partneritet dhe për të vazhduar përpara.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju keni kaq shumë për të pritur në këtë moment, me kusht që përgjegjësitë tuaja të mos ju pengojnë. Miqtë mund të thërrasin emrin tuaj ndërsa Dielli energjik kufizohet përmes Shtëpisë tuaj të 11-të të Socializimit dhe Lidhjeve. Sidoqoftë, Dielli do të përfundojë që të mos pajtohet me Chiron-in e përqendruar në shtëpinë tuaj të 6-të të lidhur me punën, duke ju kujtuar për çdo detyrë të mbetur që duhet të keni prirje. Mundohuni t’i largoni ato herët në mënyrë që të mund të shkoni të argëtoheni pa u shqetësuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bërja e shumë përpjekjeve në një fushë mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po humbisni të gjithë entuziazmin diku tjetër aktualisht. Jeni gati të synoni lart ndërsa Dielli marshon nëpër shtëpinë tuaj të 10-të iniciative, por kjo mund të mos jetë aq përmbushëse kur Dielli rreshtohet me Chiron në shtëpinë tuaj të 5-të emocionuese, duke ju kujtuar se jeta nuk duhet të jetë e gjitha punë. Nëse nuk keni kohë për ndonjë hobi sot, sigurohuni që t’i gjeni së shpejti, në mënyrë që të mos rraskapiteni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të shkosh sa më larg që të jetë e mundur mund të tingëllojë e mrekullueshme – deri në momentin kur diçka të tërhiqet përsëri në shtëpinë tuaj. Dielli po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, duke ju treguar se sa e madhe është bota në të vërtetë. Kjo energji merr një goditje kur Dielli ka një takim të pakëndshëm me Chiron në sektorin tuaj të shtëpisë, duke sjellë probleme që ndoshta do të preferonit t’i lini për një ditë tjetër. Fatkeqësisht, duket se do t’ju duhet të kujdeseni për ta përpara se të fluturoni në ndonjë horizont të ri.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Do të tregoni dorën apo do t’i mbani letrat afër gjoksit? Ju ndoshta jeni gati të ruani një atmosferë privatësie ndërsa Dielli kalon nëpër shtëpinë tuaj të 8-të intime, por sekretet tuaja mund të zbulohen kur Dielli të kalojë mbi Chiron në shtëpinë tuaj të tretë sociale. Njerëzit mund të vijnë duke trokitur pavarësisht nëse doni apo jo t’i përgjigjeni derës, prandaj sigurohuni që të vendosni një shenjë “Mos shqetësoni” nëse nuk jeni të gatshëm të tregoni veten.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një ndjenjë e mungesës mund të varet gjatë ditës suaj, edhe nëse nuk bazohet në realitetin aktual. Dielli po shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 7-të të Bashkëpunimit, duke ju dhënë një dorë që të mund të sillni veten tuaj më të mirë në tryezë, por kjo merr një goditje kur Dielli pengohet në Chiron të plagosur në sektorin tuaj të të ardhurave. Kjo mund t’ju bëjë të përpiqeni të përmbushni nevojat e dikujt tjetër, ndoshta edhe të përkuleni prapa për t’i përshtatur ato. Mos ofroni më shumë sesa mund të jepni.

Burimi: Tarot