HOROSKOPI DITOR – 9 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot mund të ndani idetë dhe mendimet tuaja me njerëz me të njëjtin mendim. Më në fund mund të keni një bisedë me të dashurin tuaj dhe të shprehni angazhimin tuaj të thellë. Ju madje mund të flisni për ëndrrat tuaja të gjata të çmuara.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Logjika mund të jetë gjëja ku ju shkëlqeni sot, por në lojën e jetës, herë fiton zemra dhe herë koka. Shkathtësitë tuaja analitike do t’ju ndihmojnë të kuptoni gjërat më mirë, nga ana tjetër, duke ju bërë më të mençur. Ju mund të ndjeni një dëshirë për të shpenzuar në kaseta muzike, CD dhe vegla elektronike.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ju do të jeni dëshmitarë të një përmirësimi të dukshëm të pjesës suaj emocionale. Ky ndryshim mund të vijë përmes shikimit të një filmi, dëgjimit të një kënge ose thjesht një depërtimi të thjeshtë. Në vendin e punës, njerëzit do t’ju vlerësojnë me lavdërime për performancën tuaj të shkëlqyeshme.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ekziston një mundësi e majme që ju të kënaqeni në shoqërinë e miqve dhe të afërmve tuaj të ngushtë. Ju mund të keni një kohë të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj. Mund të ketë disa probleme të vogla, por familja juaj do të mblidhet prapa jush dhe do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e problemeve tuaja.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Idetë e mira mund të vijnë në çdo kohë të ditës. Pra, rregulloni aftësitë tuaja të menaxhimit, pasi do të duhen ato për të ndihmuar në organizimin dhe arkëtimin e një numri të madh të ideve që do t’ju bombardojnë sot. Mos harroni, një ide e mirë mund të ndryshojë jetën tuaj, ashtu si një poezi e mirë mund t’ju ndihmojë të fitoni një grua! Pra, nëse është ndonjë dashuri për të cilën po peshkoni, atëherë shpreheni veten pa frenime sot.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Bëni një pushim të vogël sot dhe kaloni ca kohë duke kërkuar përbrenda vetes suaj. Në zyrën tuaj mund të ketë disa përballje të hidhura, prandaj jini shumë të kujdesshëm dhe përpiquni të parandaloni që gjërat të bëhen shumë të vështira. Në çështjet e dashurisë, një romancë e re mund të zhvillohet. Ju mund të shijoni një mbrëmje të qetë me miqtë.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ndonjëherë, të prisni me durim është politika më e mirë, veçanërisht nëse jeni aspirant për punë. Mos prisni sukses të menjëhershëm. Merrni masa paraprake të bollshme në të gjitha problemet sot. Do t’ju duhet të merreni me eprorët tuaj.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Të dashurit do të përdorin paratë tuaja si krem për nxirje nga dielli – në mënyrë të lirë dhe të pakujdesshme. Ju ka shumë të ngjarë të digjni vrimat më të mëdha duke shpenzuar me bollëk, veçanërisht për të bërë përshtypje te dikush i seksit të kundërt. Mbani në mend se koha është para dhe ajo nuk kthehet më.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju jeni të detyruar të mbushni me dashuri dhe kujdes të dashurin tuaj. Fëmijët, gjithashtu, do të marrin pjesën tuaj të dashurisë dhe ata do ta duan atë. Kaloni kohë cilësore me të dashurin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)


Puna do t’ju thithë energjinë tuaj sot. Rivalët e biznesit do të përpiqen të shkatërrojnë reputacionin tuaj dhe t’ju projektojnë si të paaftë. Por për zhgënjimin e tyre, ju do të tregoni se jeni shumë të zgjuar për t’i lënë të kenë sukses në motivet e tyre të mbrapshta. Në fakt, ju do t’i godisni atje ku u dhemb më shumë dhe do t’u tregoni armiqve tuaj se keni gjithçka që duhet për të qenë fitues. Epërsia juaj do të mbretërojë mbi të tyren.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju do të lavdëroheni për shkak të qëndrimit tuaj të shkëlqyer akademik. Njerëzit do të admirojnë mendjemprehtësinë e biznesit tuaj dhe mund të imitojnë zgjedhjet tuaja. Por kjo nuk do të thotë që të bëheni mendjemëdhenj dhe të paarritshëm. Vazhdoni punën e mirë me një qëndrim të përulur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pritja është kënaqësi. Mjerisht, kjo aludon vetëm në planet tuaja të udhëtimit që ka shumë kohë që e planifikoni. Ka të ngjarë të vonohet dhe sot. Megjithëse, udhëtimi juaj, kur më në fund të ndodhë, do t’ju sjellë më shumë kënaqësi.

Burimi: Ganesha Speaks