Horoskopi ditor – 9 shtator 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot ndiheni të humbur dhe plotësisht të dëshpëruar. Kjo do t’ju bëjë të ktheheni drejt spiritualitetit. Do t’i kushtoni më shumë kohë meditimit dhe do të luteni shumë. Pavarësisht nga rrethanat e pafavorshme, ju do të bëni një përparim të mirë material.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Fati është një tërfil me katër fletë në xhepin tuaj. Ju mund të arrini suksesin e dëshiruar prej kohësh në çështjet që lidhen me arsimin – ndoshta një rezultat i favorshëm i një provimi konkurrues. Ju do të buzëqeshni me krenari në fuqinë tuaj të elasticitetit dhe ndjenjës së proporcionit.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju jeni në rrugën tuaj për të rënë në dashuri. Prindërit ose fëmijët tuaj ka të ngjarë të sjellin përfitime të konsiderueshme, financiarisht ose ndryshe. Ju mund të dëshironi të bëni disa ndryshime në punë, ndoshta një strategji e re biznesi.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Financiarisht, sot mund të shqetësoheni pak. Pagesa e faturave, taksave dhe huave mund t’ju mbajë të zënë për pjesën më të madhe të ditës. Ju madje mund të mendoni të huazoni para për të përmbushur kërkesat. Sidoqoftë, ka të ngjarë të merrni një nga pagesat tuaja në pritje, e cila do të jetë e mjaftueshme. Gjithashtu, një manovër e guximshme e biznesit mund të paguajë dividentë të pasur.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Këmbëngulni në përmbushjen e detyrave tuaja pa u shqetësuar për frytet e punës suaj. Bëni disa përpjekje shtesë për të përfunduar gjithçka që ndërmerrni sot. Durimi jep frytet e veta dhe ato janë gjithmonë të ëmbla. Gjithashtu, çdokush mund të gëzojë kënaqësi, por vetëm pak mund të përballojnë presionin. Pra, zgjidhni ju!

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet e fesë dhe spiritualitetit dalin në pah sot. Hidheni në një përpjekje me një mendje të vetme për të qenë të suksesshëm në fushën tuaj të zgjedhur dhe shfrytëzoni sa më shumë aftësitë dhe talentin tuaj natyror. Çështjet e marrëdhënieve do t’ju shohin më shumë kritikë dhe analitikë sesa emocionalë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ora vazhdon, por ka shumë mundësi që vështirë se mund t’ju mposhtë në garë, falë përpjekjeve tuaja të shpejta dhe të sinqerta. Sot, ju do të jeni një shëmbëlltyrë e përsosmërisë. Sidoqoftë, gjithmonë ia vlen të jesh i sigurt sesa të pendohesh. Mbani sytë hapur dhe kushtojini vëmendje para se të nënshkruani ndonjë kontratë ose letër.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ka të ngjarë që ju të mësoni një mësim të rëndësishëm në jetë sot. Mos harroni se inati dhe zilia sjellin armiq.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot, organizimi i takimeve me klientët dhe furnizuesit do të hajë pjesën më të madhe të kohës suaj. Durimi juaj do t’ju lejojë të dëgjoni sugjerimet dhe opinionet e ofruara nga njerëzit. Rezultati i gjithë kësaj, megjithatë, është parashikuar të jetë më i favorshëm dhe produktiv.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju keni qenë gjithmonë bujarë nga natyra, por qëndrimi juaj dashamirës nuk do t’ju bëjë mirë. Njerëzit do të përpiqen, pothuajse haptazi, të përfitojnë prej jush, dhe për një herë, ju do të ndjeni se të qenit dinak dhe i pamëshirshëm do të kishte ndihmuar që t’i mbani larg shushunjat që thithin gjak.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot, ju punoni shumë dhe festoni më shumë! Mëngjesi ju sheh duke u djersitur në punë, ndërsa bëni çmos për të zbatuar planet tuaja. Në mbrëmje, ju do të vishni veshjen tuaj më të mirë dhe do të bëheni gati për të kaluar një kohë gala me të dashurin tuaj. Ju merrni aq sa jepni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Për ju, sot gjithçka mund të jetë punë dhe jo lojë. Sidoqoftë, kjo nuk do t’ju ndalojë të bëni përpjekje shtesë për të përfunduar projektet tuaja në pritje dhe për të përmbushur afatet tuaja. Por, atëherë kush tjetër përveç Peshqve dihet se e trajton dhimbjen në mënyrë të pahijshme pa u ankuar për mungesën e kënaqësisë?

Burimi: Ganesha Speaks