Horoskopi ditor – 9 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dhuratat mund të vijnë me vargje të bashkangjitura sot. Ndërsa mund të jeni të prirur të pranoni çdo ofertë që duket se i shton rehati jetës tuaj, mbani një sy për atë që po sakrifikoni për të përqafuar këtë siguri. Nëse po humbni aftësinë tuaj për të marrë vendimet tuaja për çështje të rëndësishme, mund të mos jetë një tregti e drejtë. Përpiquni të arrini vetë qëllimet tuaja – mund të duket e lodhshme, por në fund do të bëjë mrekulli për besimin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të keni zemrën të vendosur për të ndërmjetësuar paqen në një situatë të ndërlikuar sot. Edhe pse mund të shpenzoni shumë përpjekje duke kërkuar vetëm fjalët e duhura që do t’i bëjnë të gjithë të lumtur, merrni parasysh mundësinë që këtë herë të mos mund të bëni gjithçka në rregull. Një ndryshim i thellë në botëkuptim mund të jetë më mirë të pranohet sinqerisht sesa të zbutet. Megjithëse sinqeriteti mund të jetë i pakëndshëm, ai gjithashtu mban potencialin për rritje të vërtetë, prandaj përpiquni të mbani mend të mirën më të madhe.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të ndiheni sikur mirëqenia juaj financiare është në duart e dikujt tjetër për momentin. Ndoshta ju nuk e dini as emrin e këtij personi – mund të jetë më shumë një ndjenjë që një sistem amorf dhe në hije ju ka zhgënjyer. Edhe nëse ka grimca të së vërtetës për disa nga ankesat tuaja, ndoshta nuk po i shihni qartë kontributet tuaja për situatën. Megjithatë, merrni seriozisht ankesat tuaja, pasi ato mund të përmbajnë farat e asaj që duhet të adresoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të shqetësoheni për t’u dukur mirë në këtë pikë – jo vetëm fizikisht, por edhe moralisht. Ndërkohë që ju keni të drejtë të mbroni anën tuaj të historisë, mund të kaloni lehtësisht kufirin për të pikturuar një person tjetër si zuzar kur e vërteta është me të vërtetë pak më e ndërlikuar. Një juri e bashkëmoshatarëve tuaj ka të ngjarë t’ju thërrasë për ekzagjerimet tuaja duke u dhënë mundësi. Bëni një përpjekje për të frenuar veten përpara se kjo të bëhet e nevojshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Marrja e vetmisë që ju nevojitet vërtet mund të jetë një sfidë tani. A keni menduar se telefonata mund të vijë nga brenda shtëpisë? Ju mund ta shtyni veten të angazhoheni në një aktivitet të jashtëm produktiv, edhe nëse askush tjetër nuk do të shqetësohej vërtet nga ju që keni një ditë më të qetë. Ju mund të gjeni disa përfitime që i bëjnë përpjekjet tuaja të duken të vlefshme, si të fitoni më shumë para ose të bini në sy nga dikush në profesionin tuaj. Vetëm jini të qartë me veten se ky është vendimi juaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Presioni i bashkëmoshatarëve mund të shkojë në të dy drejtimet sot. Ju mund të bëni një përpjekje për t’u përshtatur nga jashtë me pritshmëritë e një grupi të cilit i përkisni, duke ndjerë se do të përçmoheni nëse nuk e bëni këtë. Megjithatë, ju gjithashtu mund të përdorni pajtueshmërinë tuaj me gjërat sipërfaqësore për të manovruar në mënyrë delikate çështje më të mëdha sipas vullnetit tuaj. Përpara se të futeni në kurth në një dinamikë manipuluese reciproke, merrni parasysh nëse po jetoni sipas bindjeve tuaja se si njerëzit duhet të trajtojnë njëri-tjetrin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ecja