Horoskopi ditor – 8 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrja e një rreziku të çmendur me para për të forcuar vetëvlerësimin tuaj mund t’ju tundojë vazhdimisht tani, por ndoshta ka mënyra të tjera për të zgjidhur problemet tuaja në lidhje me atë se si jeni parë në botë. Mund t’ju duhet të shikoni potencialin që perceptimi juaj është i vjetëruar. Nëse po reagoni kundër mënyrave që njerëzit ju gjykuan gabim vite më parë, mund të jetë më mirë të përqendroheni në atë që do t’i shërbente nevojave të jetës suaj të tanishme!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fajësimi i familjes për faktin që ju mbajnë të lidhur mund të jetë i thjeshtë sot, por kjo është vetëm mënyra më e lehtë. Niveli juaj i preferuar i sigurisë së brendshme mund të jetë ajo që është kundër dëshirës suaj për pavarësi! Përpjekja për të identifikuar qartë detyrimet tuaja të vlefshme ndaj të tjerëve mund t’ju ndihmojë të shihni se çfarë gjërash të tjera të panevojshme kanë hyrë brenda. Nëse rezulton se njerëzit për të cilët shqetësoheni mund t’ia dalin me më pak nga ju, mund t’ju duhet të pranoni konfliktin tuaj të brendshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të nxirrni të fshehtat mund të jetë joshëse sot. Çdo gjë që mbani brenda mund të djegë një vrimë në ju. Për sa kohë që është tërësisht lajmi juaj për t’u ndarë, vazhdoni! Reagimet nga kolegët ka të ngjarë të jenë më të sjellshme nga sa prisni, të cilat mund të jenë shëruese – veçanërisht nëse e keni mbajtur peshën për një kohë të gjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ndërveprimi social mund të jetë plot me mundësi emocionuese për ju tani. Nëse i ndiqni miqtë tuaj në një aventurë spontane sot, ka të ngjarë të kapeni në këtë moment dhe të shpenzoni më shumë para sesa keni menduar. Ndërsa përqendrimi në qëllimet tuaja personale mund t’ju mbajë në rrugën e duhur siç dëshironi të jeni financiarisht, mund të ketë vlerë të vërtetë të liroheni herë pas here! Merrni çfarëdo vendimi me të cilin mund të jetoni, por sido që të jetë, mos u ndjeni fajtor për zgjedhjen tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të bëni një spërkatje në karrierën tuaj në këtë kohë, por mund të mos jetë ajo lloj vëmendjeje që do të preferonit! Ju mund të bëni diçka vërtet novatore me punën tuaj. Megjithatë, nëse nuk keni një prizë produktive për këtë energji, mund të jetë e lehtë të futeni në telashe.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një dramë që po ndodh në jetën tuaj private mund të ketë probleme duke qëndruar në hije tani. E vërteta mund të dëshirojë të dalë – pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo. Ju mund të dilni përpara kësaj duke u hapur qëllimisht me dikë që mendoni se do të jetë në anën tuaj. Nëse keni të paktën një person të cilit i besoni për t’ju mbështetur, merrni parasysh të kontaktoni për të marrë disa këshilla për hapat tuaj të ardhshëm.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të afrohesh me një mik është zakonisht një gjë e mirë në planin afatgjatë, por mënyra se si mund të ndodhë papritmas sot mund të jetë e bezdisshme. Megjithëse ndoshta do të jeni të emocionuar të zbuloni një anë tjetër të dikujt që e keni njohur në një nivel sipërfaqësor për një kohë të gjatë, mund të mos e dini menjëherë se cilët janë kufijtë e rinj të marrëdhënies suaj. Pranimi i kompleksitetit të ndjenjave tuaja në lidhje me eksplorimin e këtij niveli të freskët të intimitetit emocional mund t’ju ndihmojë që të dy ta përballoni tranzicionin pa probleme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Tensioni mes jush dhe dikujt të afërt mund të kërkojë një prizë argëtimi sot. Duke bërë diçka aktive së bashku mund t’ju nxjerrë nga rutina juaj e zakonshme e përbashkët aq sa të ndryshoni këndvështrimin tuaj ndaj çdo frustrimi që ju ka tërhequr poshtë. Ndoshta do të zbuloni se mërzia ka kontribuar në problemet tuaja më shumë sesa keni menduar! Nëse jeni ende duke luftuar, vëmendja e kujdesshme ndaj detajeve mund të sjellë përparime të dobishme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndryshimi i dietës ose rutinës suaj mund të jetë tërheqës sot, ndoshta i frymëzuar nga diçka për të cilën keni lexuar në një libër ose në internet. Kjo përpjekje ka më shumë gjasa të jetë e suksesshme nëse jeni në gjendje të merrni çfarëdo këshille që merrni dhe t’i përshtatni ato nevojave tuaja. Ndonëse përfitimi nga njohuritë e të tjerëve nuk është një gjë e keqe, lënia e një mësuesi vetë-përmirësues në mënyrë jokritike t’ju shtyjë përreth mund t’ju largojë më shumë nga zhvillimi i përshtatjes suaj në lidhje me atë që e bën trupin tuaj unik të shëndoshë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një rrezik financiar mund të duket emocionues tani, por sigurohuni që jeni duke vënë bast vetëm paratë tuaja dhe se janë para që mund të përballoni t’i humbni. Edhe nëse mundësia që po shqyrtoni është e mirë, diçka në lidhje me ndjenjën tuaj të sigurisë mund të ketë nevojë për rregullim. Ju mund të ndiheni sikur nuk jeni mjaftueshëm i pasur për t’u bërë përshtypje të tjerëve – ose ndoshta jeni ende duke u përpjekur të kompensoni për një kohë shumë vite më parë kur jeni ndjerë i privuar. Shikimi brenda mund t’ju ndihmojë të përcaktoni rrugën më racionale të veprimit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një ndjenjë e paqëndrueshmërisë në shtëpi mund të shkaktojë që dikush me të cilin ndani hapësirën t’ju sulmojë, pavarësisht nëse jeni shkaktari aktual i shqetësimit ose thjesht një objektiv i lehtë. Për fat të mirë, mënyra se si e flisni së bashku mund të jetë shëruese. Edhe nëse ndiheni sikur asnjë terren tjetër i fortë nuk është i disponueshëm për ju për momentin, ka siguri në të qenit të sinqertë për atë që nuk dini ose nuk mund të dini. Kur e vërteta është themeli juaj, nuk keni ku të shkoni veçse të ngriheni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të thuash diçka tronditëse në punë mund të jetë përçarëse, por ndoshta nuk e keni gabim që dëshironi ta bëni këtë! Nëse keni vënë re një mënyrë legjitime për të përmirësuar produktivitetin, edhe nëse dikush tjetër do të ndihej sikur keni shkelur në terrenin e tyre, mund të duhet të përmendet. Shikimi i parave aktuale që rezultojnë nga mënyra të ndryshme të të bërit të gjërave ka potencialin të kalojë mjegullën e dramës personale. Një fitim i dukshëm mund të jetë i mjaftueshëm për të qetësuar çdo pendë të gërvishtur, kështu që mbështetuni në ato shifra!

Burimi: Tarot