Horoskopi ditor – 8 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqësitë tuaja janë më të rëndësishme nga sa mund ta kuptoni në këtë kohë. Hëna kërcen me Saturnin karmik në shtëpinë tuaj miqësore të 11-të, duke e bërë atë ditën e përsosur për t’u përqendruar në nxitjen e marrëdhënieve me cilësi të lartë në vend që thjesht të shtoni emra në kontaktet tuaja. Mbledhja e të gjithëve së bashku për të ndenjur dhe për t’u argëtuar mund të rezultojë në kujtime që zgjasin gjithë jetën, kështu që është koha e përsosur për të dërguar ftesa – ose për të pranuar ftesa që ju vijnë. Me shumë mundësi nuk do të pendoheni!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ambiciet tuaja janë theksuar tani, Demi. Me Saturnin mjeshtëror që rrotullohet në sektorin tuaj të karrierës, mund të siguroheni që po bëni përparim të qëndrueshëm drejt qëllimeve tuaja. Plus, Hëna në të njëjtin sektor po shtrëngon duart me Saturnin, duke sjellë emocionet dhe objektivat tuaja në një linjë të ngushtë. Edhe nëse do të planifikonit t’i merrnit gjërat lehtë, duke u qartësuar se ku dëshironi të jeni dhe si do të arrini atje do të ishte një përdorim i mirë i kohës suaj. Filloni të planifikoni ngjitjen tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e rëndësishme të mbani një mendje të hapur ndërsa kaloni nëpër jetën tuaj aktuale. Ju mund të përshtateni me mundësitë kozmike ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, por mund të dëshironi të përqendroheni në opsione më realiste kur Hëna bashkon Saturnin esëll në të njëjtin sektor. Saturni mund t’ju bëjë të ndiheni sikur tashmë dini gjithçka – edhe nëse definitivisht nuk e dini. Dikush ose diçka mund t’ju kujtojë këtë fakt nëse veproni sikur e keni harruar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bërja e supozimeve pa sqaruar çështjet paraprakisht mund të çojë në disa probleme. Hëna dhe Saturni po bashkohen në një lidhje të fuqishme në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, duke ju kujtuar se njerëzit e tjerë kanë interes për mënyrën se si silleni. Veprimet tuaja, ndoshta rreth parave ose pronës, mund të bëjnë që dikush tjetër të ndihet sikur nuk po i konsideroni ndjenjat e tyre, prandaj sigurohuni që të kontrolloni përpara se të veproni. Nëse mendimi i dikujt meriton të dëgjohet, përpiquni t’i kërkoni.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të ndiheni sikur duhet t’i trajtoni gjërat vetë sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 7-të të kontratave, duke përqendruar lidhjet tuaja më të rëndësishme (qofshin ato personale apo profesionale), por të tjerat mund të duken të ftohta kur Hëna bashkohet me Saturnin në të njëjtën shkallë. Saturni solemn mund ta bëjë të ndihet sikur askush nuk është pranë për t’ju mbështetur, ose ndoshta sikur duhet të punoni më shumë për të marrë dikë në anën tuaj. Mos harroni, nuk keni nevojë për askënd që t’ju ndihmojë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndonjëherë mënyra e vetme për të arritur diçka është të përveshni mëngët dhe thjesht ta bëni atë. Ju mund të jeni në një humor shumë efikas ndërsa Hëna marshon nëpër Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës Ditore, duke ju ndihmuar të përfundoni çdo detyrë thelbësore. Kjo mund të jetë pak më e ngadaltë se zakonisht kur Hëna përforcon Saturnin në të njëjtën arenë, duke ju detyruar të merrni ilaçin tuaj pa ndonjë lugë sheqer të shtuar. Ruajini këmbanat dhe bilbilat për një ditë tjetër.