përpara në karrierën tuaj mund të ketë disa kosto tani. Venusi i bukur, sundimtari i shenjës suaj, në shtëpinë tuaj të 10-të të njohjes mund t’ju ndihmojë të vini re për mundësi që do të ishte e vështirë t’i refuzonit – por Plutoni që fshihet në shtëpinë tuaj të 4-të mund të tregojë se tashmë keni angazhime konkurruese në fusha të tjera të jetës tuaj. Rikonfigurimi i përgjegjësive të përbashkëta në shtëpi mund të jetë i mundur, por do t’ju duhet të pyesni hapur në vend që thjesht të dëshironi që konflikti të zhduket.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zbutja e pjesëve më të përafërta të besimeve tuaja mund të jetë joshëse tani. Ju mund të ndjeni dëshirën të tingëlloni më pak nervoz në mënyrë që të jeni mirë me të tjerët. Ata ka të ngjarë të dinë se diçka po ndodh, megjithatë, pasi ju ndoshta jepni më shumë sugjerime për të vërtetën tuaj sesa e kuptoni. Merreni parasysh mundësinë që të qenit i sinqertë në lidhje me idetë tuaja mund t’ju ndihmojë të zbuloni njerëzit me të cilët lidheni vërtet – dhe lejoni ata që nuk i keni të zbulojnë dhe të ecin përpara shpejt.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të qenit bujar mund t’ju bëjë të ndiheni mirë me veten sot. Megjithatë, mund t’ju duhet të shikoni në mënyrë kritike nëse marrësi i madhështisë suaj e shijon përvojën po aq sa ju. Ndërsa dhënia e parave mund të ketë potencialin më të madh për siklet tani, format e tjera të ndihmës janë ndoshta më pak të ngarkuara. Nëse vërtet dëshironi të ndihmoni dikë që po kalon një problem të vështirë, t’i ndihmoni me punët e shtëpisë apo edhe të bëni diçka argëtuese së bashku mund t’ju lehtësojë pa provokuar faj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të preferoni që njerëzit t’ju shohin si pak frikësues sot. Kjo dëshirë ka të ngjarë të jetë e rrënjosur në frikën se ata do të përfitojnë nga ju ndryshe. Sidoqoftë, kjo dëshirë mbrojtëse mund t’ju pengojë të përjetoni lidhjen e vërtetë që dëshironi. Bërja e diçkaje argëtuese me të tjerët mund t’ju ndihmojë të gjeni një rrugë të mesme paqësore. Nuk është e nevojshme të zbuloni kompleksitetin e plotë të mendimeve tuaja për çdo çështje, thjesht relaksohuni dhe ndiqni atë që ndihet mirë në këtë moment!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përmirësimi i mjedisit tuaj dhe për ta bërë atë të duket perfekt mund të jetë një projekt i parezistueshëm sot. Sidoqoftë, jini të sinqertë: a është ky fokus një shpërqendrim nga çështjet më të rënda me të cilat nuk ndiheni të pajisur për t’u përballur? Megjithëse biseda me dikë tjetër mund të jetë pak e vështirë për momentin, ju mund ta përdorni kohën që kaloni duke punuar në heshtje vetëm për të menduar për ankesat tuaja. Përcaktoni në detaje se çfarë rezultati po kërkoni – mendueshmëria juaj mund të zbusë çdo emocion dërrmues të përfshirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Atmosfera në rrjetin tuaj social mund të jetë tepër e rëndë për momentin. Ju mund të tundoheni të bëni shaka për të lehtësuar humorin. Kush do të përfitonte më shumë nga kjo? Kjo pyetje do të kërkojë ndershmëri dhe kërkim shpirtëror. Ajo që dëshironi për komoditetin tuaj mund të jetë e ndryshme nga ajo që të tjerët kanë nevojë në të vërtetë. Nëse keni frikë se nuk dini fjalët e duhura për të thënë për të hequr dhimbjen e dikujt tjetër, bëni më të mirën për të rrahur dhe vetëm dëgjoni.

Burimi: Tarot