Horoskopi ditor – 9 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të ketë një moment kur po ndieni nxehtësinë e një situate zhgënjyese dhe mund të tundoheni të përplasni me shpejtësi dikë që është thjesht një kalimtar i pafajshëm. Përpiquni ta detyroni veten e të numëroni deri në dhjetë. Të qenit i durueshëm në këtë moment mund t’ju shpëtojë nga problemet e mundshme në të ardhmen.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një dëshirë e fuqishme për të kryer gjërat mund të jetë forca lëvizëse e ditës suaj. Fatkeqësisht, jo të gjithë ka të ngjarë të jenë të emocionuar për mënyrën se si po e merrni botën nga stuhia, prandaj sigurohuni që të mos jeni duke u drejtuar rreth njerëzve përreth jush. Mënyra juaj nuk është domosdoshmërisht mënyra më e mirë, dhe të paktën duhet të përpiqeni të jeni një lojtar ekipi. Kushtojini vëmendje mënyrës se si fjalët tuaja ndikojnë tek miqtë ose kolegët tuaj. Të marrësh një votë përpara se të marrësh ndonjë vendim përfundimtar është një ide e shkëlqyer.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Grupi juaj social mund të rritet në madhësi. Dikush mund të sjellë shokun e tij kur nuk ishte i ftuar, ose ju mund të fitoni një koleg. Nëse nuk jeni të ngazëllyer për shtimin e pakërkuar në grup, mund të dëshironi të tërhiqeni drejt njerëzve që tashmë i njihni në vend që të jeni mirëpritës. Në vend që t’i jepni dikujt shpatullën e ftohtë, merrni parasysh të zgjatni një dorë në miqësi. Ka të ngjarë të ketë qenë një kohë kur ju ishit personi i ri dhe shpresonit se dikush do t’ju pranonte!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një mik tek i cili jeni varur mund të mos i përmbushë premtimet sot. Ata mund të përfundojnë duke ju lënë jashtë. Ndonëse do të ishte e lehtë të ankoheni për mënyrën se si pojutë trajtojnë, konsideroni ta lini ankesën për më vonë dhe t’i trajtoni gjërat vetë. Ata mund të kenë arsye të mira për të rënë në vështirësi dhe mund të jenë të gatshëm t’ju paguajnë në të ardhmen. Kush e di kur mund t’ju duhet një favor!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund të sfidojë autoritetin tuaj sot. Ju ka të ngjarë të keni punuar shumë për të arritur këtu ku jeni dhe prisni respektin e të tjerëve në fushën tuaj të ekspertizës, por dikush mund të sfidojë deklaratat tuaja dhe të përpiqet t’ju tregojë në një farë mënyre. Ata mund të përpiqen t’ju rrëzojnë një kunj, ose thjesht nuk janë të vetëdijshëm se si po hasin, por sido që të jetë, ndoshta nuk ia vlen të luftoni. Ruajeni paqen tuaj dhe mbani mend se dyshimi i tyre nuk ju bën më pak të kualifikuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njohuritë e papritura mund të mbërrijnë në pragun tuaj në çdo moment. Ky informacion mund të jetë i pakëndshëm apo edhe i sikletshëm, por përpiquni të mos e lini t’ju pengojë. Ju mund të keni pasur pritshmëri që nuk janë përmbushur, nga ju ose të tjerët, duke ju lënë të dyshoni për veten ose ekipin tuaj. Mbani mend se gjithçka ka një kurbë mësimi dhe është e natyrshme të bëni gabime! Çdo hap i gabuar është vetëm një mësim dhe një mundësi për të provuar përsëri, tani duke ditur një mënyrë që nuk funksionon.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mik i respektuar mund të përpiqet t’ju bëjë të ndiheni të pasigurt sot. Fjalët e tyre ka të ngjarë të thonë shumë për ju, veçanërisht nëse keni besuar shumë në autoritetin e tyre gjatë rrjedhës së jetës tuaj. . Ata mund t’ju shprehin disa kritika sot — pavarësisht nëse është apo jo konstruktive, ka të ngjarë të jetë e vështirë të dëgjohet. Bëni një përpjekje për të dëgjuar dhe për të parë nëse jeni dakord me atë që ata kanë parë tek ju, ose hidhni poshtë dhe lëreni të shkojë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zemra juaj mund të jetojë në mëngën tuaj për momentin. Edhe nëse zakonisht i ruani me kujdes mendimet dhe ndjenjat tuaja, mund të zbuloni se sot po turbulloni gjithçka që hyn në trurin tuaj. Mund t’ju duhet të bëni një përpjekje shtesë për të mos thënë mendimin tuaj nëse doni të shmangni zemërimin e të tjerëve, sepse jo gjithçka që ju vjen në mendje do të jetë lajkatare për ata në jetën tuaj. Mundohuni të jeni të sinqertë pa lënduar ndjenjat e askujt nëse është e mundur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Guximi në ju mund të përpiqet të dalë në këtë kohë. Ju mund të dëshironi të ndërmerrni rreziqe shtesë ose të shtyni zarfin sot, megjithëse të tjerët mund të mos e vlerësojnë dëshirën tuaj për t’i çuar gjërat një hap më tej. Ata thjesht mund të përpiqen të kalojnë ditën, kështu që nëse përpjekjet tuaja përfshijnë njerëz të tjerë, duhet të përpiqeni të qëndroni të vetëdijshëm nëse ata i vlerësojnë ose jo mashtrimet tuaja. Ju mund të zgjidhni të ngarkoni përpara pavarësisht, por kini parasysh se dikush mund të tërhiqet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjenjat e thella më në fund mund të dalin në sipërfaqe. Dikush në jetën tuaj që është i rëndësishëm për ju mund të shtypë butonat tuaj ashtu siç munden vetëm ata. Njerëzit që janë më afër zemrës tuaj gjithashtu mund t’ju lëndojnë më shumë, sepse ata ju njohin më mirë se kushdo, veçanërisht kur ju keni zgjedhur t’i lini në zemrën tuaj dhe ata ende ju lëndojnë. Përpara se të fluturoni nga doreza, përpiquni të zbuloni pse po ju kërkojnë në këtë mënyrë. Mund të ketë një arsye më të thellë!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

T’u tregosh të tjerëve veten tënde autentike mund të jetë e vështirë për momentin. Ndërsa të gjithë kanë gjëra që i fshehin botës, ju mund të përpiqeni të bindni dikë se jeni e kundërta polare e asaj që jeni në të vërtetë. Pavarësisht nëse kjo është e nevojshme apo jo në situatën tuaj aktuale, sigurohuni që të mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani vetëm për të arritur rrugën tuaj. Paraqitja e vetes si krejtësisht të ndryshme nga ajo që jeni në të vërtetë mund t’ju kthehet lehtësisht në të ardhmen e afërt.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të jesh shumë i ashpër me veten sot është një mundësi reale. Edhe nëse thjesht po përpiqeni të ndërtoni një zonë të jetës suaj që mendoni se është e dobët, në fakt mund të jeni duke e shkatërruar veten! Kjo për shkak se, në procesin e bërjes së kësaj, ju mund të jeni duke fyer veten ose duke u përfshirë në vetë-bisedime negative që në fund po mbjellin fara të mundshme dyshimi në mendjen tuaj. Bëni më të mirën për të shkëmbyer kujtimin e dështimeve tuaja të së kaluarës me biseda për sukseset tuaja të ardhshme.

Burimi: Tarot