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Argëtimi nuk duhet të jetë i pavlerë për momentin. Është e mundur të kaloni një kohë të mirë dhe të bëni diçka që zgjat ndërsa Hëna dhe Saturni karmik sinkronizohen në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasionit dhe Glamourit, duke kombinuar nevojën tuaj emocionale për t’u kënaqur me dëshirën për produktivitet. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të shtrirë muskujt tuaj artistikë dhe për të parë se çfarë keni arritur. Diçka që dikur ishte vetëm një hobi mund të bëhet një burim i qëndrueshëm i pasurisë dhe suksesit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një çështje afër shtëpisë mund të kërkojë vëmendjen tuaj në çdo moment. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 4-të të Vlerave Familjare, duke ju vënë në kontakt me nevojat tuaja më të thella, por mund t’ju duhet t’i shikoni ato mjaft stoikisht kur Hëna rreshtohet me Saturnin në të njëjtën shkallë. Mund t’ju duhet të jeni i rrituri në një situatë kur do të dëshironit thjesht të arrini rrugën tuaj, ose ndoshta do t’ju duhet të luani paqebërësin mes shokëve të dhomës në grindje. Bëni më të mirën për të shmangur situatat e çrregullta.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Fjalët tuaja kanë një peshë shtesë në këtë moment, duke e bërë edhe më të rëndësishme përdorimin e tyre me mençuri. Hëna po takohet me Saturnin për lidhjen e tyre një herë në muaj në Shtëpinë tuaj të Tretë të Biznesit dhe Bisedave, duke ju dhënë nxitjen për të shmangur bisedat e vogla dhe për të kaluar në çështje më të rëndësishme. Dëshira për të shmangur ndërveprimet e panevojshme është e vlefshme, por përpiquni të mos jeni tepër të prerë ose të pasjellshëm. Thënë kështu, nëse keni një temë të rëndësishme për të diskutuar, tani është koha për t’u zhytur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është dita e përsosur për t’u marrë seriozisht me financat tuaja. Hëna dhe sundimtari juaj, Saturni, po takohen për një lidhje të veçantë në Shtëpinë tuaj të 2-të të Pasurisë Materiale dhe Financave, duke e bërë më të rëndësishme se kurrë zhvillimin e një lloj plani kur bëhet fjalë për paratë në llogarinë tuaj bankare. Një plan i mirë investimi mund të japë rezultate të mahnitshme, ndaj pse të mos përpiqeni të krijoni një rrjedhë pasive të ardhurash? Bisedoni me një planifikues financiar për të marrë këshillat më të mira.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të marrësh veten seriozisht tani është e rëndësishme, me kusht që të mos e çosh shumë larg. Hëna po koordinohet me Saturnin në Shtëpinë tuaj të Parë të Prezantimit dhe Paraqitjes, kështu që ju mund të ndiheni më të prirur për të treguar aftësitë tuaja konkrete sesa idetë tuaja të çuditshme. Është mirë t’u bësh të ditur njerëzve se i ke një dorezë për gjërat, por mos e ndiq një rrugë kaq stoike sa të ngecesh në një kuti ose në një tjetër. Ju ndoshta nuk jeni një për etiketat – është në rregull t’i mbani njerëzit të hamendësojnë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nuk ka shumë vend për fantazi në jetën tuaj për momentin, edhe nëse preferoni të lundroni në lundrimin tjetër të disponueshëm për kënaqësi. Diçka për të cilën keni harruar mund të ngrejë kokën dhe të kërkojë vëmendjen tuaj ndërsa Hëna dhe Saturni rreshtohen në shtëpinë tuaj të përgjumur të 12-të, duke tërhequr karmën dhe bagazhin e vjetër që mund të mos dëshironi t’i ekzaminoni. Fatkeqësisht, ju ndoshta duhet ta shqyrtoni atë dhe të merreni me të, në mënyrë që të mund t’i sqaroni gjërat një herë e përgjithmonë. Duhet të ndiheni shumë më të lehtë.

Burimi: Tarot